Android 5.0 Lollipop

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od znemanja »

^
Za S2 nema zime, taj model je večan.

Hm, za samsung ništa pre 2015, mogli su to malo da ubrzaju i da nas za Novu Godinu obraduju sa lizalicom :D
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Android 5.0 Lollipop

Post od acamatic »

Nemanja ja još nisam video nigde zvaničan spisak telefona Samsung firme ko dobija lizalicu.. A to što se tiče ništa pre 2015. to je bilo i za očekivati..

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Baraba »


Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Azimuth »


pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od pelleruma »

Da li je moguce da od Sonija bar neko iz serije T ne dobija 5-cu?
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od El Laki »

Lično ne očekujem da bilo koji model iz T serije dobije 5icu, mada nikad se ne zna. Gledajući ove silne preliminarne spiskove za update, Sony je jedan od proizvođača sa najviše modela za update. Odličan odnos prema starijim modelima, zaista.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Coni »

Malo sutra. To važi za Z seriju, od koje su svi osim Z, Z ultra i ZR praktično novi modeli (z1,z2,z3 i compact varijante), bila bi bruka da ne dobiju. SP ništa, C ništa, M ništa, T i V definitivno ništa (i stariji su, zato nije ni očekivano). Red bi bio da T2 ultra i T3 dobiju, noviji su uređaji. Ali Sony je poznat kao ispaljivač, stalno je korisnike ostavjao na cedilu.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od El Laki »

Pa dobro, zašto LG ne ubaci na Optimus G /G Pro? Ili Samsung na S2,S3,S4/Note 1,2..

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Behemoth »

S4 nece dobiti?Jbt kako njihovi modeli brzo padaju u zaborav.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od znemanja »

S4 dobija update krajem maja početkom juna, ta informacija stoji u linku iznad, El laki je pogrešio.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od El Laki »

Da, da, s4 sam stavio da bih označio Galaxy seriju, moja greška ako ste pogrešno protumačili. Dobijaju samo 4 i 5 mada ne znam da li je potvrđeno, ali zato S3 i S2 ne mogu ni da sanjaju. Isto je sa Note 2. Dok Z dobija cela serija. U tome je razlika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Azimuth »

Pa opšte je poznato da manje više svi proizvođači daju podršku 18 meseci po izbacivanju svakog modela. Negde je i logično da bude tako, u suprotnom, zašto bi neko zamenio telefon ukoliko i sa ovim ima kompletnu podršku?
Jedan od retkih, ako ne i jedini, koji daje duže podršku jeste Epl, ali su oni priča za sebe.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od El Laki »

Pa dobro sad, to je diskutabilno. Velika smo manjina mi koji pridajemo značaja podršci. Većina ljudi menja telefone kad im dosade, isteknu ugovori, pokvare, itd. Razumem šta hoćeš da kažeš ali ne znam koliko korisnika obraća pažnju na to. Podrška jeste bitna nama, da kažem naorednijim korisnicima, ostali podršku poistovećuju sa servisom i garancijom.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od mazzy »

Pa bitniji je servis i garancija . Romove mozes da stavljas koje zelis :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od El Laki »

Nisam govorio šta je bitnije, već da većina ne zna šta znači "podrška". :D

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Chobby88 »

Azimuth napisao:Pa opšte je poznato da manje više svi proizvođači daju podršku 18 meseci po izbacivanju svakog modela. Negde je i logično da bude tako, u suprotnom, zašto bi neko zamenio telefon ukoliko i sa ovim ima kompletnu podršku?
Jedan od retkih, ako ne i jedini, koji daje duže podršku jeste Epl, ali su oni priča za sebe.
Z serija je krenula posle izlaska s3 tako da ne vidim po cemu je samsung zakinuo korisnike s3 modela?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Android 5.0 Lollipop

Post od acamatic »

Ma mi smo sasvim druga vrsta korisnika mobilnih telefona koji na telefone gledamo mnogo drugačije nego kao obični korisnici koji izmene zvuk zvona i pozadinu.. Neko čak i ne zna da postoji mogućnost da se ažurira softver, kada kupi telefon sa tom verzijom softvera sa tom istom ga menja. Sve u svemu, bitno je ovde da telefoni stari oko 18meseci dobijaju lizalo :D
Edit: chobby ja mislim da S3 prelazi tih 18 meseci softverske podrške, pa je samim tim i izbačena sa liste za lizalicu..
Poslednja izmena od acamatic u Čet, 30. Okt 2014. 14:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Android 5.0 Lollipop

Post od Behemoth »

Zato sto im se moze.
Samsung je postao isti kao Apple,bezobrazno naplacuje svoje uredjaje.

Sta mislis da sutra ne izbace ovako nesto i krene drljanje po reklamama da se ne bi nasli idioti koji bi kupili

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... b1b65fea6c
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: Android 5.0 Lollipop

Post od Sale_M »

pelleruma napisao:Da li je moguce da od Sonija bar neko iz serije T ne dobija 5-cu?
Ne verujem ja u ove spise.Videcete da ce T2,C3,T3 pa cak mozda i M2 dobiti taj update,osim ako Sony do update-a ne izbaci jos puno modela sto je gotovo nemoguce.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Одг: Android 5.0 Lollipop

Post od Ledjo »

Sony Z je pusten u prodaju pocetkom 2013(januar-februar). Bice zanimljivo kad Samsung pusti neki update za s5,a zakine s4, bas me zanima kako ce se pravdati. Kao sto su rekli da s3 ne moze da radi na KK,a onda izbace 10 modela sa 512/768mb rama koji teraju KK

Odgovori