kopiranje kontakata sa nokie na android telefon

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

kopiranje kontakata sa nokie na android telefon

Post od toda81 »

Komsija ima neku staru nokiu gde ima 1.900 kontakata (nisam slucajno dodao jednu nulu) i ekran mu je riknuo, ali sma ja preko nokia pc suite uspeo da prekopiram kod mene u komp u jedan folder sve njegove kontakte pojedinacno i sada moram jedan po jedan da ih uvezem na gmail da bi ih preko gmail-a povukao na njegov android telefon. Probao sam da ubacim folder sa kontaktima u telefon i da ih povucem preko nekog programa za kontakte, ali to na zalost nije moguce jer mora svaki kontakt pojedinacno da se ubacuje jer ne postoji opcija da se svi kontakti markiraju, a sto je najgore i ne vidi sve te kontakte sto je najgore u celoj prici. Merio sam vreme i treba mi 17 min da ubacim i obrisem 100 kontakata, sto znaci da cu kada zavrsim sa kopiranjem kontakata ostati bez zivaca i pocecu da mrzim kompove, a ta pomisao mi se bas i ne dopada previse. Da li imate neku ideju kako mogu lako da ubacim sve ove kontakte na gmail ili da od njih napravim jedan fajl sa svim kontaktima i brojevima koji bih posle lako uvezao na gmail?

Ja sam mnogima sredio kontakte koje imaju u android telefonu tako sto sam ih backupovao preko jedne aplikacije za kontakte i dobijem lepo jedan fajl sa svim kontaktima koji posle uvezem na gmail i svi kontakti se onda pojave na gmail nalogu za cas.
Slika

Ovako izgleda moja muka :cry:
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: kopiranje kontakata sa nokie na android telefon

Post od Azimuth »


toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: kopiranje kontakata sa nokie na android telefon

Post od toda81 »

Azimuth, svaka čast prijatelju! Uspeo sam! Spasio si me muka. Ovo je bas dobra fora i za čas se odradi posao
Note IV N9100 dual

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: kopiranje kontakata sa nokie na android telefon

Post od Azimuth »

;)

Odgovori