Ne rade aplikacije na wifi

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
bombas105
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 28. Jan 2015. 16:48
:: Allview viper i
:: Nokia Lumia 520

Ne rade aplikacije na wifi

Post od bombas105 »

Uzeo sam dva telefona danas Allview viper i i Zte blade q .. Ne rade mi aplikacije i playstore na wifi ,a kada prebacim na mobilni internet rade. Na playstore kada sam na wifi izbacuje gresku 491 i obrisem nalog napravim novi , obrisem kes memoriju ista stvar ,dok ponavaljam na mobilnom internetu radi bez problema.. Da li je to neka greska na telefon da nosim na reklamaciju ili..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od acamatic »

Pa pazi, probaj da ga restartuješ, ako neće onda hard resset. A jel ti rade ostale stvari na wifi? Ako rade a samo market neće onda, hard resset, a ako neće i posle toga onda blago meni nosi tamo gde si i uzeo..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od Green »

Nisu bas svi android telefoni kompatibilni sa svim wi-fi ruterima. I tu moze da lezi problem. Nadam se da nije, ali bilo je takvih zalbi.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od acamatic »

Dobro me kolega green podseti, kao što reče može i tu da bude problem. Probaj na nekom drugom wifi da se povežeš, pa ako neće onda prati ovo što sam ti i rekao..

bombas105
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 28. Jan 2015. 16:48
:: Allview viper i
:: Nokia Lumia 520

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od bombas105 »

ee ovako.. Otiso sam u kafic i konektovo sam se na wifi i radi bez problema sve. Otiso u jos jedan i opet moze sve. Kuci mi radi samo pretrazivac ,a od aplikacija za koje treba wifi ne rade. Izbacuje da je prinudno zatvorena.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od acamatic »

Prvi put čujem ovo, ozbiljno ti kažem. Čudno mi je da kod kuće radi samo pretraživač, dok ostale stvari ne. Stvarno ne znam kako bih mogao da ti pomognem. Jer jedini problem koji ja uviđam ovde je da je problem u tvom ruteru..

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od Drakenzen »

Uradi hard. Ako ne pomogne zove da ti zamene ruter

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od acamatic »

Ja nisam hteo da mu predložim hard resset, baš iz razloga što mu wifi normalno radi u kafiću, pa da ne briše džabe sve podatke i vraća. Bolje neka sređuje ruter svoj, tu je njemu problem

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od nidzo80 »

Koji ruter je u pitanju?

bombas105
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 28. Jan 2015. 16:48
:: Allview viper i
:: Nokia Lumia 520

Re: Ne rade aplikacije na wifi

Post od bombas105 »

Model je ZXHN H208N .. Restartovo sam telefon ,vratio ga na fabricko stanje,ali nije pomoglo.. Znaci da je modema ,ali ne znam sta je :/

Odgovori