Android telefoni sa 1GB RAM-a

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

Pozdrav! Obicno sam naletao na komentare kako telefone sa 1GB RAM-a ne treba kupovati, mada sam vidjao ipak ljude koji su kupovali takve telefone, i nije bas da su ih telefoni mnogo zezali, pa sam zato mislio i ovde da pitam za misljenje. Jos da dodam, 20.000 je gornja granica za telefon koji bi uzimala.

Mama bi za mesec - dva dana kupovala za sebe nov telefon, i verovatno bi joj najvise odgovaralo da kupi preko Box paketa neki na 12 rata. Pretpostavljam da tako moze proci skuplje nego da ga kupuje u prodavnici (tj. siguran sam), ali ona drugacije ne bi ni uzimala, pa aj onda, ok... Znam i da nema mnogo smisla govoriti nesto o konkretnim telefonima, jer sto sad imaju u ponudi, to moze da nestane, a moze i da se pojavi nesto novo, no svakako mozemo kratko da iskomentarisemo neke okvirne stvari.

Dalje, ona bi htela da uzme HTC, ali kad uzmem u obzir kakva je ponuda u MTS-u, mislim da bih bas trebao od toga da je odvratim. Konkretno, najjeftiniji telefon u ponudi je HTC DESIRE 526 DS sa 1GB RAM-a i Androidom 4.4. Meni to deluje jasno - za 18 hiljada nude telefon sa Androidom iz doba Jure. Jel sam u pravu oko toga?

Ono sto sam jos primetio kod njih, to su Acer Zest i Acer Liquid Z530. Oba imaju quad core procesore i 1GB RAM-a. Acer Zest im je 13.000, Android 6.0, obe kamere po 5mp i blic, a Acer Liqiud Z530 im je 17.000, ima Android 5.1, obe kamere od po 8pm i blic.

Opet da pomenem, nije sad pitanje kakvi su ovi telefoni, i sta sada da kupim, zanima me da li bi joj ovakav telefon mogao biti dobar, s obzirom da bi ona koristila na telefonu najvise Skype, Viber, mejl, nesto bi nekad uslikala, i igrala bi tetris? Bolje receno, namera da poredimo nekoliko razlicitih telefona, nego da vidim samo da li treba bezati od tih telefona od 1GB RAM-a, ili mogu i oni sasvim dobro da rade, a kad dodje do kupovine, onda bih najverovatnije otvorio temu za poredjenje nekoliko izabranih modela.

A uz put, mogu da pitam i kakvi su obicno ljudima bivali Acer telefoni? A imaju oni u ponudi i druge brendove za tako ne prevelike novce (za oko 15ak hiljada), kao sto su Huawei, Lenovo, i slicno.

Hvala!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od znemanja »

Ako ima u ponudi Galaxy J5 neka kupi njega odličan model.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

Vidiš, što je zanimljivo, od Samsunga trenutno imaju samo J3 2016. I on im je 20.400, a za J5 koliko sam zapamtio na času važi da ima dobru kameru i da mu baterija dobro drži. Valjda slično i za J3 važi, no videćemo kad ona bude kupovala šta će biti u ponudi.

Međutim, primećujem da je i on već 1.5GB RAM-a, i on je malko viša klasa od onoga što sam gore pomenuo. Ne znam jel su OK i ti malo jeftiniji telefoni, ili bi se hvatala za glavu...

Hmm, i sad vidim recenzije i na netu, Acer izgleda ima lošu aplikaciju za kameru, i nije moguće snimati fotografije na memorijsku karticu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od Evindzer »

Ako naletiš na J5 (2015), uzmi ga bez mnogo razmišljanja, odličan je za svoju cenu. Imaš posebnu temu o njemu, pa možeš tamo da se informišeš. :)
Inače, moja (trenutna) gospođica je pre mesec dana sebi uzela J3 i ona je vrlo zadovoljna. Nisam ga mnogo čačkao jer se ona pravi pametna (a za telefone to nije), pa ti ne znam reći mnogo o njemu, ali se i on čini vrlo prostojan izbor - ekran, kamera i baterija vrlo dobri za svoju klasu - ali mi se čini da je za nijansu sporiji od pomenutog J5. Takođe, kod nas se J3 prodaje u varijantama sa jednom ili dve sim kartice, kao i sa dva različita procesora (1,2 i 1,5 GHz), pa možeš da obratiš pažnju i na to, ako ti nešto znači.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

J5 je u većim radnjama 24-25 hiljada, a i to pretpostavljam da je prošlogodišnji model, a J5 2016 se kreće do oko 30 hiljada... Ja mislim da je to skup telefon. Ako bi i davali 20 i koju hiljadu, onda bih uzeo HTC Desire 630 DS, jer se njoj taj sviđa (pod uslovom da ga još bude u MTS-u). Mislim, kad se već daje toliko novca, onda bar da bude to što joj se više sviđa, a vodio bih i o njemu računa da radi kako treba.

Kada bi joj davao telefon za koji ja mislim da je dobar, dobila bi Lumiju. :D 8) I što jeste, znam da je to i dalje najbolje rešenje kad su u pitanju jeftiniji telefoni.

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od bgexplorer »

Ja evo 20 dana gledam kako sestričina instalira na J3 tone aplikacija, igrice haos šta radi i fon bez greške radi. Kamera 8 mp pozadi dobre slike pravi, ekran je full, baterija u zavisnosti od korišćenja, pogledaj neki test pa odluči. Ja sam juče čačkao njen fon oko sat i ništa na sekundu nije zabagovalo. Ja sam stvarno prijatno iznenađen.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od knezevic76 »

Slažem.se za J3, uzela ga moja žena skoro. J3 i J5 su jedini samsung telefoni koji su bestbay.

Sent from 640

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

S tim da onda, kad uzmem u obzir naziv tebe i početno pitanje, dolazim da zaključka da se ne treba zamajavati sa 1GB Androidima. Očigledno se niko ovde nije usudio da i sam kupi i koristi takav Android telefon.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od Apolo »

Ja i kad sam imao G2 mini prošle godine nisam bas bio zadovoljan sa 1gb rama, sada ništa bez 2gb.

Sent from mTalk
Festina lente.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od Deksi »

Brat je imao htc 610, koristio ga dve godine imao instalirano pozadinske aplikacoje i nije se zalio na rad telefona. Bitno je i kako se optimizuje ram u telefonu, kakva je potrosnja te memorije u telefonu.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od staff »

Upoređivao sam lumiu 735 i lenovo a1000 sa 1gb ram, jeftin android da jeftinije ne može. Iznenadio bi se koliko ovaj lenovo neke stvari brže otvara. WA, Viber, Youtube, Mondo (wp ne učitava komentare), dok prodavnicu, dialer, Edge/Chrome otvaraju otprilike istom brzinom. Što se tiče multitaskinga, kod nekih aplikacija lumia brže otvori kod drugih lenovo. Lumia je brža kod surfovanja.

Pre mesec dana sam video u winwinu Elephone S1 za 15000din i oduševio me telefon. Izgleda kao da košta 3 puta više. Od metala sa otiskom prsta a i fino radi. Dizajn i izrada su definitivno najbolji aduti a i cena je ok ako se uzme u obzir da se kupuje normalnoj radnji.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

Hvala, Deksi i staff, baš te stvari su me i zanimale kad sam otvorio ovu temu. Konkretno, to što si ti, Deksi, rekao za taj HTC, i što je Staff rekao za taj Lenovo.

A pošto bi to bio telefon za mamu (u nekom narednom periodu, ne kažem sad odmah), onda ne bih eksperimentisao sa tako nekim brendom. Verovatno ne bih ni za sebe tako eksperimentisao, ruku na srce. :)

I malo sam ipak skeptičan i što se tiče tog Lenova, ali ako je tako, onda je to super, i svakako je ohrabrujuće.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od Evindzer »

staff napisao: Pre mesec dana sam video u winwinu Elephone S1 za 15000din i oduševio me telefon.
Elefon se legalno prodaje u Srbiji? :blinky:
Gde je sad ljubabvb09 da mu priznamo da je bio u pravu! :D :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

Haha, ma na Mondu pre neki dan bio tekst o nekom kao jeftinom strava Blue telefonu (50 evra, a u praksi vise, a mo's misliti koliko je i strava), i pisalo kako su njihovi Android i Windows telefoni dostupni i u Srbiji. Ja u komentaru pitam a gde to u Srbiji ima da se kupi Blue Windows telefon, i nalupase mi likovi minuse... :lol: Dobro ako ima Elefon, ali da mi neko nadje legalno Blue Windows telefon u Srbiji... :D

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od staff »

To je tvoj izbor i neću da ti kažem da izabereš ovaj telefon jer ga ni ja nisam koristio ali pošto se dobija 2god garancija i to ona prava, mislim da rizik i nije tako veliki. Za moj ukus telefon je prelep.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od гари »

To za garanciju i za nikakav rizik je tačno.

Sent from Mozilla Firefox on Windows 7 PC

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od m@c|-|oR »

Evindzer napisao:Gde je sad ljubabvb09 da mu priznamo da je bio u pravu! :D :D
Pa on je uvoznik!
:D :D :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android telefoni sa 1GB RAM-a

Post od Evindzer »

Tačno, kako se ranije nisam toga setio! :D :D

Odgovori