Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

probao sam sad sa tim kodom opet i idalje ne vratjaju update .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pogledaj u temi Firmware Updater u mom postu imaju napisani Euro 1 product code za obican i Euro 1 za music.Probaj sa njima,mozda ti ponudi novu verziju,rade sigurno,jer sam ih ja isprobavao.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

ne nudi mi update ni sa tim kodom .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Probaj sa ovim kodom 0529790 .

nikolam
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 19. Dec 2007. 04:28

Post od nikolam »

pre par dana sam update-ovao softver na N73 classic i dobio sam novu aplikaciju nokia maps.moze li mi neko ukratko reci nesto o toj aplikaciji.hvala unapred

Dzoda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 02:56

Post od Dzoda »

kupio sam N73 pre par dana,i imam jedan problem.Cesto mi se desava da mi se tel sam ugasi.nije mi ispadao i slicno.jedino sto ja mislim je to da sam pokupio neki virus jer mi je komp pun virusa?sta vi mislite?imam garanciju nosicu ga u servis svakako.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Prvo dobro dosao na forum ;)

Drugo, ne moze ti pokupiti virus sa racunara jer je to symbian a ne windows xp, linux ili koji vec tako da nije toto. Inace imaju virusi za sybian ali sada za symbian 9.1 60 3.0 mislim da ne (neka me neko ispravi). Moze biti softwerski kvra ali meni to lici na losu bateriju.

Svakako ga nosu u servis ako ima garanciju. Prvo neka ti flesuju telefon na noviji sw a drugo neka ti zamene bateriju da vidis ima li promjena. Ili pokusaj sam hard reset telefona pre sto odneses servis. Znaci da ti sve izbrise sa fona da ti vrati na fabrisko. Moze biti do neke aplikacije ali cisto sumnjam.

*#7370# ovo ti je sifra za hard reset. Pitat ce te da ukucas sifru i fabricki je 12345 ili ako si menjao onda ukucaj tu na koju si promenuo.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Jos ne postoje virusi za 3rd edition symbian telefone koliko sam upoznat. A sto ce tice toga sto se desava to je samo do softvera, nebi trebala biti ni baterija ni bilo koji drugi hardverski kvar. Problem ces resiti tako sto ubacis novu verziju softvera ili ako je vec pod garancijom neka ti to u servisu urade. pozz

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

NikolaM mislim da ti ne mozes na N73 da koristis nokia maps bez GPS modula...:) znaci sluzi ti prakticno za gledanje :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dzoda napisao:kupio sam N73 pre par dana,i imam jedan problem.Cesto mi se desava da mi se tel sam ugasi.nije mi ispadao i slicno...
Nije ni meni moj ispadao prijatelju a uzeo sam ga preko MTS-a i posle 3 dana je poceo da se gasi,radio tako mesec dana malene svakodnevno i odjednom prestao pre 10-ak dana i vise se ne gasi sam uopste,ko zna sta mu bi pa prestade!?
A burazer koji isto ima N73ME kao ja samo je svoju uzeo preko Swisscom-a kaze da se i njemu isto desavalo prvih mesec-dva a posle toga nista evo vec godinu dana,moze biti da ima neki problem sa losim sklapanjem koji se resi sam od sebe truckanjem po dzepovima,jakim zagrevanjem unutrasnjosti telefona od baterije koje onda"nesto izazove"ili ko zna sta,sumnjam da ce i u servisu utvrditi kvar!?
Pozdrav 8)

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

da opet postavim pitanje
naime nakon update-ovanja softera sam preko pc suite-a vrati podatke (back up) i nakon toga mi nije vratio nijednu poruku niti imenik,a po meni jako cudna stvar je ta da kad preko pc suite-a udjem u telefon iz kompa (phone browser) u folderu messages i contacts se nalaze sve one poruke i brojevi iz imenika koje sam restore-ovao a iz moba ne mogu da ih vidim
resenje ? :dry:

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

probaj da promenish message memory .
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

to je prvo sto sam probao ali nista ...
ma nije veliki problem u porukama nego u kontaktima a stvar koja me zivcira je ta sto ja te poruke i kontakte preko kompa vidim a ovako ne

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Dymatize, pa kontakti koji su ti na sim kartici mozes normalno iskopirati u imenik,samo ides u phonebook-options-sim contacts i kad udjes markiras sve kontakte i iskopiras u imenik.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Post od Dymatize »

ma ja sve to znam ... samo je fora sto mi se popunila SIM kartica sa kontaktima i da recimo 20ak najnovijih su bili smesteni na mobu ...
nema veze ... bilo sta bilo ... mislio sam da moze nesto da se uradi ali i nije neki veliki problem ;)
hvala na savetima

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

imam jedan fantomski problem dao sam sestri fon da prebaci neshto preko bt-a i kad mi ga je vratila nije reagovao ninashta, kao ok zupacao se mislim ja kad ono medjutim. ugasim ga i rade samo dugme za meni, player i gashenje. tako par puta i svaki put ne radi neshto drugo, jednom je chak i sve radilo neko vreme. sad radi samo dugme za paljenje i gashenje. shta bi moglo da bude problem? da napomenem, ovo mi je drugi n73 i nikad mi nije ispao niti je kvashen, prvi koji sam imao je prezhiveo takvu torturu da je to strashno (shutiram, kupam 2-3 sata itd.), tako da mi je prosto neverovatno da ovaj rikne sam od sebe. ja tipujem na flet tastature ali ko zna.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Na osnovu ovoga sto si napisao i meni deluje kao najpreca moguca opcija flet tastature,mada ako ti i dalje pravi problem,jedino da ga nosis u servis.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dzoda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 02:56

Post od Dzoda »

jbg nista nije savrseno...ali ja opet imam prob. : D ..da li se nekom desava da tastatura nece nekad da svetli?

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Zavisi kad
Ako je danju,to je zbog senzora... stedi bateriju... :) ako nije to... e onda nemam pojma :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Post od coke »

Help!!! Svaki put kad ugasim telefon, i ponovo ga upalim, ponistava mi se sat i datum. :disgust: To se tek odnedavno pocelo desavati. Do tada nije bilo nikakvih problema, cak ni kada sam vadio bateriju na duze vrijeme, kao i kod bilo kog novijeg telefona. Imate li neki savjet? Da li bi pomoglo resetovanje telefona, ili mora na flash?

Odgovori