Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

misho, hvala na ovim iscrpnim utiscima.
Da li si ga kupio u beloj ili crnoj boji? Da li je mozda i kod tebe doslo do grebanja sociva kamere?

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

A da, zaboravih da vam kazem da sam i procitao recenziju kada je N97 u pitanju, u casopisu Mobilni magazin. Zaista sramota kada je taj casopis u pitanju, izuzetno neprofesionalno pisano, pri cemu je tek minimalno posvecena paznja onim segmentima telefona koji realno imaju prakticnu upotrebu. Ako imate prilike, pogledajte. Jedan od 'zanimljivijih' detalja je konstatacija da je 'ekran otporan na ogrebotine jer je rezistivan (resistive touchscreen technology)'!?!?!? 'Dobro' je sto sam editor teksta 'zna' sta je rezistivna tehnologija izrade display-a osetljivih na dodir;) Jedan od glavnih nedostataka rezistivne tehnologije je upravo taj da je display neotporan na ogrebotine zbog mekog savitljivog filma na povrsini zahvaljujuci kome, izmedju ostalog, rezistivna tehnologija i funkcionise...
Poslednja izmena od misha u Sre, 12. Avg 2009. 18:16, izmenjeno 2 puta ukupno.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

misha, u principu se slažem sa većim brojem tvojih zamerki ovom telefonu.. Nadam se da je to samo trenutno stanje i da će nova verzija firmware-a sve to srediti.. Htela sam samo da te posavetujem da budeš pažljiv prilikom lepljenja shielda jer ga baš i nije jednostavno nalepiti kao foliju.. Ja sam moj shield dobila pre nedelju dana.. I evo već sam ga skinula.. Mnogo je ružno, a posebno ako ga ne staviš uspešno.. Na kraju sam rekla sebi da ću pre da se pomirim sa guljenjem maske, mada toga naravno još uvek nema, nego da nosim takav telefon umotan u tu foliju.. Ajd baš javi tvoje utiske nakon stavljanja shielda.. Sada koristim samo foliju za ekran koja je baš za njega, koju sam takodjei naručila preko interneta.. za sada ta folija super izdržava moje nokte na ekranu, jer stilus uopšte ne koristim i ne treba mi.. i meni se ona folija koja dokazi uz mob odmah izgrebala..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

LimunBG, telefon sam kupio u crnoj boji. Jos krajem 2008. kada je najavljen, beli mi je bio prelep! Ipak, na fotkama je sve delovalo srebrnkasto, u jednoj istoj nijansi sto je meni bilo WOW, ali uzivo, kada je beli model u pitanju, to ipak nije to... Hromirani okvir prosto i previse odudara od bele boje, a i sama bela boja je nekako mlecna, nedovoljno intenzivna, bar po mom misljenju...

Sto se tice grebanja kamere, svega sam je par puta koristio, tako da nezeljenih pojava nema, ali sam primetio vidno nagomilavanje prasine oko poklopca, tako da svakako planiram da ja to pocistim (zvuci kao da cu metlu koristiti) pre nego sto je ponovo budem koristio.

Ninolina, moram reci da sam u mnogome optimista, tako da cu detaljno (200% detaljno) pratiti uputstva za postavljanje shield-a, pa ce valjda upaliti. izmedju ostalog, zato kupih 2 komada, za slucaj da sa prvim zabrljam:P Iskreno, nadam se da ce nokia izbaciti neki novi firmware uskoro, jer i dalje ima bagova. primetio sam bug da kada udjem u Messaging, jos uvek mi prikazuje Menu, a kada pocnem da skrolujem, prikazu se sanducici i ostatak. Kada zavrsim sa gledanjem filma, slova u meniju se vrate na medium velicinu, iako u samim podesavanjima stoji 'small'. tada je dovoljno uci u podesavanje, prebaciti na medium, vratiti na small i opet je sve po starom.

E da, ono sto obozavam na ovom telefonu, a verujem da je prisutno i na ostalim novijeg datuma i software-a je mogucnost postavljanja skupine wallpaper-a u slideshow rezimu:) Znam, nista posebno, ali prosto lepo izgleda uz gomilu abstraktnih detalja:)


Opisujte, savetujte, upozoravajte, dajte da zivne malo tema:D

Pozdrav!
Poslednja izmena od misha u Pet, 14. Avg 2009. 13:40, izmenjeno 1 put ukupno.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

evo uputstva kako poboljsati gps kod nokie n97 uz pomoc zice:

http://www.youtube.com/watch?v=Ypljg3MLAf8

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

I evo N97 u oglasima. :D :lol:
Slika

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Narode, pa gde ste? vi kao da ste zaboravili na ovu temu, a radi se o nokia flagship telefonu!:)
Ne znam da li ste obratili paznju, ali jos pre dva dana je izasla nova verzija firmware-a za N97. u pitanju je verzija 12 i ona, primeticete ako ste vec update-ovali, donosi poboljsanja u stabilnosti, popravlja neke sitne bug-ove, ali ne donosi nove detalje u korisnickom interface-u, na zalost. kako neki kazu, moracemo da sacekamo jos mesec-dva kako bismo konacno doziveli kineticko skrolovanje kroz interface. ja sam, pravo da vam kazem, jos uvek skeptican kada je to u pitanju, mada su mnogi i vise nego ubedjeni da ce to biti dostupno od verzije 20, koja bi trebalo da donese velika poboljsanja, kao i neke promene.

Nakon instalacije nove verzije, verzije 12, primetih da telefon za nijansu brze radi. isto tako, na memoriji telefona imam 6MB vise, iako su intenticne stvari instalirane. inace da, ja kada ubacujem novi sw, ja potpuno reinstaliram telefon, sve formatiram kako bih od nule krenuo sa novim firmware-om i posmatram od samog pocetka kako se ponasa. jeste da je to 'dosta' posla, ali firmware-i ionako retko izlaze, tako da nije problem da jednom u dva meseca (u pocetku, a kasnije ce update-i dolaziti eventualno za 6 ili vise meseci) odvojim vreme za akciju reinstalacije. ipak, sve traje znatno krace nego reinstalacija operativnog sistema na kucnom racunaru;) nego, da se ja vratim telefonu. drago mi je sto vise ne postoji bug prikazivanja jos uvek menija onda kada se udje u messaging. mnogi napominju poboljsanje dometa, sto jos uvek nisam primetio jer nisam bio u kriticnim zonama. ipak, pre verzije 12 secam se, otisao ja u Kolosej bioskop, moja draga N95 je imala 3 crtice dometa, a N97 nije uopste imala domet. hm, zanimljivo... nego, primetio sam da N97 vise ne prioritetise 3g u meri kao sto to rade n95 i n95 8gb, sto je jako dobro. moja n95 8gb je radje birala domet od jedne crtice 3g, nego puni domet na edge mrezi. van svake pameti... ipak, sada je to, rekao bih sredjeno. nego, imam jako zanimljiv problem i videh na internetu da je jaaaaaaako malo onih koji imaju isti, tako da nigde ne naidjoh na resenje. btw, to nije problem telefona jer je ista pojava konstatovana i ranije. naime, n97 nece da mi se poveze sa Vistom:D dakle, na XP racunaru sve radi kako treba, a kada je povezem na Vistu, Ovi suite prijaljuje da mi je telefon prikljucen na mass memory rezimu i da to treba promeniti. naravno, nista od toga nije kako kaze Ovi suite jer je telefon vec u pomenutom rezimu, ali sta da se radi:P ali dobro, najcesce mi i koristi samo u mass memory rezimu, backup i ostalo mogu i kod sestara na XP racunaru da uradim;) nego, skoro me je drug uputio u kvalitet video zapisa, odnosno los zvuk kada je video zapis u pitanju. stvarno lose. mislim, ne toliko, ali primetna je rezlika izmedju n95 i n97. mozda je za nijansu poboljsana stvar sa verzijom 12, ali ne toliko koliko bi trebalo. ipak, video kvalitet je zaista na strani n97. medjutim, ono sto mi neizmerno nedostaje na n97, a bila je i vise nego dobra stvar, to je video stabilizacija! o boze, zasto li je ne stavise na n97! software-ska karakteristika je u pitanju, bas su smaraci! anyway...

ako se setim jos necega, dodacu:)

pozdrav!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

misha, verovatno su ljudi, kao i ja, negde na letovanju ili im je jednostavno interesantnije leto od foruma... Eto ja sam sad od tebe saznala za novu verziju firmware-a i čim stignem kući sa letovanja odmah ću ga update-ovati.. A jel moguć hack novog firmware-a? Ono što sam primetila kao bug na firmware-u 11 je da mi kamera daje zamagljenu sliku kad slikam udaljene predmete i kad mora da uradi autokus i da slika s blicom.. Jel neko to primetio? Nadam se da će i to biti sredjeno sa novim firmware-om..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Ninolina, nadam se da uzivas:D moram reci da nisam primetio takav problem sa kamerom. kamera kao i ranije, radi odlicno. inace, upravo mi je stigao invisible shield, jedva cekam da ga obradim i nalepim:D

pozdrav!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

misha, jesi li uspeo da postaviš invisible shield i kako ti se čini? :)

marinero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Avg 2009. 03:34

Post od marinero »

Pozdrav svima, ja sam nov ovdje i evo posljednja 2 dana se ubih od citanja postova na temu n 97, pregledao sam sve zive klipove na youtube- u i opet sam u nedoumici da li da kupim ovaj telefon ili ne. Sto mislite koliko mu je za sad plaa cijena i je li do sad izasao ovaj firmware koji omogucava nesmetan rad. Izvinjavam se na smetnji :)
nokia 6630 nokia 6500 s, nokia n97

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Misha moras da razumes da i dalje nema mnogo onih koji imaju N97 i koji su raspolozni da ga koriste za nesto vise od pukog telefona...(pomisli kako je meni sa LG Coronom kad citav post ima 6 strana a telefona je WM ).....Marinero kazi nam sta ocekujes od telefona i mi cemo ti reci da li ispunjava tvoja ocekivanja ili ne .... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

marinero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 22. Avg 2009. 03:34

Post od marinero »

Ma samo ne bih volio da mi se desi da dam 500 eura za telefon i da baguje kao da je kineska igracka od 5 eura. A znate kako to ide kod nas oce li mu skoditi kad se donese da ga das ovome da ga pogleda pa onda u ruke drugog strucnjaka. Koliko sam zagrijan za ovaj telefon toliko i minusa za njega imam. Ali tacno vidim da cu vam u ponedjeljak pricati o telefonu iz prve ruke :D
nokia 6630 nokia 6500 s, nokia n97

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Marinero sigurno telefon nece da ti baguje kao neki jeftini telefoni uostalom ovo je Nokia(ma koliko bila kompromitovana u poslednje vreme) i takve stvari ne bi trebalo da se desavaju ali i ako se dese flesujes ga novim softwerom i to je to....Uostalom procitaj misine komentare on je bas bio detaljan i mogu da kazem veoma objektivan u pogledu ovog telefona... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

misha, ja dosao juce s mora nov sw sta donosi? :wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo ga video klip kako da popravite poklopac kamere: KLIK

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Nokia n97 mini preview - http://www.mobile-review.com/review/nok ... i-en.shtml
Deluje jako interesantno, metalni poklopac baterija, kompaktniji, 8gb flash memorije, manjak D-pada= oko 100 € manje :)
Nokia C6

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Meni se nesto i ne svidja taj mini, da je bar 200e jeftiniji pa ajd...ali ovako je bolje skupiti jos tih 100e pa uzeti original.
Ono sto me jako zaintrigiralo je taj novi model koji je najavio za sjutra!!! :lol: :lol: :lol:
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

Ljudi , jel zna neko gde bih mogao da nadjem neku fotrolu za 97-icu ?
Najbolje bi bilo ona kao kozica ( gace ) :) u koju se samo uvuce ali nema nigde nikakve a ne znam da li odgovara od nekog drugog telefona !
Hvala unapred !

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Zdravo narode! Evo i mene posle nekoliko dana:)
Ninolina, najpre o invisible shield-u. pa, i nisam bas odusevljen kako to konacno izgleda, ali nije ni tako lose. S obzirom na to da sam kupio dve zastite za ekran, prvu sam postavio i ostavio i na kraju nije izgledala savrseno. Mislivsi da mogu bolje, skinuo sam je, ostala je neupotrebljiva, a drugu sam postavio skoro potpuno identicno! Dakle, nemoguce je postaviti invisible shield savrseno!:) prevelika je to povrsina da bi mogao da se postavi tako da ne ostane neki mikro mehur ili kakav vec nabor... tako da je jedan invisible shield otisao u nepovrat. a da je zastita, jeste. zaista ga je nemoguce ogrebati! Odusevljavajuca cinjenica! Ipak, po ivicama je vrlo lako naici na masnu prljavstinu koja se tesko otkljanja, jer invisible shield ipak ima svoju debljinu, a samim tim i jasne ivice za deponovanje prljavstine. sto se tice kontrole prstima, malo je otezana, ali covek se navikne posle jednog dana:) kao sto rekoh ranije, invisible shield za zadnju masku nisam kupovao iz prostog razloga sto je ekstremno nekvalitetna kada je n97 u pitanju, tako da cu sacekati da se ta ista pojavi u slobodnoj prodaji kod ovlascenog uvoznika kako bih mogao konacno da imam telefon koji ne krcka.

putnik1, fotrola koju koristim od prvog dana, a koja se pokazaja savrseno odgovarajucom za ovaj model je fotrola CP-358 koju proizvodi Nokia, a koja se teze pronalazi u Beogradu. ja sam poslednju kupio u Samsung mobile-u u Uscu, a kada sam je izgubio, svega nedelju dana kasnije :( , takvu istu jedino nadjoh na novom beogradu u Mobisu. Iako je, kao sto vec napisah ranije prodavac tvrdio da nece odgovarati, nakon testiranja se i sam uverio da je i vise nego dobra kao zastita za N97. izmedju ostalog, jako lepo i izgleda:D Izvolite pogledajte http://europe.nokia.com/find-products/a ... ase-cp-358

Btw, smatram da je N97 mini smesna. jedina prednost je aluminijumski poklopac za bateriju. Inace 60sec, vec sam pisao o novoj verziji firmware-a koja se pojavila pre oko nedelju dana, tako da necu pisati ponovo. Nego, nova verzija firmware-a se ocekuje za oko 3 nedelje, a kako pouzdani izvori navode, konacno donosi kineticko skrolovanje! Napokon! Nadam se da ce to biti major update oznake 20...

Pa, ako naidjem na nesto zanimljivo, pisacu:)

pozdrav!

Odgovori