Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Miškoni, koliko god to bili pisani programi, isti kod i ostalo, opet dok su jezicki paketi drugaciji, znaci da je i sam paket u celosti malo drugaciji. kazem ti, kao kada su deterdzenti u pitanju:) 60sec, mislim ja na zvanicno izdanje koje ce izaci za 12 dana;) ipak, predjoh ja na sedmicu pre 10ak dana, odlicna je i naravno, sasvim lepo komunicira sa mojim telefonom. jao hoce li taj novi FW, ne mogu da docekam. E da, kao sto nasa draga Ninolina, isto kao i za ostale novije telefone, promena koda maksimalno jednostavna... Sto se tice FM transmisije, nisam kompetentan, tako da samo moram da se povinujem Nokiinom izboru da nam to blokira;)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Firmware izlazi u 00:00 ili ?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

@ Za sve

Da ponovim jos jednom,moja preporuka svima je da ne radite promenu koda sa NSS jer je mnogo nas(naravno i ja) ubilo svoje N 97-ce takvim nacinom promene!
Nokia je za nju odradila jednu mnogo gadnu igru,a to je da kad nakacite tel na NSU i krenete update,NSU app ostavi jedan dio starog firmware-a i na njega "nadoveze" novosti,tj update.E kad vi promente kod desava se situacija da ubijete tel,jer dio firmware-a koji app ostavi nije istog product koda kao novi update i tel softverski ode...To sto je Ninolina ovako odradila i nije bilo nista je svakako srecna okolnost i hvala bogu da se nije desilo sto i meni,ali to je slucaj.
S toga promenu koda i update radite iskljucivo sa Phoenixom,koji ce automatski i 100% sigurno kada skinete zeljeni firmware sa zeljenim jezickim paketom sam odraditi i update i promenu koda potpuno sigurno jer brise stari u potpunosti i stavlja novi firmware.

Pozdrav!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Cegevara, jesi povratio ubijenu n97??? koliko ti traze u servisu??? :?
edit:

posto sam JAKO davno radio update preko Phoenixa treba mi sam phoenix i Flash file jel mi treba jos nesto tipa drajveri ili sl? sad skidam najnoviju verziju Phoenixa 2009.20

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Samo da se pohvalim, ja sam malopre ubio N97 sa NSS-om. Eno telefon radi lightshow .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

madness99, pokusaj da odradis hard reset,mozda uspes nesto da uradis,mada cisto sumnjam ali te nista ne kosta... :smutny:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Narode, ja sam na svojoj N97 pa jedno 7-8 puta menjao product code, nakon svake od promena reinstalirao sw preko NSUa i guess what, nikakav problem do sada nisam imao. Analizirajuci mnoge forume, naidjoh na situaciju gde je bilo takvih slucajeva ukoliko su telefoni skidani sa raznih mreza... moj nije, mozda je i do toga... Anyway, Nemesis radi odlicno:D
Inace, trebalo bi od prekosutra da firmware bude dostupan, kako forum kaze...

...a kako vidim, nezvanicni govornik nokie osporava datume i vraca ih na kraj meseca...

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

@Mirko BGD

Jesam povratio sam je,a mislio sam ode nepovratno :shock:

Sve sto ti treba dodje u sklopu zadnjeg Phoenixa,nista dodatno ti ne treba sem naravno firmware fajla.

@Madness99

Zao mi je sto ti se to desilo,ali fino sam u par navrata upozorio da se ne radi sa NSS-om.Odradi "dead" flash preko Phoenixa i povratices telefon.Ako treba dodatna pomoc,tu sam.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ok upravo sam flashovao moju n97 sa Phoenix Service Software 2009.20.010.39068 na verziju 12 naravno promenio sam product code na balkanski i sve je proslo bez problema...

Phoenix rules

Cegevara, hvala ti, da nebi tebe, mozda i ja sjebah svoju n97 kao i madness!!!

edit:

kako mogu da gormatiram flash memoriju telefona (onu od 32gb)?

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Meni nije problem i da sam je ubio jer imam garanciju.

Naime koliko sam nasao na netu problem zbog kog se to desava je bas promena product code-a i treba da se uradi hard reset i telefon dodje sebi. Nasao sam na jednom nemackom forumu gde je od 11 ljudi njih 9 povratilo telefon hard resetom.

Da kucnem u drvo telefon radi ok, nema vise bag-a da kada mi stigne poruka ostane upaljen ekran.

Znaci hard reset resava problem.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

madness99, hard reset sam ti i predlozio par postova iznad... :wink:
Najbitnije je da je o5 proradio... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Jesi, ali sam ja odradio to odmah sinoc :) Ali jbg zaboravio da napisem.

Za format memorije na n97

Idete u File manager pa udjete u memoriju i imate opciju za format ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

@madness99

Majke ti na koju si foru ubijeni telefon hard resetom podigao,kad ne mzoes da odradis kombinaciju tipki za hard reset ako na to mislimo ??!! Telefon kad je mrtav ne reaguje ni na sta sem na dead flash.Kazite postupak pa da vidimo!


@ Ninolina

Kao sto vidis,nista jos od v20 firmware,informacije izgleda nisu tacne.... :shock:

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Cegevara, pitam se mozes li svojim tonom biti negativniji... ok, nije izasao firmware, bice ga za koji dan. diskusije na nokia forumu su ionako negirale pomenute datume, tako da cemo samo malo sacekati. ionako je pri samoj najavi verzije 2.0 receno da ce izaci krajem oktobra. Sto se tice hard reseta, hajde madness99, reci nam kako si uradio, kako bismo i mi, a i Cegevara znali ubuduce.

pozdrav!

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

hard reset se radi na sledeci nacin:

* Caps shift
* Space bar
* Delete button
* On button
:)

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Mirko BGD, mislim da je vecini ovde to poznato, ali taj hard reset ne moze da pomogne kada se 'ubije' telefon... bez mogucnosti da se ukljuci...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Kolko je meni poznato ne moze... doduse zavisi kako je ubijen telefon, i kad je ubijen :) ja sam ne davno ubio jednu n73 i u servisu su je jedva vratili u zivot menjajuci neke delove, tako da u koliko je flash pukao stvarno na pola, nema shanse da bi ga vratio full format.... :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Meni je odradjen flash telefona do kraja i telefon je blicao na svakih 1-2s kada se upali u toj sekundi tj blicne u toj sekundi ga vidi komp. Odradio sam tu kombinaciju tipki koju je naveo Mirko (naravno sve se odjednom pritisne) i telefon je svetleo nekih 10-tak minuta, nakon toga pojavio se nokiin znak i tu stajao 5m nakon toga proradio.

Kao sto je Mirko rekao sve zavisi kako je flash odradjen i nacin na koji je ubijen. Krivo mi je sto nemam kod sebe trenutno jos jednu N97 pa da uradim ponovo promenu product code-a.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

madness99, pa tebi malo jedna, nego bi hteo jos jednu a unistis :P

anyway slican problem sam imao na 6120, kad je flash u potpunosti uradjen da bi mi na kraju NSU izbacio poruku kako UPDATE nije uspeo i da pokusam da restartujem fon pise tamo kako, i na kraju je bilo sve ok :) inace tad sam se bio prestravio, jos nije bio moj fon :(
NSU je krsh!!!!!!

Odgovori