Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

noodles, nema potrebe za persiranjem na ovom forumu, ovde smo svi jednaki :wink:

Ne razumem, sta potrazumevas pod "telefonskim funkcijama" tj "telefonskim smislom"? :?
Ne zelim da ulazim u neku polemiku ali koristio sam nekih 8-9 meseci HTC-a, pre toga HP-a, oba sa WM OS-om i nisam primetio taj problem. Moguce da je do verzije ROM-a. Necemo o tome, nije tome ovde mesto :wink:

Zasto koristim Nokiu trenutno? Pa, kao sto rekoh, koristio sam i ranije Nokiu, negde sam i pisao o tome sta meni Nokia znaci. Razlog zasto koristim upravo ovaj telefon je taj sto ne zelim da dajem previse novaca za nesto sto mi je nuzno zlo i sto je, po meni, potrosna roba. Da me pogresno ne razumes, volim tehniku i volim da se igram sa istom ali se zna cemu sluzi.

IPhone...multimedija nije samo TS nego kamera, slike, zvuk i reprodukcija istih :wink:

Nego, da se vratim na ono sto sam gore pisao. Pitao si za ogrebotine po blicu, dobio si odgovor. Ne razumem, da li si na nesto drugo mislio?

Sa kamerom svi imaju problema, nisi jedini, i za taj isti problem jos niko nije nasao resenje. Barem koliko je meni poznato. Mozda se sa novim SW-om poboljsa a mozda i ne. Mada, rekao bih da je problem ipak hardverske tj dizajnerske prirode.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Dobrodosao na forum noodles.
Za prepirkama i ostalim,nema potrebe.Ja sam,kao sto ovde znaju mnogi,zestoki protivnik istog,tako da izbegavam svaku temu u kome je nastalo "zariste" 8)
Sto se kamere tice na doticnom modelu tice,vecina vlasnika istog,se "moraju" pomiriti sa cinjenicom da je slide poklopac kamere tako napravljen da ostecuje socivo.
Drugo,da li smeta fotografijama,odgovor je pozitivan.
Jednostavno,cak i brisanjem sociva kamere se stvaraju mikro ogrebotine koje takodje uticu na kvalitet fotografija.
To sto se kvaliteta snimka sa blicem tice,sama cinjenica da je ugradjen LED flash,dovodi do zakljucka da je dalje objasnjnje suvisno.
Sto se resenja tice,mislim da je kratkotrajno,a i skupo.Samom zamenom maske,neces nista uraditi.Iz prostog razloga sto cela konstrukcija sociva kamere je takva da ide zasebno.A imajuci u obzir da je u pitanju Carl Zeiss optika,cena svakako nije mala.
Ovo sve govorim pod uslovom da nadjes neophodni hardware.
I sve to da zamenis,poklopac/slider kamere ce opet izgrebati socivo.
P.S.Ne branim brand koji koristim,ali jednostavno
noodles napisao:Samsung Omnia HD blokira ukoliko je otvorena bilo koja aplikacija, a korisnik u toku poziva dobije još jedan (Call Waiting).
Slicna ako ne i ista prica kao sa HTC-om ...
Inače su super spravice - "kompjuterčići" ...

Omnia HD ne blokira u navedenom slucaju.
Inace Samsung,a pogotovo HTC,nikako se ne mogu svrstati u "kompjuterčić-"e.
Pozdrav!
Slika

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

@ninolina, cini mi se da si ti negde spominjala da si foliju zalepila i preko sociva (zbog grebanja). nema sanse da pronadjem taj post. jel se neko seca toga ili bolje, jel neko to probao i kako funkcionise


hvala ninolina
Poslednja izmena od milkobgd u Pon, 26. Okt 2009. 09:20, izmenjeno 3 puta ukupno.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Uhhhhh

Moze li se znati zasto poredis telefon star godinu i vise dana (HTC Touch Pro) sa telefonom koji je izasao pre 3-4 meseca?
Uporedi lepo sa Tpro2 pa onda da diskutujemo, ja kao primarni koristim Tpro2 koji mi dosad nije blokirao, ludeo ili tako nesto a sa n97 je to trenutno lutrija.

Da budemo nacisto, FW N97 jos nije savrsen a verujem da ce trebati barem 2-3 meseca da dodje u normalu.
Evo i meni se pocelo guliti socivo a otvarao sam kameru mozda 5-6x i to pre neko vece najvise.
Tako nesto mi se jos nije desilo na HTC-u na bilo kom delu telefona a vala ni krckanje poklopca baterije.

Ja se licno nadam da ce ovaj novi v20 nesto popraviti ali videcemo. Pre neko vece sam bio na nekoj proslavi i koristio sam kameru za video ( nekih 20-tak minuta ukupno)i bilo je sve super dok u jednom momentu na pola snimka telefon nije zablokirao i to u najboljem momentu. Moralo vadjenje baterije a ni to mi se jos nije desilo na HTC-u.

iPhone,

Ne bih se slozio sa tvojim vidjenjem telefona. Telefon je mnogo vise, ja licno jos nisam cuo bolju reprodukciju muzike od apple-ove. Pogotovo na mobilnim telefonima i jos mali milion stvari.

Posto smo otisli u lep off i sve ce ovo biti izbrisano,
Lep Pozdrav
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

milkobgd, dobro se sećaš, jesam lepila foliju preko sočiva i dok je ona stajala nije bilo na njoj nikakvih ogrebotina niti oštećenja:) medjutim, slike su bile veoma loše dok je folija bila nalepljena, tako da sam je prilično brzo i skinula. Sada, i ja imam ogrebotine ali su na takvom mestu da ne utiču na sliku:) kad smo već kod kamere, i ja imam povremeno previše osvetljen levi donji ugao slike kada koristim blic, ali se to ne dešava uvek. Sve u svemu, očekivala sam bolju kameru, bar što se tiče hardware-ovskih problema:( inače je u rangu N95ice i to sam i očekivala:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Ja sam cuo da ce v20 sw_a da sredi taj problem sa poklopcem kamere i da ce poklopac mnogo manje da guli kameru,ali ajde da sacekamo pa da vidimo sta se biti :) !!!
>> N7100 <<

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Nova verzija software-a da resi hardware-ski problem :lol: :lol: :lol:
To cujem prvi put u zivotu :o
Slika

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

@Cale ,

Pa covjek se zeza,sto se i vidi iz njegovog posta... :D

Kraj Oktobra a od v 20 nista,na nokia forumu jadni ljudi se ubise od pitanja,a odgovora niotkud.Pominje se cak da Nokia ovo namjerno radi i da ce update biti odlozen za novembar kako bi poboljsala prodaju N97 mini modela...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Ninolina, istiproblem ponekada imam previse osvetljen levi deo slike... al valjda je to nomralno, inace kamera je skroz OK :wink:

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Cao noodles! Za pocetak bih naveo da se kategorizacije posetilaca na forumu dodeljuju samo i iskljucivo na osnovu broja postova;) dakle, ovde je expert onaj ko je mnogo pisao, a ne ko mnogo zna;) Azimuth, bez uvrede, ali tako ide kategorizacija:D Btw, pominjanje slanine je bezveze;)

noodles, u ranijim postovima ja sam pominjao dosta toga oko servisiranja telefona sa serijskim problemom. Svoju N97 sam kupio kod ovlascenog uvzonika cim se pojavila i naravno, ogrebotine se pojavise:D za sada mi ne uticu na kvalitet fotografija i moram priznati da do sada ni jedan jedini put nisam dobio fotku sa blicem koja u donjem levom ili bilo kom drugom uglu ima naglasenije osvetljenje. Anyway, narode, da li vi pratite posecenije strane sajtove kada je N97 u pitanju? Nokia je jos 08.10.2009. izdala zvanicno saopstenje kada je u pitanju grebanje kamere! Da, najpre je dala savete da bi trebalo pokusati ciscenjem finijiim krpicama, a ako to ne prolazi, telefon treba ostaviti u servisu i nokia ce sve to servisirati u garanciji. isti slucaj je i sa slabijim GPS prijemom prilikom koga telefon drzi izuzetno slabu konekciju sa satelitima. Saznavsi to, nekoliko dana nakon toga sam kontaktirao nase ovlascene uvoznike i uz detaljnu prepisku preko maila dodjosmo do toga da svakao zele da pogledaju telefon kako bi otklonili problem. ne zurim, s obzirom na to da mi kvalitet fotografija nije ugrozen, ali svakako verujem da cu morati da ih posetim u skorijoj buducnosti.
Kada je u pitanju poklopac za bateriju, stvarno se slazem da je izuzetno mekan i krckav i kao takav veoma iritantan. Steta sto nije primenjeno metalno resenje kao na N97mini. S obzirom na to da u slobodnoj prodaji moze da se nadje poklopac za bateriju za N95, nadam se da ce jednog dana biti moguce naci poklopac i za N97. inace, poklopac postaje krckav posle svega 2 ili 3 otvaranja radi skidanja baterije telefona koji neumorno blokira;) Nadam se da nas sa V20 ne cekaju novi bagovi!:D
Verujem da ce ove nedelje izaci novi FW s obzirom na to da je nokia naglasila da ce to biti kraj oktobra, a s obzirom na to da se FW pojavljuje u trenutku, ima jos mnoooogo trenutaka do kraja oktobra;) Valjda ce se smilovati do subote!:D

Azimuth, ne bih se slozio da smo svi dali isti odgovor;) cale je pominjao 'pomirenje' sa ogrebotinama, ti si pominjao slaninu, mada niko coveku nije pomenuo uslove servisiranja kao i mogucnosti. Ti si cak i naveo da ti nije poznato da je pronadjeno resenje, a zapravo jeste. Ipak, poenta je dati coveku odgovor na pitanje, a ne plasticno opisivati mazanje masti po kameri ili nesto slicno;)

Ninolina, izgleda da svi kupismo prvu seriju telefona;) Anyway, naucih da od sada pa nadalje, kao i mnogi, ne kupujem novi model u prvih par meseci. Najranije cu to raditi 4 meseca nakon pojavljivanja telefona. N900 cu preskociti, s obzirom na to da je prvi na Maemo platformi, a kada je Symbian u pitanju, tek za 2011 najavljuju redizajniranje korisnickog interface-a, sto je uzasno kasno. Zalosno je kada vidim Ovi store, a imao sam prilike da koristim Android market koji je besprekoran!

Pozdrav!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Konačno, v.20.0.19... se pojavila...:) nova verzija firmwarea dostupna je preko NSU čak i za Serbian Product Code... Evo slike...

Slika
Trenutno sam na poslu pa ne mogu odmah da updatujem tel, ali ako neko to uradi neka javi rezultate...:)
Nadam se da će stvarno biti ispravljeni oni silni propusti i da ćemo moći još više da uživamo u ovom skupom uređaju...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ubacen novi FW, prvo sam se malo zezao jer je dosta pucao NSU ali na kraju odradjen. Imam utisak da touch ima malo losiji odziv nego ranije. Kineticko je prisutno ali mi je krivo sto se sporo krece, navikao sam da par puta pomerim i on me baci na kraj imenika.

Mozda poprave.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Ninolina, ulepsala si mi dan... evo sad jurim firmware pa cu probati da odradim update preko phoenixa :) nadam se da su pojacali zvuk u playeru :wink:

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Mirko BGD, zasto ne volis NSU?:P Ja se upravo spremam za update telefona, nadam se da ce sve proci kako treba! Nemam strpljenja da cekam svoj dolazak kuci, s obzirom na to da sam i ja na poslu ( Ninolina ;) ), tako da vec sada prebacujem sve sa telefona na racunar i spremam se za OTA update:D

Nadam se da kineticko skrolovanje nije sporo kao sto ga madness99 opisuje!

Pozdrav.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, hehe... i imeni je ulepšala dan ova vest... a ja sam verovatno među prvima i videla da se pojavio, jer sam dva tri puta proveravala u roku od pola sata i prva dva puta je pokazalo stari firmware i treći put se pojavio novi, dugo čekani V20....:)

madness99, jel moguće da nema poboljšanja u odzivu...:( na netu pišu da ima...:)

Evo i ja žurim kući sa posla da i ja update-ujem moju machinu...:)

Srećno svima sa update-om...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mrzim NSU!!! al moracu preko njega posto se .exe verzija jos nije pojavila... 72mb/136mb skinuto, jos 11 minuta ostalo...

edit:

update je prosao lagano... odoh malo da ga isprobam pa se javljam sa utiscima... inace koriscenje osetljivost ekrana je na odlicnom nivou...
Poslednja izmena od Mirko BGD u Uto, 27. Okt 2009. 17:27, izmenjeno 1 put ukupno.

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Ok, ja se zaleteo, pa se ponadao da ce biti moguc FOTA update kad ono mora preko racunara... dakle, tek oko 22h... smor...
Ninolina, cesto si temeljna pa te molim za mini opis ako stignes veceras, a pre nego sto ja stignem kuci:P

Pozdrav!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Nakon sto je telefon dosao sebi, utisci su sledeci:

Telefon sam radi brze sto mi se svidja.
Odziv i nije toliko los
Kineticko da je brze ne bi bilo na odmet ili da su stavili mogucnost da sami podesavamo brzinu.

E sad kada poklopac ne bi krckao bilo bi super :(
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

izgleda da se ovaj zadnji firmware ne moze hakovati
kada pokusam da instaliram hello ox on dodje od unpacking files i tu se zakuca, probao restart i sl. nista ne reaguje :unsure:

edit:

da potvrdim pricu odozgore, HelloOX je objavio na svom sajtu sledecu informaciju:

27th Oct 2009 - N97 20.0.019 become UnHackable

The long waiting N97 firmware 20.0.019 finally released, please note that it is UnHackable with current version HelloOX2. If your N97 have been Hacked, all Hack will still be there after update on PC with "Nokia Software Updater" or on phone with "FOTA", but your N97 will become UnHackable after a hard reset, so update at your own risk!!!

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Sto ce reci da je pametno hakovati ga, pa onda odraditi update:D

To cu i da uradim kada budem stigao kuci. Koliko se secam, na isti nacin su stvari funkcionisale i sa predhodnom verzijom firmware-a...

Odgovori