Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

A da ne koristis slucajno Windows 7 ???
Ako je taj operativni sistem , desni klik na ikonicu pa properties pa compatibility pa cekiraj i odaberi vistu -servis pack 2 ! Ja sam imao identican problem i tako sam ga resio !
Pozdrav !

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

zdravo narode! Evo, da i ja podelim svoje misljenje o V20;) Ninolina, ne znam kako si odradila ceo proces, ali treba da ide najpre format telefona i svih memorija, instalacija hello 0x2, ukljucivanje hakova, instaliranje programa za kreiranje c2z fajla na telefonu, iskljucivanje hakova, update, ukljucivanje hakova, pokretanje programa za kreiranje c2z fajla na telefonu i to je sve! dakle, stari c2z nikako ne moze da se koristi. verujem da ti je tu negde promaklo da iskljucih hack ili si mozda koristila stari c2z.

potpisivanje programa regularno radi. dakle, nije neophodno imati hakovan telefon.

neletamtam, problem je do racunara. da se ne bi cimao u nedogled, iskoristi neki drugi racunar. u medjuvremenu reinstaliraj sistem na kompu:P putnik1, ja sam svoj update obavio na windows 7 i nije bilo potrebe za promenom kompatibilnosti kada su u pitanju nokia programi...

Sto se tice Phoenixa, verujem da je dobar, ali da li je zaista toliko nadmocniji od NSU kada je u pitanju update na cistom telefonu, sumnjam.

Nego, da podelim sa vama utiske o V20:)

Sto se tice kinetickog skrolovanja, ah kako samo lepo radi u Imeniku, muzickom player-u, a cak bolje radi i u Web browseru! ono sto mi je jako cudno jeste kretanje sa kinetickim skrolovanjem kroz Meni telefona. nekako je cudno uradjeno u smislu da veoma brzo usporava. takodje, skrolovanje je osetno sporije u opcijama raznih programa tipa messaging. sto se tice globalne stabilnosti sistema, slicna je kao i ranije. dakle, telefon mi je tek u pocetku koriscenja v12 bagovao, ali u toku koriscenja iste verzije zaista i nije bilo problema (neobicno). simpaticno mi je sto sada moze da se pomera ceo sat sa datumom i profilom. ono sto je steta sto nisu uradili jeste postavljanje vise standby ekrana, po uzoru na iphone i htc hero. videcemo da li je baterija optimizovana, mada za sada izuzetno mucim telefon, tako da i ne traje dugo;)

Dopada mi se promena u muzickom playeru sto sada moze da se vidi i ime izvodjaca prilikom listanja pesama, kao i Album art, sto je jako simpatican detalj. ipak, zbog svega toga, player radi malo sporije, ukoliko se, naravno, aktivno koristi album art.

dopadaju mi se i nove ikonice za neke programe, te je i video player malo zivlji kada je prikaz u pitanju.

Ipak, moram priznati da nikako nisam pristalica 2D ikonica kada je Meni u pitanju, s obzirom na to da izgledaju kao da ih je crtalo dete od 5 godina. ali dobro, valjda ce ukapirati jednog dana.

zanimljiva je i promena na qwerty tastaturi, te sada dugo drzanje tastera bira alternativni simbol (kod tastera za tacku, iako je prvi alternativni simbol zapeta, dugo drzanje akivira apostrof).

jos jedan od detalja koje sam primetio jeste kalibracija ekrana prilikom koriscenja dodirom koja je sada malo jasnije odradjena i prilikom zavrsetka se postavlja izbornik za cuvanje, ponovnu kalibraciju ili izlazak.

Kada su u pitanju detalji koji mi se ne dopadaju, jeste citanje poruka i mailova. tu, na zalost, kinetickog skrolovanja nema vec se prevlacenjem prsta odmah selektuje tekst i nudi kopiranje istog. dakle, moramo koristiti scroll bar sto je jako neprakticno, pogotovu za one koji telefon koriste u poslovne svrhe, a koji cesto citaju mailove. za ovakve situacije treba napraviti opciju koja ce smenjivati opcije prilikom koriscenja prsta kada je u pitanju pregled stranica teksta.

dodatak koji se tice upotrebljivosti, preglednosti, prikazivanje prvog slova prilikom skrolovanja kroz imenik i muziku je hm, ok. ono sto je lose jeste da se slovo prikazuje samo kada se koristi scroll bar! voleo bih da znam ko ce koristiti scroll bar sada kada imamo kineticko skrolovanje. dakle, mogli su prikazivanje slova da postave i na desnoj strani ekrana kako se ne bi narusila preglednost, jer je ovakav dodatak zaista handy.

jos jedna promena koja je sada jasno odradjenja (mada sam se navikao na stari rezim) jeste zakljucavanje i otkljucavanje telefona. naime, ranije ukoliko se display isklucivao u periodu kracem od jednog minuta, telefon je ipak cekao da prodje minut kako bi se zakljucao. to je bilo jako prakticno ukoliko citate neku pdf knjigu ili prosto obimne vesti koje su tekstualno gusto napakovanje i sprecavaju korisnika da stranicu od 40 redova procitaju za recimo 30 sekundi. display se iskljuci, vi pritisnete taster za meni i svetlo gori jos npr. 30 sekundi bez potrebe da koristite slajder za otkljucavanje. tada nije bilo potrebe da telefon nepotrebno podesavate na duza vremena ukljucivanja display-a jer ste znali da pritiskom na meni taster ponovo aktivirate osvetljenje. sada su stvari drugacije i svako iskljucenje display-a zakljucava telefon. ovde korisnik samom sebi postavlja vise pitanja. da li da podesim osvetljenje display-a na duze vreme? ako to uradim, koliko krace ce mi trajati baterija? da li da potpuno iskljucim automatsko zakljucavanje telefona, te cu ga sam zakljucavati po potrebi? ipak, ovo treba da brine samo one koji dosta citaju na telefonu. dakle, i ovo je jedna od stavki za koju ne bi bilo lose napraviti posebnu opciju i korisniku dozvoliti da zakljucavanje i ostalo u vezi za svetlom definise po sopstvenim potrebama.

Kako je jedan od kolega na forumu rekao, bilo bi lepo da su omogucili promenu osetljivosti i brzine kinetickog skrolovanja, te da svako bira kako ce se i kojom brzinom kretati kroz telefon.

kada su u pitanju dodaci, nadao sam se da ce se pojaviti fullscreen qwerty, medjutim dizajneri su, kako je neko vec rekao, previse ponosni na qwerty tastaturu kao i side slyde mehanizam telefona, tako da nista od on screen qwerty tastature. isto tako, nadao sam se da ce odratiti mnoooogo vise razlicitih meni tranzicija, sto nije slucaj. zao mi je sto ne shvataju da se danas odabir telefona svodi i na dopadljivost estetike software-a, koja je danas najlosija na symbian telefonima. nokia je i ovaj put pokazala svoj bezobrazluk odlukom da velike estetske promene primeni na Maemo platformi koja ce tek da zazivi.

Za sada ovoliko pa se kuckamo uskoro!
Pozdrav!

neletamtam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 12:49

Post od neletamtam »

Zahvaljujem se svima na pomoci i na svim savetima ali nista nije vredelo, evo sad sam probao i sa drugog kompa i isto se desava, skine fajl, prepozna tel, prepozna staru i novu verziju i kad treba da pocne da instalira samo se pojavi software update failed. (uradio sam hard reset 7370, ugasio zastitu kompa i sve ostalo sto ste mi rekli, al corak
verovatno je tel problem, moram ici u alpha copy da reklamiram.
Jos jednom, hvala svima!

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

neletamtam, resetuj telefon uz pomoc tastera na telefonu. treba da je iskljucen, a onda shift, backspace, space istovremeno zajedno sa tasterom za ukljucenje i prva tri pomenuta tastera drzi nekoliko sekundi dok ti se ne pojave famozne nokia ruke:D Btw, to ce ti izbrisati sve sa telefona.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

misha, hmm.. možda mi je promaklo da isključim hack, ali nisam videla na netu da je to bilo neophodno. No, kako god, neću imati mogućnost da ga modujem kako sam navikla, i mislila sam da mi neće smetati, ali uh.. smeta miii..:( Sad sam mislila da odradim downgrade pa da sve ponovo pokušam, ali kažu u servisu da je N97icu i ostale novije nokia tel teže downgrade-ovati i da to sad košta mnogo više, jer i oni to plaćaju i moraju da se loguju na servis nokie a članstvo tamo košta 30evra:( a čak ne garantuju ni da će downgrade uspeti. Tako da, ostajem unhackable do daljeg, i nadam se skorom novom načinu koji će probiti i ovu novu zaštitu:)

Jel ima nekog kome je uspeo ovaj hack pa onda update i da mu tel dobro radi? :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ninolina, da li si koristila posle update-a C2Z patch? :?
Ako si koristila 'stari' patch koji si dobila generisuci stari file sa v.12 onda znamo u cemu je problem... :|
I citajuci prethodne postove pitam se zbog cega koristite aplik. za generisanje C2Z patcha na tel.,a ne onu za PC ?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Fox, jesam ga pokrenula i tel se restartovao:( tad sam znala da taj stari neće raditi. Ali ceo tel je čudno radio a i imao je problem sa pokretanjem sistema iako su svi patchevi bili isključeni:( znači, tel jeste radio pod hackom ali loše:(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Ninolina, zapravo ja sam odradio hack onako kako sam ti opisao i sve radi sjajno!:) btw, na forumu www.symbian-freak.com/forum mozete naci teme koje posecuju izuzetno kompetentni developeri i moderi, a upravo tamo i saznah kojim redom je najpametnije odraditi ceo proces. odatle i skidam sve pakete efekata:)

ipak, verujem da ce se uskoro pojaviti hack koji ce nam svima omoguciti nesmetano modovanje i na cistim telefonima;)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ninolina napisao:Jel ima nekog kome je uspeo ovaj hack pa onda update i da mu tel dobro radi? :)
Meni radi bez problema, jedino mi se juce desilo tokom razgovora da je sam pojacavao i utisavao slusalice ali restart je resio problem.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Ninolina, pretpostavljam da su ti patchevi na mmc kartici,tako da si trebala da pokusas da izbacis mmc i restartujes telefon...Ukoliko bi i tada telefon 'lose' radio,to znaci da problem pravi neki file koji se nalazi na C particiji i koji si verovatno ti ubacila prilikom modovanja...Ipak meni 'mirise' da je kod tebe bas bio problem sa C2Z patchom...
Iskren da budem ja ne bih mogao da koristim tel. bez mogucnosti hacka sw,i samim tim(s ove tacke gledista) da koristim telefon ciji sw ne bih mogao da modujem...
Da napomenem da mislim na tel. sa Symb. O.S.-om... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

meni hack u opste nije ne ophodan... i onako efekti koji su bili su bili katastrofa loshi, tj nisu radili lepo, bar kod mene...

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

dobro, i koji sad product code da stavim, da imam i srpski i fm transmiter i V20. onaj hrvatski 0584966 jos nema na v20, srbija nema FM tr. hteo sam cak i da ostavim original UK GB koji imam na fonu (bez srpskog) ali ni on nema na v20.
pomoc...


hvala Mirko BGD, balkans ima sve sto sam trazio (i za phoenix si me ubedio jos ranije ali ovaj put cu zbog hacka da odradim preko nss)
Poslednja izmena od milkobgd u Ned, 01. Nov 2009. 16:00, izmenjeno 1 put ukupno.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

vec sam rekao... ako ides preko Phoenixa, izabere BALKAIN product code, tu ces naci i srpski, i HR, i FM transmiter.... :)

misha
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Sub, 10. Apr 2004. 18:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od misha »

Oho, evo i jednog bug-a! Naime, telefon ume da primeni nokia tune melodiju ukoliko vas poziva neki od favourite kontakata;)

Nego, narode, da li neko od vas koristi Tech buzz widget? Ja koristim redovno, startujem ga i po 20 puta u toku dana. Da li je i vama uzasno spor? scroll mu je potpuni uzas, a otkako je izasla v20, vesti se ucitavaju beskonacno dugo! e da, primetio sam da gps bolje radi:)

Mirko BGD, ja koristim swipe zoom efekte koji rade savrseno! dscobsct je skoro istao super turbo manifest dodatak koji dodatno ubrzava efekte i cini ih izuzetno tecnim! Steta sto se nisi malo vise time pozabavio...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

misha, ja sam imao problem sto mi je sve bilo uzasno sporo, npr udjem u meni i kad se meni otvori onda odje efekat, porukama je trebalo po par minuta da se otvore podesavanjima isto... :(
kad hack bude moguc, pokusacu ponovo sve da odradim :)

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

promenio sam product code na balkans, updateovao preko nsu. sve radi kako treba.
doduse ugasio (disable) sam pre updateovanja u rompatcheru one dve opcije (installserver i open4all). posle su se same upalile, valjda su bile na auto. uglavnom, sve radi (i hack).

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Prijavljujem bug.

Svijetlo na ekranu ostaje upaljeno non-stop,jer se tel ne zakljucava automatski,iako je u opcijama stavljeno da se zakljucava,pa ekran "gori" dok god se ne zakljuca rucno...zanimljiv propust. :shock: :blinky:

Markoni87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 04:28

Post od Markoni87 »

Kod mene se to ne desava. :wink:

Inace v20 je skoro sve ispravio, jedino sam se razocarao jer sa v20 nije dosla bolja verzija flash lite-a i jave tako da je i dalje neke sajtove nemoguce videti.

milkobgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 18. Avg 2008. 19:09

Post od milkobgd »

jel zna neko da mi objasni, mms kada mi stigne, slika koja je na telefonu posiljaoca npr 350kb u njegovim sent sacuvanim porukama ta slika ima 150kb (sto je u redu) ali meni stigne mala od 8kb, kao thumbnail potpuno neupotrebljiva cak i za pogledati. imam v20 i jedino u setovanju za mms ima biranje velicine slike velika ili mala, ne pise je li to za slanje ili prijem (ja drzim na velikoj). pomoc...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

milkobgd, jesi probao da je sacuvas pa onda da je pogledas? :?

Odgovori