Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kunkun
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2010. 21:20

Post od kunkun »

ima li flash player 10ka za ova telefon?
:)
Iphone 6, space gray

Daba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2011. 03:22
Lokacija: Smederevo

Post od Daba »

Zravo svima,kupio sam Nokiu E72 pre nekih mesec dana i citam ovde po forumima koliko ima problema,pa evo i ja da se pozalim..Telefon sam kupio u Ns u radnji... I telefon kao mob je dobar u sustini :D ali maska je ocajna bar kod mene cela leva strana tastature krcka to jest prva 3tastera sa leve i desne strane za zakljucavanje moba i ona dva tastera ispod znaci krcka bas i sa te leve strane su ta prva tri tastera uzdignuta van maske nisu u vinkluxe kada prodjes prstom mozes ga iseci malte ne na ta tri tastera, prosijavanje ispod displeja i tastature ima i kod mene ali to je sve samo zbog celokupne tastature koja je fabricki lose odradjena i zaglavila kod nas srba ;-) e takodje mi i taster za ok, kako se vec zove ono kao dzojstik kada ga pipnem zvecka a kada pritisnem krcka mislim telefon kao masina je extra a kao zavrsna obrada tastature Qwerty kome sta nalet i sta, sreco snadji me xe.. Inace drugar ima taj telefon vec 7meseci kod njega sto se tice tastature,maske i svega je u perfektnom stanju to jest ceo mob je savrseno ok on je verovatno u prvim serijama koje su stigle kvalitetnije kod nas tada bas kupio.E sad imam jedno pitanje u vezi tog moba E72 meni je na Srpskom sof i kada udjem u poruke pa u nova poruka i sad ima za unosenje broja mob i ispod za pisanje poruke i sada iznad unosenja broja na pocetku skroz uz gornjoj ivici maske na srpsom treba da pise tekstualna poruka,a kod mene pise samo tekstualna i zadnja 3 slova lna su osencena da se jedva vide,moze li neko u svom telefonu pogledati da li je to kod svakoga isto ili samo kod mene?Pogledao bih kod ovog drugara ali on je prodao mob pre par dana a ja sam ovu greku video pre 2 dana ako je uvopste greska to? Hvala vam unapred na odg.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Daba, sto se tice tvog telefona i problema sa maskom, ne bih rekao da je to "zaglavilo kod nas Srba" kako si ti rekao... Jednostavno se desi takav telefon. Ja i drug smo kupili u istoj radnji telefone koji su i kod jednog i kod drugog N95 8GB, ali kod njega je slider tolko los, da mu slider "dise" a kod mene i nakon 1 i po godinu NISTA... Samo te zapao taj tel... Vrati telefon gdje si kupio :) Reklamiraj i to je to :) Posto nemem E72 nemam ni odgovor na tvoje drugo pitanje... Zao mi je :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Daba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2011. 03:22
Lokacija: Smederevo

Post od Daba »

zavodnik,sve ja to znam ali moramo se pomiriti sa time da kod nas obicno vecim delom guraju sve skart robu kao sto sam rekao kako kome zapadne i sta.A nece da ga vrate u radnji gde sam kupio jer navodno me ubedjuju da je to sitnica i da kod nas original Qwerty tastature nema a ova sto je na mom mobu je origina jer normalno kada kupis nov mob dobijes i tast i masku original ove posle sto se naknadno kupuju su kopije jer na nasem trzistu nema orginal tako oni kaziu... i kazu da mi je zamene ta druga kopija koju imaju trajace manje od ove izlizace se itd a inace kopija Qwerti kosta 1250 dinara nasao sam na nekom sajtu,tu sam gde sam telefon sam uzeo u sustini tel je lep,ali sam hteo opet da napisem da ljudi vide prilikom kupovine da dobro pogledaju da i njih to ne snjadje jer ima jos nekoliko njih na forumu kojima je zapao isto problem sa Qwerty tastaturom i prosijavanjem.A desava mi se vec nekoliko puta da kada me neko cima ili zove da mi ne izadje ime njegovo vec samo broj i ako nemam dupliran u kontaktima taj broj pod istim ili drugim imenom,mozda neko zna u cemu je problem sa time da mi malo pojasni ako je mozda do nekog baga ili sta znam vec :-) a takodje mi se desavalo da sam nedostupan kada me neko zove a imam pun signal takodje mi devojka posalje par poruka i np 4 poruke za dan a ja dobijem samo jednu,a u njenom telefonu pogledam poruke jesu poslate 4 i jos u izvestaju pise dostavljeno a kod mene samo 1 poruka primnjena e i to me isto muci :-) inace mob je E72 crni sa soft. 052.005 datum 27.oct.2010 Rm 530.Jako mi se svidja sto je baterija dobra traje mi 6dana i idem na internet svakoga dana po po 15min plus razgovori slikanje muzika i tako baterija za jaku pohvalu.Ako se nekome desavalo sa ovim mobom ovo bio bih zahvalan da me uputi u cemu je problem hvala unapred...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Daba, vjerujem da ti fon ima nekakav bug:D A sad, cura je mozda pod tvoje ime upisala nekog drugog i opala ;) Salim se jarane...
Mislim da bi trebalo da "prepeglas" software i to je to... Mozda da odradis HARD RESET, ali prije svega toga, mozda da backup-ujes sve sto imas na phone-u i to je ono sto mogu da ti savjetujem...
Sto se tice toga da ti ne stizu SMS-ovi, mislim da ti telefon gubi signal... Bez obzira na to sto ti na telefonu pise da je mreza puna, moguce je vrlo da ti gubi mrezu, jer nisam bas siguran koliki je REFRESH RATE na Nokia telefonu sto se tice mreze... S druge strane, telefon moraju da ti vrate!!! Nema sta! I naravno, reci im da ti telefon gubi mrezu i to je to! :D Uzdravlje i javi kako si prosao :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Daba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 07. Mar 2011. 03:22
Lokacija: Smederevo

Post od Daba »

zavodnick,pa nista ja imam tel nekih mesec dana to sa porukama mi se desilo 2 puta a sa brojevima 3-4 puta da mi izadje broj umesto imena a taj broj nemam dupliran ni pod drugim imenom,znam ja za tu foru da ako ima duplirani brojevi ne izlazi ime ali ja nemam duplirane brojeve proveravao sam par puta a 3 broja mi do sada izlazila umesto imena za tih mesec dana sacekacu jos nedelju dana pa ako se opet pojavi nesto zvacu radnju gde sam kupio mob,i trazicu zamenu mada ce verovatno u servisu da traze da se salje ja sam inace iz Smedereva a mob sam uzeo u Novom Sadu narucio putem interneta i stigao mi je exspresom nekim kombijem za 24h oko 300e je kostao sa postarinom a za te pare mislim da bi trebao da bude bez nekih vecih mana


Xvala tebi na odgovorima drugar i javljam sta sam uradio povodom toga
:smutny:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Daba, nema fore da se zahvaljujes, zao mi je sto nisam vise pomogao... Ono sto je jako bitno, je da u poslednje vrijeme sve vise za te pare mozes da dobijes "fus" od bilo kog proizvodjaca a ne samo od NOKIA-e, ali NOKIA-i se to u poslednje vrijeme precesto desava...
Haha, mogu ti reci da si ga puno platio... Danas ja gledao u BL ( jer inace sam iz BL - Banja Luka ) i taj telefon kosta 550 KM i jos je pravljen u Finskoj :) Doduse, to nista ne znaci, ali eto... barem mala utjeha za one koji pate od toga da se tel pravi u Finskoj :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Daba, problem sa nepokazivanjem imena pozivaoca je taj da mozda imas isto takvo ime na sim kartici. Imam i ja takav slican problem za brojem mog brata i to samo sa njegovim brojem i iso je samo on upisan pod tim imenom i prezimenom.
Jedini nacin da se resi takav problem je da je i taj drugi telefon tu pored tebe i da pocnes nesto menjati tj. bristi u tom kontaktu u tvom tel.ako ima meil ili drugi broj ili nesto slico i proveravati novim pozivom.
To moram i ja probati ali uvek zaboravim kada dodje buraz kod mene.

DragonKan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 11. Maj 2010. 00:26

Post od DragonKan »

Imam nokiu E72-1, kupljenu u telenoru, koju sam dobio na poklon.... Uglavnom pripejd kartica mi je u njemu.... Ono sto sam primetio jeste da mi telefon, samostalno, konstantno u toku celog dana, ulazi sam na internet..... To vidim, kad udjem u meni pa onda u dnevniki tu su dokazii paktnog prenosa.... Tako da mi svakodnevno kredit nestaje, polako ali sigurno, a nista ne radim.... Da li zna neko u cemu je problem??? Takodje cesto mi iskace, dok je telefon u stanju mirovanja, da se konektujem na internet... Gde to da ugasim???

Jeste da je telefon skup, al brate, nemam para da placam i internet.... Imam ga u kompjuteru.... Zlo ;)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Mora da imas nekakvu app koja zahtjeva da stalno bude na netu. pa onda iako je ta app iskljucena ili je u hidden modu, ona se konektuje na internet i to ti je to... Recimo takva app je tipa WhatsApp ili tako nesto... potrebno je samo da skines tu app i to je to ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

DragonKan, da to hoce da radi neka aplikacija mozda vremenska prog. ili ti je meil podesen na vremensko osvezavanje. Vidi za koji vremenski interval se konektuje, ako to radi na svakih 2 sata onda drzi tel.u rukama kad ce biti sledeca konekcija pa da tako mozda uhvatis lopova :lol: :lol: .

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ako se sjecas upravo sam te to pitao oko WhatsApp-a jer nisam mogao da skontam kako se stalno konektuje na net :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

bosko0403
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 19. Feb 2011. 18:57

Post od bosko0403 »

Evo da se i ja ukjucim,ja sam uzeo e 72 pre mesec dana,desavalo mi se ovo sve da se kaci na internet,to je radio zbog e meila koji je bio podesen da se kaci zatim nije hteo da se kaci preko wa-fia zbog protokola na ruteru,kad sam to promenio sve radi, nemam nekih zamerki na rad telefona,osim jedne a to jee da mi se vidi ova dioda ispod home tastera i malo me nervira,mislio sam da je neki skart ali kad sam video u nekim trgovinama iste modele i isto im se vidi ta dioda,onako na izlogu i kad nije upaljen,onda sam se smirio!Kod kolege se jako malo vidi ta dioda ali kod njega probija prema ekranu dok kod mene bukvalno nigde ne probija prema ekranu i skoro nista oko ovih upravljackih tastera.Tastatura je uklopljena fino nema nikakvih odstupanja,poklopac baterije ima mali mizerni rad sa leve strane i to je to.Finac,uzet nov bez kutije i orginal futrole 230.Ako nekom netreba futrola i pogotovo drzac neka se javi da trgujemo!pozz

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Isto tako sam i ja imao problem sa vec sada bivsom 97-icom i lijepo sam skinuo mail da me refreshuje i to je to ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

treba mi pomoc...brat koristi E72...danas mu se pocelo pojavljivati upozorenje...Memorija puna!!!...dok je mobitel zakljucan...znaci nista se ne radi na njemu pojavljuje se to...ne znam da li je iko imao slican problem...ne da mi se stvarno citati svih 39 stranica...ako neko zna o cemu se radi da pomogne...ili da me uputi na neku drugu temu da rijesim problem...hvala unaprijed...pozdrav

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

eldar2604, vrlo moguce da mu je memorija telefona puna, ali memorija kartice je normalno...
Pogledaj koliko mu je ostalo memorije na telefonu a koliko je na kartici... Da li je prebacivao muziku na telefon ili karticu ( slike, video )... :disgust:
Opisi malo detaljnije problem! Probaj da upalis i ugasis telefon ili ugasi telefon, izvadi bateriju, vrati je, pa upali telefon... :|
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

eldar2604
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 23:28

Post od eldar2604 »

hvala na brzom odgovoru...ugasili smo mobitel i izvadili bateriju...ponovo upalili i sad radi bez problema...nije se pojavljivalo nikako upozorenje...pogledao sam memoriju telefona...slobodno 209MB...a na kartici ima 500MB slobodno...nadam se da ce ovo pomoci i da se nece vise javljati problem...hvala jos jednom...pozdrav

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

eldar2604, ono sto se nekad desi kod Symbian-a je da malo "poblesavi" i da se najcesce "vadjenjem baterije i njenim vracanjem nazad" telefon "vraca u normalu"... Nije to uvijek slucaj, ali treba pokusati :) Sretno :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

vlado1968
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 24. Mar 2011. 08:44
Lokacija: Bačka Topola

Post od vlado1968 »

Imam Nokiu E72,kupljena u telekomu sa srpskim menijem.Potrebni su mi nemački fontovi za pisanje poruka. Šta uraditi?

Hvala na odgovoru!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

vlado1968, trebalo bi da negde u podešavanjima jezika imaš i opciju "jezik pisanja", proveri da li tamo imaš Nemački. Ako ne, jedino rešenje je da menjaš product code i stavljaš nemački firmware, ali će ti to potpuno pobrljaviti raspored na tastaturi.

Odgovori