Nokia 6220 classic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

shocky, u podesavanjima to sigurno nemas, ali da li postoji neka app hmmm... Tesko da ce ako ti pod jednim imenom npr. Dejan Dejanovic stoji 2-3 mobilna telefona i kad te zove sa nekog da ce da ti pise Dejan Dejanovic i 2. ili 3. broj :( Pokusacu da pogledam na OVI store-u pa cu da ti javim...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Ok, pa javni onda ti :wink:

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

zavodnick, prepostavljam da nema nista slicno tome sto trazim?
Mada mozda je vreme da menjam i mob. Ali nisam se informisao u zadnje 2 god sta je novo, aktuelno, popularno, dobro,... Kada me dobro sluzi ovaj i za sada mi ne treba nista novo :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

shocky, izvini, ali nista nisam nasao sto bi moglo da zadovolji tvoje kriterijume... Mislim da tako nesto jos nema, ali mozda da pitas deksicom :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Zanima me da li mogu preko mobilnog da koristim internet na desktop racunaru ili laptopu? Posto imam Mix net paket pa nesto i ne koristim jer mi je nije bas ekran na 6220c za tu namenu. Pa sam mislio kada se poveze mob i komp da postoji mogucnost odlaska na net.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

shocky, Postoji način ako koristiš PC suite, tu imaš opciju da telefon koristiš kao modem i to bi trebalo da funkcioniše bez problema.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

znemanja, sto je jednostavno :wink: . Hvala puno! Zaboravio sam kolko je jednostavan i prilagodjen korisnicima Nokia PC suite.


p.s. bas sam odgovorio sa ove kombinacije. Samo sto je jako sporo. Ovu cu iskljucivo koristiti usled nekog prekida ADSL-a ili kada negde koristim laptop van kuce.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

shocky, Sporo je samo ako ti u tom trenutku telefon ne koristi 3g mrežu odnosno brz protok.Često u telefonu korstim mt:s karticu koju sam dobio uz bežični modem i kada prikačim tel na laptop i korstim ga kao modem, podjednako brzo funkcioniše kao i sa samim modemom.Dakle da bi sve funkcionisalo brže, telefon mora da prima 3G signal.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Ukljucio sam ga upravo tj ono UMTS pa pise ispod signala 3G, to je to valjda?

Evo rezultata. Jel ovo dobro?

Slika

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Hm, kod mene je nešto veći downlaod, ali upload nisam nešto preterano proveravao.Ali ako piše 3g, onda je ok.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Ako ne moze brze dobro i ovo dodje. Hvala puno na objasnjenjima :wink:

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

Potreban mi je savet za neki player ili kodeke koje da instaliram pa sta god da pustim od video fajlova da mogu da gledam. Sto se tice online gledanja ne rade mi yt.com linkovi. Koristim Operu za mob, odem na yt.com, odaberem video za gledanje i zatim me pita ( i ako sam vec konektovan) "connection to server needed. Connect? Y/N "pa mi prijavi "define default access point first" mada sam ja tu nesto bio dirao pa sada ovo prijavljuje ali nikada pre nije htelo da mi ucita bilo koji video sa youtube-a.
Znaci treba mi player sa kodecima ili kodeci pa cu koristiti ovaj Real Player da mogu da ucitavam offline video i da namestim da mogu da gledao online video fajlove.

2 dana sam bio na putu, nisam imao komp. i net pa sam uzeo malo sa mobom da se zanimam po internetu. Tek kada pocnem da koristim vidim kolko mi stvarcica fali :). Pa ako mozete neki sajt da mi preporucite kao sto su npr za desktop racunare softpedia.com, download.com i tome slicno gde mogu preko mobilnog kada mi nesto ustreba da pretrazim i nadjem u glavnom sve sto je potrebno za ne zahtevnog korisnika bar sto se tice koriscenja preko moba :).

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

shocky, preporucio bih ti da sa OVi-ja skines nekakav mali programcic za YouTube, pa onda preko njega bez ikakvih problema mozes da gledas clipove :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

shocky, za gledanje offline video klipova i flimova treba ti smart movie ili divx player a youtube imas njihov oficijalni program na Ovi-ju i to je to.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

shocky
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 04:21
:: Samsung A52s
Lokacija: Novi Sad

Post od shocky »

zavodnick, OVI mi ne radi preko mobilnog. Imam ikonicu 'download', pokusa da updejtuje ali nece. Zatim sam isao preko kompa na sajt a tu mi neda mogucnost da skinem na komp nego samo ono 'send to mobile' ali ni to ne radi. Ni preko moba kada odem na net nece da mi skine to youtube. Hteo sam nesto jednostavno evo vec sam izgubio preko sat vreme zezajuci se sa ovim.

Sale_M, divx player sam ranije imao pa sam ga obrisao. Secam se da nije hteo neke fajlove da otvori sto sam prebacio sa kompa. A za ovaj smart nije free kako vidim. Da su aplikacije za Win u pitanju znao bi sve to da nadjem ali za mob ne koristim takve sajtove/forume pa ne znam ni gde da trazim.



----
edit za Ovi:

Probao sam sada da mi posalje link preko sms-a. Kada hocu da downloadujem prijavi mi: "unable to download youtube_38414.sisx.dcf"


----

Namestio sam za RealPlayer. kada udjem u aplikaciju ima 'Network'. Tu sam stavio za default access point > MTS Internet pa sada hoce da ucita youtube linkove.




Imam pod pitanje. Da li mogu za ove access pointe da odredim da koristi 3G mrezu samo kada se konektujem na net?

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Idi na google pa klikni na more i tu imas da skines YT app a treba da bude i na m.youtube.com
vise se i ne secam :roll: Za klipove ja koristim Core player i nemam zamerki a ovo zadnje pitanje je suvisno :P

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

shocky, za skidanje nekih app preko OVI-ja smo pricali, cak ima i otvorena tema ovdje na forumu KLIK . Preporucio bih ti da malo procitas ovu temu i tu ces da nadjes kako da se preko Mozilla Firefoxa napravi, tako da mozes da skines sve sto pozelis sa OVI-ja. Takodje postoje neke app koje su u .dm formatu, ali i o tome smo pricali, pa ako ti nije mrsko da procitas, tamo ces naci sve odgovore. Ako bude kakvih problema, javi se i rijesicemo :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick, postoji i mnogo laksi nacin za skidanje aplikacija sa ovija, isprobano na chrome. Kako se to radi bio sam postavio link u temi ovi-store ali je obrisan sigurno nije po propisima ali link sam poslao shocky, pa se je valjda snasao.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Jedan moj drug ima problem sa garmin-om na ovom tel.On ima 3 nokie 6220 i na jednoj koju je kupio je bio instaliran garmin i radi mu,a na druga dva tel je pokusao da instalira garmin,ali uvek kada pokusa da udje u aplikaciju garmin kao da pocne da ulazi u app i odjednom ga izbaci.Da smo blize ja bih mu sredio taj problem jer bih mu ja sma ubacio garmin i sigurno bi sve radilo,ali ovako ja nisam siguran da li je on sve odradio kako treba i kako sma mu ja rekao,a taj nacin je radio na svakom tel na kom sam ubacivao garmin.Mene interesuje da li je jos neko imao ovakav problem sa garminom da ga izbaci pri svakom pokusaju da udje u garmin
Note IV N9100 dual

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

toda81,nije dobro odradio instalaciju samog programa. :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori