Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Planiram da kupim uskoro tel.Dvoumim se izmedju n97 vs n900 da li bi neko mogao da mi kaze prednosti i mane n900 u odnosu na n97?Hvala
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

oxigen, ovo nije tema za uporedjivanje ova dva modela. Otvori temu u odgovarajućem odeljku koji se zove, gle čuda, baš tako, Poredjenje modela :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Pojavio se prvi modovani sw za N97(v.21) i N97 Mini(v.11),"donosi" otprilike iste stvari koje je doneo i modovani sw 5800 v.40.Sta se dobija instalacijom ovog modovanog sw-a:

1) changed blue logo startup changed to nokia hacked hands;
2) changed startup animation changed to nokia hands with weed;
3) theme effect slidespin,remember to enable effects;
4) and patcher.ldd patchershadow.ldd in z:/sys/bin permanant same.

All you need to hack is install RP+ lite;
After hard reset hack will remain!
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Moze li neko da mi objani nesto vezano za Ovi free downloads maps sa njihovog sajta. Odradim sve po njihovom upustvu...
Instructions
Go to Menu » Applications » SW update on your Nokia N97
Select Ovi Maps from the list of available updates ***
Select Options » Start update
The map data on your device may be deleted by the new Ovi Maps application. Get the latest map data for free with Map Loader.
***E u delu select Ovi Maps meni u telefoni nema nista i pise " refreshing failed.Try again later. " ?
Sta mi je ciniti ? :unsure:

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

i meni treba pomoc .....u pitanju je hakovanje nokia N97 mini ........kad pokrenem hellox (probao sam i hellox 2.03 i 1.03,a imam firm v 10 )on dodje do instaling rootCerts i satro instalira....ja ga pustim 20 min i on i dalje isto radi...nece da dovrsi :cry: ne znam sta da mu radim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Borko82, to znači da ti telefon nema vezu sa internetom, pa zato proveri da li su ti ta podešavanja u redu. :)

serbian-boss, nećeš ni moći da ga hackuješ sa HelloOX :( jedino što može da ti hackuje tel jeste ubacivanje kuvanog ROMa koji možeš da nadješ na netu :) u ovoj temi je već pisano o tome, doduše za N97icu ali je ista procedura i za 97 mini :) jedino na netu, najbolje uz pomoć Googla, pronadji neophodne fajlove :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Imao sam internet par dana konstantno,a onda od jednom nema je. Znate da stoji content Facebook i AccuWeather u mom slucaju,sada vise i njih nema. Ali kada udem u Application i Facebook uvek me pita Allow connection to network. Kako mogu da sredim to da mi non stop bude na netu,da stoji ona ikonica pored signala mreze da je na netu. Moguce da sam ja nesto tu cackao,mada... ???
EDIT:
Pocinjem da gubim tel,sve manje funcija mi preostaje :(. Da li neko od vas vrsi "ozivljavanje" telefona. Vec sam tako nesto pitao nekoga preko PP i nisam dobio odgovor. Ne mogu da verujem da dam toliko para za mob telefon a da moram da ga podesavam rucno. Kada je jedan expert napisao "konacno volim moju n97 !!!" onda se zapitam sto nisam dao 100eura za neki tel gde je sve vec servirano u njemu. A za ozivljavanje i podesavanje svog tel sam ozbiljan,ima li ko :smutny:

leki_bgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 16:19
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od leki_bgd »

Imam jedno pitanje..da li ikako moze da se namesti u opcijama telfona..da kad me neko zove ne moram da radim onaj swipe da bih se javio..kapiram da je taj swipe zbog toga sto je telefon zakljucan..ali da li mogu da podesim de se javljam pritiskom na onu zelenu slusalicu..??hvala unapred pozdrav!!!

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

molim za odgovor...

dakle u pitanju je nokia n97 i ova poruka invalid server name kada god pokusam da se konektujem na net. preko wireless-a,verujem da to nije do telefona posto sam ga juce tek uzeo ako neko zna kako da resim neka napise HVALA UNAPRED...

miljan_vb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2010. 18:17

Post od miljan_vb »

bokistilojtd@
Ako ides preko wireless signala onda moras da otvoris wireless vezu kao free a preko AP ili da joj dodas tvoju mac adresu u filtering opciji Ap-a kako bi mogao da se konektujes na wireless signal i odes na net.
Moja pretpostavka je da to nisi odradio i da ti zato izbacuje poruku "invalid server name"-mada licno mislim da je i n97 "invalid" kad je software u pitanju. :)

leki_bgd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Uto, 24. Nov 2009. 16:19
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od leki_bgd »

Imam jedno pitanje..da li ikako moze da se namesti u opcijama telfona..da kad me neko zove ne moram da radim onaj swipe da bih se javio..kapiram da je taj swipe zbog toga sto je telefon zakljucan..ali da li mogu da podesim de se javljam pritiskom na onu zelenu slusalicu..??hvala unapred pozdrav!! molim za odg

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

leki_bgd, otkljucaj sa strane pa se javi ;-)

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

e ljudi resio sam problem oko neta vratio fabricka podesavanja i sve ok ali sad MNOGO VECI PROBLEM ,dakle telefon radi savrseno dok je upaljen ali kada ga ugasim sledeci put pali iz 15og pokusaja znaci imam ga tri dana i vec brdo problema mnogo mi se svidja tel ali pocinje da me razocarava ako neko ima ideju sta da radim neka pise HITNO...

hvala unapred

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

bokistilojtd, svi smo imali taj problem meni se sada gasi tel iz cista mira na sred razgovora i dalje prekida razgovore sve u svemu krsina na 110000000 uzasan telefon ali zao mi je da ga prodam nekako mi je prirastao za srce :-P salim se telefon je KRSINA ali necu ga prodavati jos jer samo pucam pare a to ne zelim bolje ja da ga setam jos!

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

ma znam resenje je da ga ne gasim ali ne znam da li u nekom servisu mogu da mi rese taj problem imam i full garanciju ali mi se ne razdvaja od nejga na 5 dana :D ,citam ovde svi se zale ali nigde da naletim na info kako je resen taj problem ne verovatno ugasim ga i pali se iz 10og puta koja smorcina ne veeeerujem

damage
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 19. Sep 2006. 20:51

Post od damage »

bokistilojtd, da pokušam da pomognem.najverovatije imas istaliran garmin na n97.deinstaliraj ga i verovatno ćeš se rešiti navedenog problema.
imao sam tvoj problem i ovako sam ga rešio.
pozzzz....

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

jedno pitanje.... ovaj novi firmware (v21) koji je hackovan, bila je fora kada se odradi full format, gubi se hack, zanima me da li je to ikako reseno tj da i posle full formata hack jos uvek bude prisutan???

Dostaje
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 470
Pridružio se: Uto, 08. Dec 2009. 22:50

Post od Dostaje »

Mirko BGD, ja mislim da je to nemoguce :-) Mada mozda gresim :-P

bokistilojtd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Pon, 08. Feb 2010. 17:14

Post od bokistilojtd »

problem sam resio posto je tel u garanciji odneo u servis i oni ubacili drugi softver V21.xxxx a sad mi se vratio problem sa wlan-om opet izbacuje invalid server name kada hocu idem na net ali samo gde je wlan zakljucan iako imam sifru poveze se sve ok ali nece da ucitava nista jbg ovaj telefon koliko je lep toliko smara

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD, reseno je to i jos mnogo drugih stvari implementirano je direktno u ROM,tacnije na Z particiju pa ti je moj savet da malo prelistas jedan tebi vec dobro poznat forum... :wink: 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori