Nokia 6300

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
ripy13
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2008. 18:10
Lokacija: Beograd

Post od ripy13 »

Da li je neko imao problem, da mu se tel sam od sebe, milion puta restartuje...
Posto mi se desava, da se non-stop restartuje...
Ubacio sam i novi software, i jok, isto sr...
Neko vreme radi, i onda odjednom zabode...
Neki put se restartuje i nekoliko puta za redom...
Samsung c3322 + 4GB, Sony Ericsson Arc + 8GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E da ne bih otvarao novu temu i drugaru se ovo isto desava, ali je u pitanju 6680. Updateovan software, radjen hard reset... sam se restartuje, kad ga se ugasi sam se upali... ima li mu pomoci?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

arvin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2009. 14:32

Post od arvin »

Pozdrav drugari, juce sam popodne uzeo belu, prva moja Nokia.
Otisao sam u radnju i trazio telefon koji ima:
-glasovno komandovanje i pozivanje i
- blokadu dolaznih poziva i sms poruka (ne blokadu svih incoming calls, vec da dozvoli pojedinim brojevima a ostalim da blokira) i prodavac pokazao na ovu nokiu

Ja uzeo i sad ludim..nema sansi da se snadjem da
- dodam ime glasom odredjenom broju kako bi mogao isti da pozivam govorom
- ne mogu da nadjem aktivaciju govorne komande
- nema sansi da udjem u blokadu poziva jer mi trazi neku sifru koju nisam dobio niti imam pojma

MOlim za pomoc.

PS. Sony Ericson K80i mi upao u vodu a imao sve ovo...zato zelim iste funkcije i prosto poludim kad stariji telefoni imaju vise opcija od novih...ima li neko da mi kaze moze li ovo na ovoj nokiji

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sto se dodavanja imena glasom tiche, na ovoj Nokiji to nemoj ni da trazis. Tlefon sam iscitava imena na engleskom, ali ako ih lepo upises u formatu ime i prezime, i izgovoris polako, telefon ce nepogresivno da zove svaki broj. Ne mozes da kazes tipa Aca i da ocekujes da ce telefon da zove - NECE - ali recimo Aleksandar Obradovic (lupam) ce da zove bez ikakvih problema.
Aktivacija glasovne komande je ako se dobro secam dugo drzanje centralnog tastera.
Blokada poziva? na 6300? Ne znam za to!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

arvin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2009. 14:32

Post od arvin »

Ok..hvala..prosto neverovatno da prodavci ne znaju..pa to je imala stara 6600 nokia..da li neko zna neki telefon koji ima ove opcije...sad moram da vratim nokiju i izgleda uzmem opet Sony Ericsson ..pih...a hteo sam taman da probam nokiju?

PS. Nasao sam Nokia E61 da iam ovo sto mi treba ali ne mogu da nadjem nigde preko interneta neku radnju da li imaju novu...mislim na onu stariju verziju..sa qwerty tastaturom itd....ako neko ima ja bi sad rado
menjao moju 6300 staru 24 sata u garanciji za Nokiu E61..

ako ima neko...arvin_studio@yahoo.com

arvin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2009. 14:32

Post od arvin »

ljudi..kupio sam zeni ovaj telefon jer joj se svidja a ja moj menjam za drugi model..ali njoj kad upali telefon i ubaci karticu trazi neki kod..sifru..probali smo 12345, 0000 i nece da prihvati..ima li neko resenje....a ko na krivak, gazda ranje otisao na more a radnica nema pojma..?help. Hvala

PS> kako da vidim kapacitet memorije..koliko poruka jos moze da stane i koliko u imeniku moze da stane, ali u brojkama a ne u procentima

emir_Don
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 14. Sep 2009. 08:53

Post od emir_Don »

pozz svima neznam sta da radim imam jedno pitanje koja je razlika izmedju nokie 6300 & 6300i
unap..hvalla

emir_Don
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 14. Sep 2009. 08:53

Post od emir_Don »

arvin, ta nokia ima 7.8 mb interne memorije a kad kupis dobijes memori card od 128 mb .,,u imenik moze stati 1000 kontakata a za poruke nezz moze dosta

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

emir_Don, 6300i ima WiFi, obicna nema. Eto ti je razlika.
arvin, za taj kod, ima negde na forumu opisano kako se to radi, pretrazi malo, a ima i na netu... ima neki password unlocker, ili IMEI generator, tako nesto, uglavnom, na osnovu IMEI broja ti da master password za telefon kojim mozes da ga otkljucas. Mada to sto odmah trazi kod meni smrdi na PIN, a tu se pazi da se ne zeznes...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Post od daxsm91 »

da li mogu da se prebace poruke sa memorije telefona u memoriju memorijske kartice? kao na symbian telefonima?

maremas
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Ned, 19. Avg 2007. 08:43
Lokacija: Beograd

Post od maremas »

Cale ima 6300 i ima problem sa slanjem sms, napise poruku, ubaci kontakt i kad ode da posalje poruku on je memorise i ubaci u poruke za slanje, i kad klikne "pokusaj ponovo" isto uradi, poruka je i dalje u porukama za slanje i nece da je posalje...

Gore pored baterije mu stoji mala ikonica koja oznacava valjda to da treba poruka da se posalje i to je upaljeno sve dok je ta poruka u porukama za slanje, znaci ne moze da posalje jbn sms, moze da primi i sms i mms ali ne i da salje, u cemu je problem?
MTS je mreza.

EDIT:
Resio sam problem, cale genijalac cackao i promenio broj za Message centres i uneo neki drugi, kad sam vratio 0650000900 proradilo je.

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Post od griswold »

Skoro mi se pojavio broj 2 (zute boje) na displeju , desno od ikonice za bateriju, a levo od imena profila, i neznam cemu to sluzi.
Ako neko zna nek javi
Ili ako neko zna link gde mogu da vidim sve ikonice tj oznake koje se mogu pojaviti na displeju (neznam da li tako nesto postoji, tj kako se zove, pa ne mogu da nadjem kljucnu rec kad trazim na google)
Hvala.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Uputstvo za tvoj tel ima ovde:
http://nds1.nokia.com/phones/files/guid ... _UG_sr.pdf
I nećeš verovati na srpskom piše na strani 12 pod pasusom "Indikatori" šta znači kada ti se pojavi ta dvojka.
Eto mene nije mrzelo da ti pronadjem manual i da ga pročitam nadam se da neće ni tebe.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

griswold
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 16. Mar 2010. 16:28

Post od griswold »

opet ja. imam sad jedan mnogo ozbiljniji problem. prebacivao sam bio preko usb kabla na komp sa kartice neke slike, i kad sam zavrsio sa tim, nisam otkacio kabal. usao sam u igricu jednu i igrao preko neta u multiplayeru, i kad sam posle zavrsio sa tim, video sam da mi je telefon se iskljucio. skinuo sam ga sa kabla, izvadio i bateriju i karticu na 20tak minuta, i vratio samo bateriju i nece i dalje da se ukljuci uopste?? drzim ono dugme za ukljucivanje i nista se nedesava :(
sta da radim ? dal je mogao neki virus da udje u mob ili nesto slicno, dok je bio usb kabal ukljucen ?

edit: sad mi je ipak palo na pamet da se mozda baterija za to vreme istrosila :D
sad sam stavio da se puni pa cu da vidim sta se desilo.

Alan
Banned
Postovi: 45
Pridružio se: Uto, 14. Jul 2009. 22:07

Post od Alan »

Da ne zna neko slucajno gde ima da se kupi ORIGINAL maska za ovaj telefon , moram da je menjam zbog plastike na displeju koja nije slomljena vec zbog toga sto je izgrebana prikaz nije savrsen...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Alan, pogledaj u alpha copy,mobis,com trade....svi vecim servisima...nacice se maska za tebe,ali je i ona barem 50% skuplja od najbolje kopije
D500&E71

Alan
Banned
Postovi: 45
Pridružio se: Uto, 14. Jul 2009. 22:07

Post od Alan »

Samo da javim da u mobisu daju neki drugi telefon koji je stalno zauzet , alpha copy takodje samo sto se na tom drugom broju javio jedan lik i rekao da stize oko 10. maja...
Ostade jos da probam ct.
Sto se tice slusalica , nasao sam ih za 743din.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Posto se telefon neverovatno usporio tokom duzeg vremena koriscenja stavio sam da update-uje softver preko NSU. Krenuo je lepo update ali sada stoji na "15 minutes left" i ne mrda. Jel da cupam kabl ili ne, znam da nije preporucljivo?

edit: Snadjoh se, posle nekog vremen mi je ponudio recovery.

Nemanja90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 01. Sep 2010. 00:34

Post od Nemanja90 »

Pozdrav svim clanovima foruma,
imam problem, malo pre sam krenuo da updatujem telefon i zamislite talefon mi se iskljucio sam od sebe, pokusao sam da se rekonektujem al nije uspelo. Sada ne mogu da ukljucim telefon, smo mi zasvetle plava svetla sa strane telefona i nista se ne desava. Dal mogu nekako da popravim to? Koliko bi me od prilike popravka kostala i dal mozda mogu sam to da uradim? Hvala unapred na odgovorima! Hitno!

oscar1980
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 09:47

Post od oscar1980 »

Pukao softverski... Nosi u neki servis da ti ubace novi softver... Cena je otprilike oko 10-ak europljana...

Odgovori