Nokia glasine u 2011.

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

Konačno nešto novo i sveže iz Nokie. Meni se lično dizajn sviđa, a i Meego deluje fino, mada ne verujem da će biti nešto preterano uspešan evo i jedan video za one koji ne znaju engleski http://www.youtube.com/watch?v=PWDuthCx ... ded#at=425
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Iskreno receno, veliki sam skeptik, i poucen iskustvima iz ranijih godina, mogu samo da kazem Nokia :shock: :shock:
BLJAK!
Ali dobro, to su moji licni afiniteti, zelim im da naprave telefon koji cu da pozelim
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Hmm, kako god, ja sam zainteresovan. Nadam se da nece ostati samo na ovom predstavljanju, a da od modela spremnog za trziste ne bude nista.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

Green, ovo je model za trziste. vec su objavili i spisak zemalja gde ce biti plasiran. cak ima i nas na spisku, imas ga na predhodnoj strani.
od modela n9 mene je iskreno mnogo vise obradovalo predstavljanj c2-x modela koje debelo prevazilaze ostale dump modele a najavljena im je cena 77€+taxes a i prelepo izgledaju

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

snenad, nemam pojma, ali ne mogu da kazem da se radujem sto cu da vidim N9 i jos na MeeGo-u... Ni za S^3 nemaju podrsku ( imaju, ali se na update ceka mjesecima ) a opet se "bacaju" u nesto novo... Da, vidio sam telefone tipa c2-x i odlicno izgledaju... Samo ono sto predstavlja zaslot je to sto izgleda NOKIA planira sa gigantima u mobilnoj telefoniji da se bori sa dump telefonima... :?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

zavodnick, vise od 50% prodatih telefona su upravo dump telefoni. jeftini su za napraviti, jeftino se prodaju i imaju neverovatno trajanje baterije, menjas masku i dobijes nov telefon, razvoj priblizno jednak nuli= cist profit za kompaniju. ja sam uvek koristio dump telefon kao biznis phone jer i kad ga ubijam razgovorima baterija traje nedelju dana. nokia je napravila znacajan pomak u dump telefonima koji su sve manje dump. recimo c3 ima wlan i mail client, qwerty tastaturu... najavljeni c2-x ce imati touch screen, tastaturu i mape, dual sim u hot swop varijanti. kao drugi, pouzdani telefon ja uvek preporucujem dump phone upravo zbog baterije i zbog cinjenice da nema sta da se pokvari. "problem" sa njima je sto su sve aplikacije pisane u javi, mada kako java napreduje u poslednje vreme tu se ocekuje znacajan pomak.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Cena N9
The Nokia N9 will be $660 Usd for 16gb and $749 Usd for 64gb
Iskreno preterali su, kod nas ovo neće biti ispod 550-600 eura, što je smešno za ovakav telefon.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jedna stvar koju sam nedavno primetio, a sad mi vec bode oci... Ili sam ja neobavesten, ili neko ne zna sta pise.
Kakvi su to DUMP telefoni? Dump je nesto tipa deponija, rupa, djubre... damping cene - jeftinoca...
Koliko ja znam, podela je na DUMB (glupe) i SMART (|pametne telefone), iako je ta granica danas vec dosta tanka.
Nema veze sa temom, ali ovde sam primetio zavodnicka i snenada da se tako izrazavaju.

Momci, ne zamerite, ali ili vi ne znate, ili ja ne znam, pa ako treba, otvorite posebnu temu, da neko od nas nauci.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

miodrage, ja sam napravio gresku... na dumb! Prihvatam... moja greska... Nego samo u kucnju i brzini ... sorry :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

slazem se da si u pravu. typo. s obizorom da najceste otvaram ovaj sajt mnogo bih voleo da mi je to jedini typo
telep, cena je preterana ali ocekivana pa nokia je oduvek imala 10-15% vece cene od konkurencije. iako je extra na papiru ovaj fon ce deliti sudbinu n900 tj veoma slabu prodaja.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

a evo ga i cuveni n950 :D po meni bolji ali ne i ljepsi od n9 :) http://www.engadget.com/2011/06/22/noki ... -the-stor/

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

snenad, e ako N9 sigurno izlazi na trziste, interesovanje je time jos vece, jer nesto sam misljenja kako bi bilo ok pored Androida uporedo koristiti i neki od ovih novih sistema, tipa WP7 ili MeeGo... :) cene su jos uvek intergalakticke, ali o tom potom...

Nego, ne znam da li samo to ja primecujem, ali Nokia tek sad postaje neshvatljiva: imace 3 operativna sistema u ponudi, prvo vele da "odustaju" od Symbiana, pa kao onda ipak nece, izbacice 10 novih Symbiancica, pa nekoliko WP7 modela, pa sad N9, pa veliko unapredjenje S40 serije... Jel to u planu opet neka dominacija trzistem ili sta...? :roll:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Green, ma jok, "lutaju". Totalno su nejasni. Čitajući neke izjave i komentare, meego će biti ili nokijin "testament" ili neki "backup" za budućnost. Po mojoj logici - ako im loše krene ili se "posvađaju" sa WP - iščupaće meego za vađenje i za primarni OS; a ako dobro krene sa WP - iščupaće meego kao dodatnu zaradu. Kada gosn.Elop kaže da je danas teško napraviti konkurentni "ekosistem" za MeeGo, sve je jasno.
Inače, ovo više nije glasina, imamo temu o n9... Nokia N9
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

nokija je postigla konacni dogovor da preda symbian onoj firmi na A nemogu da se setim imena. 2800 radnika sirom sveta prelazi u njihove ruke. to je 200 radnika manje od prvobitne izjave. iz izjava nije jasno da li ce oni nastaviti razvoj symbiana ili ce samo obezbedjivati podrsku i ispravljati bugove

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Green, iskreno ni ja ne mogu da ih shvatim... mislim da se na neki nacin "traze" u svemu tome i ispituju time i trziste i konkurenciju... mada ipak mislim da je to cisto pretjerivanje i lutanje :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ovaj N950 look sexy :D :D a na GSM Areni upravo procitah da ce na N9 moci da se instaliraju android aplikacije bez modifikovanja....bice zanimljivo leto 2011 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

skar, pa ja mislim da bi i pored WM7 NOKIA trebala da sebi u telefone i Android :D Tek onda bi bilo prelijepo :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

skar napisao:ovaj N950 look sexy :D :D a na GSM Areni upravo procitah da ce na N9 moci da se instaliraju android aplikacije bez modifikovanja....bice zanimljivo leto 2011 8)
O tome se priča već godinama (još od n900) ali ja nisam video da je to pušeteno komercijalno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Ja mislim da ce nokia stavljati symbian samo u obicne telefone tima S40 (od 1 GHz :D), a da ce MeeGo i Windows stavljati u smart telefone. Ali ako je istina ovo za 1GHz onada ispada da ce S40 serija biti bolja od modela N8, C7 itd., sto je po meni glupavo.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Zar odavno nije recemo da su procesori od 600MhZ i 256 rama sasvim dovoljni za sve symbijan telefone,sta je sad ovo? :roll:
Nokia Lumia 1520

Odgovori