Nokia E52

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

b06 e onda lepo pogledaj stranu isred.tu sam pisao o best msg storeru a ne full screen storeru.inače ista je firma vidi tamo na spisku progrma pa umesto screen nadji storer.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

kupio sam e52 koja je sa Tmobile mreze, problem je jer ne mogu da se konektujem na kucnu wireless mrezu jer se stalno gura Tmobile nije mi prvi simbian zam kako radi,cak sam pokusao da uradim apdejt softvera ali NSU kaze da nije moguce,vise pota sam radio apdejt na drugim tel ali ovaj jednostavno nece.Zna li neko resenje,moze li se nesto uraditi u kucnij varijanti ili ipak mora ici u servis na zamenu softvera ili cega vec

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

simonen,bas zato sto ti nije prvi Symbian mi nije jasno kako do sada nisi saznao sta i kako uraditi u tom slucaju.Potrebno je promeniti Product Code telefona i posle uraditi update fw.
Ali dobro,mozda ti to ranije nije bilo potrebno.Evo uputstva i resenja kako da resis svoj "problem" - klik.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

mislim da nisam dobro objasnio,znaci priklucim tel na usb pokrenem nss sve odradi kako treba upisem product code stisnem write dole levo napise done,sada treba ugasiti nss a startovati nsu,ali kada ugasim nss na desktopu se pojavi prozor sa porukom the instruction at "0x660d67fa"referenced memory at "0x0000001c" the memory could not be "read" click on OK to terminate the program.
i tada nsu ne vidi da je tel konektovan usb-om na komp

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

da li neko mozda zna u cemu je problem,probao sam na tri kompa isto se dogadja,ranije kada sam radio update na drugim tel u kompu mi je bio xp sp2 sada imam sp3,nesto kontam da nije problem ovaj sp3. :smutny:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

simonen, vrlo moguce. Ja imam sp2 i na sp3 kod druga mi je nije radilo :) E sad ni ja to nisam mogao da objasnim kako i zasto se desava, jer uopste nema logike, ali eto i tebi se to desilo :) Nadji negdje komp sa sp2 :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miki66
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2012. 10:14

Post od miki66 »

Pozz. može li mi neko pomoći i odgovoriti kako da instaliram neku aplikaciju koja nije potpisana (signed)? šta je rešenje za ovaj problemčić? tražio sam sertifikat kod kineza i čekam evo od pre n.godine..hvala :unsure:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

miki66, vise se ne rade sertifikati, pa ima sigurno godina dana ... Telefon moras da hackujes. Kako hacknuti Nokia telefon, mozes da potrazis ovdje na site-u, a ako ne nadjes, javi mi se na PP. Sretno :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miki66
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2012. 10:14

Post od miki66 »

Hvala druže..uspeo sam zahvaljujući tebi :) Naime pokušavao sam sa to mmetodom,ali nije uspevalo dok nisam uradi ohard reset fona..i sada sve šljaka

bboystan52zhnj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2012. 11:19

Post od bboystan52zhnj »

Pošto nemam ni volje a ni vremena da tražim po postovima zato ću vas pitati nešto i izvinuti se što vjerovatno već pitali...
Meni je dobra ova Nokia i jes da bi trebalo da se mijenja neke stvari ali zadovljava moje kriterijume i nisu baš neki kriterijumi...
Ja sve programe slike muzike ubacujem u memorijsku karticu od 2 GB,ali ne znam ni ja kako ali telefosnka memorija je stigla do 20 MB slobodne memorije,možda zato što volim Upgradevoati ver Softwera...Zanima me ima li kakav Freeware čistač da oslobodi memoriju na ovom telefonu i da ako je moguće ja bi vam izbacio listu programa sa telefonske memorije i da mi kažete za šta je šta i šta smijem.Unaprijed zahvalan...
PS:Neka su vam srećni ovi praznici što su upravo prošli...
:D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

bboystan52zhnj, A sta ako niko ne bude imao volje i/ili vremena da tebi odgovori, posto te mrzi da pogledas prethodne postove, bez obzira sto si se izvinUo (boli te kicma?)?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

bboystan52zhnj, počni da brišeš od poruka,mailova i npr tema koje su instalirane na internoj memoriji.......pa ces videti da li ces tim oslobađanjem memorije biti zadovoljan.... 8)
D500&E71

bboystan52zhnj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2012. 11:19

Post od bboystan52zhnj »

tomas.hokenberi, žao mi je al nemam vremena da čitam po postovima i sam vidiš li da tek sad odgovaram...
loki13, u tome jes problem sve teme osim onih 2-3 glavne su mi na telefonskoj memoriji,poruku koju dobijam,brišem da ne bi ko uzeo u ruke tel i čitao mi,jer ne volim da mi iko čita poruku a Mailovi pa njih uglavnom koristim na kompjuter,mislim ako koristim...Ako ko hoće nek mi neko kaže koje aplikacije nisu toliko potrebne za mob...

1)Client Platform 309 KB
2)Contacts Group 7KB
3)Media DS Plugin 10KB
4)MMS DS Plugin 11KB
5)Nokia Ovi Provisioner 10KB
6)Nokia Smart Installer ADM 39KB
7)Nokia Store Client 618KB
8)Nokia Store Launcher 27 KB
9)Nokia Store 994KB
10)Open Licenser 147KB
11)Python runtime 2MB
12)Qt(izbrisao prije 5 dana mislim da sam oslobodio 5-6 MB,jel bitna aplikacija)
13)QtWebKit 3MB
14)S60S0A 986KB
15)SeConUpdater 1KB
16)Service Controllers 89KB
17)SMS DS Plugin 16KB
18)Symbian Os Pipes Upgrades 6KB
19)Symbian OS STDIOSERVER 8KB
20)Uploader Pro 159KB(to mi je vjerovatno ovo što sa mob Uploadujem slike na Face)

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

bboystan52zhnj, instaliraj mccleaner :roll:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

bboystan52zhnj, kolikovsada imas slobodne interne memorije???
Ako imas oko 25mb to ti je sasvim dovoljno,jer e52 fabricki nema previse interne memorije,svega 60 mb,pa dok kontakti i ostale stvari zauzmu svoj prostor ostaje ti 40-tak mb slobodne,plus jos poneka tema i eto 20-25mb free.
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

bboystan52zhnj, pa ti neke fabricke mozes i obrisati a neke i nemozes.
Nokia-store mozes obrisati i dobices oko 2 mb. sto i nije nesto.
Dali brises kes memoriju?
Poruke gde si podesio da ti se cuvaju?

Ti ako imas 20 mb. jos slomodne memorije to je i normalno sto ti je i napisao loki13, .
Ako hoces ispocetka da konrolises memoriju uradi hard reset pa onda pripazi kako se ponasa stanje memorije.

bboystan52zhnj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2012. 11:19

Post od bboystan52zhnj »

Hvala svima na prijedloge...Uradio sam Hard Reset i sad ima 44 MB,nadam se da neće previše zezati sve što mogu prebacio sam na memorijsku...
:wink:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

bboystan52zhnj, ja bih ti savetovao da temu koju trenutno koristis prebacis na internu memoriju,jer ce ti tako manje trositi bateriju,mada baterija na e52 je stvarno zver,tako da mozda neces ni osetiti neko njeno slabije trajanje.
D500&E71

perrra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 05. Feb 2012. 22:14

Post od perrra »

Pozdrav svima!
Imam problem. Probao sam da resetujem ovaj telefon pomoću *#7780# i ne znam šta se desilo. Tražio mi je security code, ukucao. Upozorio me da će svi podaci biti izbrisani i telefon biti vraćen u fabričko stanje, da kliknem OK a onda da će da se restartuje. Uradio to, telefon krenuo u restart i više se nije uključio. Pustio sam ga jedno pola sata i ništa. Pri pokušaju da ga ukljućim, samo zavibrira i ništa. Displej ne reaguje... Vadio bateriju. Ništa.
Da li neko ima rešenje?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

perrra, a koliko ti je baterija bila puna pre pocetka reseta, to je vrlo bitno. Ako je bila na polovini tu si napravio gresku.
Potrazi uz pomoc google "dead phone phoenix" i nacices vec nesto.

Odgovori