Nokia E52

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Deksi, prvi put cujem da baterija ima veze sa resetom???? :blinky: :blinky: :blinky: :blinky:
Mislim da je coveka snaslja boljka e52,poseti servis jer cisto sumnjam da ga mozes oziveti u kucnoj radinosti!
D500&E71

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

loki13, radio sam resete ali uvek sa punom baterijom i nikad nisam smeo da rizikujem sa polu punom ili manje od toga.
Nisam siguran ali ako se je usred procesa reseta ugasio sve je moguce.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Deksi, baterija je vazna kada se flesuje telefon,tj upisuje novi sw....ovde nema ama bas nikakve veze,to je samo malo dublji master reset.... :uhuh:
D500&E71

perrra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 05. Feb 2012. 22:14

Post od perrra »

Baterija je bila puna. Mislio sam o tome.
Softver 0.34.... Ne znam da li možda ta verzija softvera nešto od kodova za reset ne podržava.
Na internetu sam našao dosta primera da im se ovo desilo, ali nijedno rešenje.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

perrra, jedino resenje je da ga odneses u neki bolji servis,u kucnoj radinosti mu nema pomoci....(to je sigurno)! :cry: :cry: :cry:
D500&E71

perrra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 05. Feb 2012. 22:14

Post od perrra »

Nažalost, zamena osnovne ploče je postala najčešća dijagnoza i terapija čim sa nekim telefonom nešto nije u redu. A to boli koliko je skupo.

peniko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2012. 02:42

Post od peniko »

Imam pitanje...

Djavo mi ne dade mira, a ni kreten od devojke... Nagovorih je pre nove godine da uzmemo HTC Wildfire telefone na produzetak ugovora sa Telenorom. Inace, pre toga, dve godine imamo 2 uzastopna broja, potpisali smo ugovore na jedan paket, istog dana uzeli kartice. Pretpostavio sam da su nam i kartice iste. Anyway, 2 meseca jednostavno ne moze da se navikne na touch screen, pa ja reko` da se djoram sa nekim. Nadjem nekog decka na oglasu i menjamo se 1 za 1, njegova Nokia E52, isto sa Telenora, nekoriscena, a devojcin HTC 2 meseca, pa se trampimo...

Sta se desava? Nece da radi sa njenom karticom. Kaze nesto tipa `telefon se ne moze inicijalizovati`. Ubacim moju karticu, radi najnormalnije. Ubacim neke pre-paid kartice, telefon se startuje, ali u offline rezimu, a kada zelim da ga promenim, kaze da ubacim SIM karticu, ubacim caletovu, isto offline. Probao sam ponovo sa ovim momkom, najnormalnije radi... Dakle, neke kartice rade, a neke ne. Nema ni veze sa rasporedom konektora, posto devojka i ja imamo identicne kartice, uzete istog dana... Sada, na jednom drugom forumu sam dobio sledeci odgovor: "potrebno je rebredirati telefon,tj promeniti produkt kod,pogledaj na forumu mobilnog sveta.com.Mozes to uraditi u kucnoj varijanti.pozz"

Da li mi moze neko reci o cemu se radi i kako to da resim. Poz i izvinjavam se na dugom postu.

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

Menjaj devojku :D :D :D Idi u neku poslovnicu i trazi da ti zamene karticu, cini mi se da kosta oko 200din

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

nikako ne mogu da podesim sinhronizaciju gmail i hotmail na e 52 , stavio sam vreme sinhronizacije na 4 sata i prođe ceo dan da se ništa ne desi a kad stavim sinhronizaciju na 5 minuta onda radi :?
16 godina na forumu MOBILNISVET

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

A jel ide preko wifi ili gprs ?

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

Preko gprs (pošto imam tarifni paket sa internetom).
16 godina na forumu MOBILNISVET

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

zoreli, jedino sto mi sada pada na pamet je da ostavis da ti se azurira na 5min.. ili ako ti to smeta stavis mail da ti se azurira npr 4 sata i odmah da ga ugasis pa upalis..pa proveri tada da li ce ti raditi ok,mozda ce tada telefon "sacuvati(upamtiti)" to podesavanje..

yafmaverick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2012. 20:16
:: Nokia E52

Re: Nokia E52

Post od yafmaverick »

Pozdrav svima pre svega. Imam nekoliko pitanja, pa ako neko zna odgovor molio bih da mi pomogne.

1. Kupio sam nedavno Nokiu E52, Finca, i pokusavam da nadjem nacin da iskljucim tonove kamere. Silent mod ne pomaze, izgooglao sam neke programe koji traze registraciju sertifikatom, i to sam odradio sve po uputstvima, no nece da instalira progame, trazi sertifikat. Zna li neko da li se nekako moze 'probiti' u sistem i rucno ubaciti silent opcija, ili da se pobrisu postojeci tonovi. Nije mi ovo prvi Symbian, samo mi je cudno sto ne mogu da iskljucim tonove kamere (u nekim zemljama zakonski mora da se cuje ton kamere na telefonu pa stoga prave serije telefona bez opcije iskljucenja.)

2. Jel postoji neki nacin ukucavanja proxy podataka za WiFi mreze? Program, unutar telefona... bilo sta? >Edit: Skontao sam ovo :)

3. Telefon koji sam uzeo je polovan. Covek koji ga je prodavao mi je garantovao da je ispravan, no kada sam poceo da ga koristim, prilikom poziva se culo neko zujanje, na obe strane, nesto kao kad se telefonira, a ukljucen je dial up. Nekad je zujalo, nekad ne, uglavnom je zujalo kad neko mene zove. Resio sam da otvorim telefon da vidim u cemu je stvar (mozda nesto nije dobro sa antenom ili zvucnikom/slusalicom povezano...) kad ono imam sta da vidim, mikrofon povezan zicicama, vire na sve strane. Vratim sve lepo unutra, bez cackanja, nazovem caleta, nema zujanja ali me on ne cuje. Mikrofon ne radi. Isporveravam sve zice, jedna se bila otkacila, zalemim je, i opet nista. Nisam uspeo namestiti, mikrofon nije stojao zalemljen na plocu nego sa 3 zice vezan i zalepljen selotejpom. Kupio sam novi mikrofon, koliko bi me mogla izaci njegova ugradnja u nekom servisu, i ako neko zna dobar servis u Novom Sadu ako moze da preporuci... Da li da zovem coveka od kog sam kupio telefon da se pozalim, trazim novac nazad i da mu vratim telefon...?
Poslednja izmena od yafmaverick u Sre, 15. Avg 2012. 20:51, izmenjeno 1 put ukupno.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E52

Post od acamatic »

yafmaverick, ja mislim da ne postoji nacin da se iskljuci zvuk na kameri,jer i sam si napomenuo da je to po zakonu u nekim zemljama zabranjeno,pa samim tim i na nekim telefonima ne postoji opcija da se zvuk iskljuci..Da sam na tvom mestu nebih se uopste razmisljao,odmah bih vratio mobilni i trazio pare nazad i nebi se ni bakcao oko toga,jer kada je garantovao da je sve ispravno,onda bi to i trebalo da bude,a ne ovamo uvaljuje neke stvari sto ne rade...

yafmaverick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2012. 20:16
:: Nokia E52

Re: Nokia E52

Post od yafmaverick »

Ok, videcu vec. Negde sam procitao da se instalacijom i koriscenjem neke druge camera aplikacije moze iskljuciti zvuk. Koja je najbolja camera aplikacija, nisam odavno u symbian tokovima, malko sam zaboravio :oops:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia E52

Post od loki13 »

yafmaverick, mislim da je najbolji servis za telefone u ns pored kafica Panter u Bul.K.Petra,preko puta masinske skole,napisao bih i naziv,ali ce se to smatrati reklamom
D500&E71

yafmaverick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2012. 20:16
:: Nokia E52

Re: Nokia E52

Post od yafmaverick »

OK, nasao sam koji je, hvala :) Nazvacu ih i videti kako i sta :)

yafmaverick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2012. 20:16
:: Nokia E52

Re: Nokia E52

Post od yafmaverick »

Jel uspeo neko da nadje Herald Meyerov CameraPro da mu radi?

djole55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2012. 18:45

Re: Nokia E52

Post od djole55 »

Da li je moguce preko nokie e52 koristiti skype ali da se te dve osobe uzivo gledaju, a ne samo kao slika da stoji....i kako...??? unapred hvala...

djole55
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 05. Jan 2012. 18:45

Re: Nokia E52

Post od djole55 »

Da li je moguce preko nokie e52 koristiti skype ali da se te dve osobe uzivo gledaju, a ne samo kao slika da stoji....i kako...??? unapred hvala.

Odgovori