Nokia N73

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

SpawN, nesto mi pade na pamet..kada odradis taj resset sto ti je rekao mare-ss,mozda trebas da ukucas bese kod za taj resset je 12345 ili 1234...nisam siguran pogledaj da li ti to mozda trazi..

SpawN
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 16. Jan 2007. 23:39

Post od SpawN »

nije ni to to :S ne znam sta je problem sa njim stvarno, kaze mi ovaj druga je jedan put pokusao da update sam softver i da mu je u nekom trenutku trazio kao taj neki kod od telefon i nije vise mogao da ga upali od tada... sta se desava ne znam

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

SpawN, jedino resenje sto mi sada pada na pamet je da ga odneses u neki dobar i proveren servis..pa da vidis sta oni mogu da odrade..

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

Pozdrav svima!!!
Cesto sam ovde na forumu nasao sve sto mi treba. Sada mi treba mali help. Imam N73 vec 4 godine i odlican je nemam zamerki. Samo je me je jedna stvar uvek malko nervirala kod njega. Cini mi se da je sam softwer malo sporiji. Update sam radio, radio i onu foru sa kalendarom i obavezama, vadio memorijsku koja ima 2gb, znaci pokuso sve i dalje mi se cini da je malo slowmotion kada gledam kako neke N73 rade na klipovima po youtube i slicno. Ako neko moze malo da pomogne bio bih zahvalan.
Hvala unapred!!!!!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Kovac83, mozda bi pomogao hard reset da odradis ako nisi odavno radio jer se vremenom jednostavno uspori od instaliranja aplikacija i brisanja jer uvijek na C se skuplja svakakvo "smece". Kakvo je stanje sa porukama, mislim koliko ih imas u telefon? I takodje vidi da ti LOG, tj dnevnik poziva i ostalih stvari ne bude namjesten na vise od 1 dan jer preko toga takodje zna usporiti telefon. Pozdrav

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

Hvala Janka na savetu samo ako mozes da mi kazes koji je kod za hard reset. LOG sam stavio na 1 dan bio je namesten na 30 dana to nikada nisam ni dirao uvek ostavljao na fabrickom podesavanju. Isto tako sam LIFEBLOG otstiklirao sve stavke tipa poruke slike i video tako da mi se cini da je malo brzi. I glupo pitanje: hard reset brise sve sa fona i kartice ili samo odredjene stvari da znam da uradim back up imenik i slicnoi. SMS imam oko 100 komada na fonu. Hvala jos jednom!!!!!
:) :) :) :) :)

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiraš poruku koja je odmah iznad tvoje, podrazumeva se da na nju odgovaraš... Pročitaj pravila foruma...:)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Kovac83, pazi ovako hard resset ti brise sve iz telefona,znaci bukvalno sve sto imas..tako da ces morati da odradis back up podataka(kontakti,poruke,podesavanja.itd..)
A kod za resset ti je *#7370#... 8)

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

janka_88 i acamatic hvala na savetima sve odradjeno i sada je malo bolja situacija, ali imam drugi problem. Naime cetiri godine me je extra sluzio fabricki joystick i sada sam u roku od 5 meseci 3 puta popravljao i lepio i sve zivo. Zanima me da li ima neki servis gde ce namestiti da malo duze traje joystick i koja radnja je najbolja za maske, voleo bih ako mozda znate gde ima bela maska da se kupi.
Hvala unapred ODMAH!!!!! :D :D :D :D :D

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Kovac83, mislim da ti tu mi ne mozemo pomoci..moraces sam da se raspitas koji je najbolji servis u tvom gradu,pa da tamo odneses da ti to srede..a sto se tice maske ista stvar pogledaj malo po gradu gde se nalazi prodavnica sa opremom za mobilne telefone,siguran sam da ces tamo naci sta ti treba.. 8)
Ako ti nesto treba samo pitaj..pozz!!! :wink:

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

acamatic, OK nisam hteo da ispadnem skroz glup, smao mi je vise pun film svakojakih servisa pa rekoh ako je neko imo isti problem pa da je resio pa da preporuci nesto... Thanks
:D :D :D :D

Izmenila Ninolina:: nemoj da citiras poruku koja je odmah iznad tvoje.. Podrazumeva se da na nju odgovaras.. Obavezno procitaj pravila foruma..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Kovac83, pa nisi napisao is kog si grada ili jesi a ja to nisam video, kako ljudi da ti predloze neki servis kad nezaju u kom gradu zivis. Mislim nemo se ljutis ali ako si iz BG to je normalno jer za vas drugi deo Srbije nepostoji.

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

Deksi upravu si za BG da ne skrenemo sa teme stvarno bi mi znacila pomoc dakle da Beograd je u pitanju, a ovde pitam zato sto mi joystick treba na kraju cu uzeti superlepak i sam zalepiti pa zbog toga

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Kovac83, ma i meni se to desavalo kad sam imao N73. Jednostavno jednom izvlacio telefon iz hlaca i zapnem sa dzojstikom za konac neki i uzmem telefon u ruke, vidim nesto cudno al ne mogu skontat sta. :D I onda skontam da je dzojstik ispao na pod. Uzmem kap super ljepila i u dzojstik ubacim i na njega stavim telefon da se ne razlijeva po tastaturi i tako drzao malo i vise nije otpadao ali naravno onda sam i pazio nakon toga. :)

Kovac83
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 03. Mar 2012. 23:15
:: N73
:: IPhone 3G
Lokacija: Beograd

Post od Kovac83 »

Sale_M napisao:strax,
1.Najlakse ces ustanoviti da li je music ako ti je na multimedia tasteru namesten music player ili ako ti je pri paljenju tel. aktivan plejer
2.Ton za sms moze da se stavi mp3 bez problema a to namestis u profilima.
3.Hack rusi zabrane pregleda i modifikacije sistemsikh foldera i omogucuje nesmetano instaliranje aplikacija bez opotrebe za sertifikatom
4.Najbolje bi bilo da promenis product code u balkan i onda proveris da li ti je najnoviji sw

    Da te pitam druze meni kada se upali fon i drzim malo duze taster za meni pojavise standby i music player. Jel to znaci da je u pitanju N73 ME????
    sad me baci u rebus uzeo malo da listam temu i ono BUM, a nigde na fonu ne pise da je music edition

    janka_88
    Expert
    Expert
    Postovi: 3347
    Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
    :: Samsung S21 Ultra 5G
    Lokacija: Banja Luka

    Post od janka_88 »

    janka_88, onda vjerovatno jeste music edition ali vjeruj mi da to ne igra nikakvu ulogu osim sto ti music player koristi RAM pri paljenju telefona a lako ga zatvoris. :) Tako da je razlika samo u par tema za telefon i to je to koliko ja znam i eto par softverskih izmijena koje nisu nista posebno.

    VeNoM
    V.I.P. MobilniSvet.com
    V.I.P. MobilniSvet.com
    Postovi: 5064
    Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
    :: Sony Xperia Z5P
    :: Sony Xperia Z
    Lokacija: Jagodina

    Post od VeNoM »

    ima još jedna razlika a to je taster za muziku koji je kod normalne verzije u vidu četiri strelice.onaj quick meni.ali ME se razlikovao po tome što je dolazio u crnoj boji(mada neki operateri su počeli davati uz kartice običnu verziju sa crnom maskom tipa vodofone i sl) i imao je 2b karticu.i to je to.
    Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
    Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

    StojSha
    Povremeni posetilac
    Povremeni posetilac
    Postovi: 43
    Pridružio se: Ned, 13. Maj 2012. 17:29
    :: Xiaomi Mi 9 Lite

    Re: Nokia N73

    Post od StojSha »

    Имам два питања за вас:
    1. Зашто ми телефон стално гута меморију? Немам меморијску, немам гомилу песама, слика, игрица, апликација, тема...
    Имам 2-3 песме (исечке, рефрене), 3 слике од по 2оо килобајта.
    Пробао сам са Ramblow и са Jbak (мислим да се тако зове) да гасим апликације (типа именик, галерија јер буде активно некад када уђем у тај део менија) и опет ми гута меморију...
    У инбоксу имам 5оо порука (али је немогуће да ми због њих гута, чак сам брисао поруке и наставило се по старом).
    2. Који би телефон са тастатуром (не мислим на qwerty) могао да замени овај телефон?
    Хвала унапред свима... :wink:
    ПАРТИЗАН + ПАОК

    VeNoM
    V.I.P. MobilniSvet.com
    V.I.P. MobilniSvet.com
    Postovi: 5064
    Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
    :: Sony Xperia Z5P
    :: Sony Xperia Z
    Lokacija: Jagodina

    Re: Nokia N73

    Post od VeNoM »

    1. Probaj taskman i pogledaj u procesima sta je uključeno.
    2. Mislim da bi n82 odlicno zamenio taj mob.
    Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
    Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

    StojSha
    Povremeni posetilac
    Povremeni posetilac
    Postovi: 43
    Pridružio se: Ned, 13. Maj 2012. 17:29
    :: Xiaomi Mi 9 Lite

    Re: Nokia N73

    Post od StojSha »

    VeNoM, пробао сам и њега, и даље... Када га угасим/упалим тек онда врати меморију. :/
    N82 нема у продаји... :(
    ПАРТИЗАН + ПАОК

    VeNoM
    V.I.P. MobilniSvet.com
    V.I.P. MobilniSvet.com
    Postovi: 5064
    Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
    :: Sony Xperia Z5P
    :: Sony Xperia Z
    Lokacija: Jagodina

    Re: Nokia N73

    Post od VeNoM »

    StojSha jesi li baš probao best taskman? on ima onaj deo sa skrivenim procesima.
    inače preporučio bih ti i n79 ali koliiko vidim i njega nema.
    Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
    Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

    Odgovori