Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N82

Post od toda81 »

U kakvom je stanju tvoj deo gde je tastatura? Ako je ok onda ne moras to da menjas
Note IV N9100 dual

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Taj deo gde je tastatura je još i dobar kakav je ostatak telefona, jedino nije oštećena plastika na ekranu, a od silnih slučajannih padova veći deo telefona je oštećen pa sem što baterija hoće da ispadne sav telefon krcka kada se kucaju poruke. Mada pošto slova i brojevi nisu na samim tasterima cenim da se ne bi možda tako lako oštetili iako kvalitet maske nije vrhunski. Neko mi reče da je ranije bilo moguće da naruči određeni originalni deo maske pa tako ispadne jeftinije.
Born to be wild!!!

aca 1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 16. Dec 2012. 10:46
:: nokia e72
Lokacija: Zrenjanin

Re: Nokia N82

Post od aca 1 »

slobodno uzmi tu AAA klasu jer takve i ugradjuju po servisima 99% a oni ti kazu da je original.ja kad sam imao n82 uzeo sam takvu jednu masku crnu i sam je sklopio sve se poklapalo lepo.
u pakovanju je bilo kuciste,tastatura sa poklopcem,poklopac baterije,i neka 2 lima zlatne boje sto se stavljaju kod kamere.
e sad ono na sta treba da pazis kad kupujes je to da se onaj gore poklopac gde je displej uklapa u picimetar sa kucistem.jer u suprotnom imaces prostora za ulazak prasine i onda ode sve na displej.ja sam uzeo znaci sve se 100% slozilo,cak sam stavljao taj poklopac na fabricko kuciste i sve je bilo ok.nije bio ni manji ni veci.i gledaj da nema nekih kineskih,arapskih ili turskih znakova na tastaturi.promenu maske ti treba jedan t5,neka kartica od banke ili slicno(da podignes displej jer ima tragove lepka pa moras polako da ga odvojis ja sam koristio karticu i polako ga podizao.za ovo ostalo prsti i mali ravni srafciger i naravno dobra volja kao i puno mesta na stolu da ne pogubis delove i dosta svetla :wink:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N82

Post od toda81 »

Ako se nikad nisi igrao majstora ja ti preporucujem da ti u nekom servisu zamene maskicu da ti nesto ne bi zeznuo. Tako ti je najsigurnije da se posle ne bi nervirao
Note IV N9100 dual

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Ma nije tolika frka da se skine maska i stavi druga, kapiram da ima na netu dosta tutorijala za to. A i većinom ako se uzme u nekom servisu oni ti ugrade to za par minuta za dz. Fora je što sam nalazio po oglasima dosta tih maski, a nisu ljudi iz BG, pa bih uzeo brzom poštom. Sad ako postoje maske koje se ne uklapaju baš najbolje onda to i nije baš pametno. Zato mi je bitno da li ima neka fora da se po slici ili nekako po oznaci provali da li je maska AAA klase ili ona najgora.

@Aca1 Hvala druže na savetu snaći ću se već nekaklo da to montiram samo da nabavim masku koja je odgovarajućeg kvaliteta. Koliko ti je trajala ta maska na N82? Meni se recimo na starom n72 maska kupljena u lokalnom servisu tad se nisam raspitivao za klasu slova na tastaturi izlizala već posle nekih par meseci.
Born to be wild!!!

aca 1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 16. Dec 2012. 10:46
:: nokia e72
Lokacija: Zrenjanin

Re: Nokia N82

Post od aca 1 »

ja sam tel uzeo polovan i sredio skoz tada.drzao sam je u fotroli pa mi je i dugo trajala (posle 5,6 meseci kao nova bila)n82.sad skoro sam je prodao poceli neke linijice po ekranu da se pojavljuju kao bad pixeli (i na prosloj je isto tako bilo kad su kostale 150e polovne)prodam je za 4500.maske su 99% iste kao original isto nazad imaju onaj sjaj.jedino treba videti da se to gore uklapa sto mozes videti i kad zumiras sliku po oglasima.
ima tutorijala na yt kuca se nokia n82 dissasembly .jedino gde moras da pazis je kad vadis blic i onaj kondezator ili sta mu je to vec na gornjoj strani i dole ima nesto da li mu je to za wireless ili obicna antena ne znam u donjem delu kucista.ali ako radis polako i skoncentrisano nema sta da pokvaris.gledas snimak i radis sto i oni :)

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Naruči ću tu AAA klasu preko oglasa pa šta bude. A kad smo kod toga, šta mi možete reći za baterije?
Naime, pre godinu dana sam pazario zamensku neku kung fu bateriju kao šatro pojčanog kapaciteta od 1100mAh.
Na kraju se ispostavilo da je baterija nešto deblja nego originalna. Stala je nekako u kućište, ali posle nekog vremena se zbog toga poklopac baterije deformisao. Šta valja od tih zamenskih baterija i da li ima da se nađe baterija originalnih dimenzija a malo jačeg kapaciteta od tih fabričkih 1050mAh???
Born to be wild!!!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N82

Post od toda81 »

Mislim da ti nece ni jedna druga trajati duze od one fabricke na zalost. Bar je takav slucaj bio kod mene sa dve nokie n82
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N82

Post od zavodnick »

toda81, potpuno se slazem... Samo jedino ako ne nadjes nekakvu original, onda mozda i bude trajala isto, ali ... :chytry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N82

Post od Sale_M »

Ni sa jednom baterijom neces moci da izguras vise od nepunog dana,osim ako ne uzmes original koja kosta do 3000 dinara.Ako imas nameru da koristis aktivno N82 savetovao bi ti da uzmes original.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N82

Post od zavodnick »

Sale_M, apsolutno se slazem :D
Zmaj, najbolje da ne kupujes, kako ti rece "kung fu" baterije, pa da kupis original bateriju i mislim da ce daleko duze da ti traje nego te "kung fu" :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Pa, da tako nesto. Baš sam probao svoju staru originalnu bateriju koja je stara oko skoro 4 godine i ona drži nešto manje od jednog dana skoro isto kao kung fu zamenska koja je stara manje od godinu dana. Ipak je 3000 previše za telefon ove vrednosti. Koje zamenske ste probali? Viđao sam zamenske baterije 3G i Maxcell koje fizički izgledaju skoro identično kao originalna koju imam.
Born to be wild!!!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N82

Post od Sale_M »

3G baterija ce ti drzati najblize originalu,mislim da su 3G baterija od kopija najbolje.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Da, videću da pronađem 3G, mada čini mi se da su oni imali i maske ranije, mada koliko sam onako ovlaš gledao po mob. radnjama po Beogradu nisam našao ništa od 3G maski za N82. Ići ću sutra do OTC Novi Beograd pa da znam na šta da bacim pogled. Šta valja od tih AAA klase maski koji brend da gledam, je l viđao neko 3G maske za N82 AAA klase?
Born to be wild!!!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Nabavio sam pojačanu bateriju za N82, ima istu oznaku kao originalna BP-6MT fizički je istih dimenzija, ali ništa više od podataka na bateriji, osim da je Li Polimer. Za razliku od originalne koja je Li-jonska i na kojoj piše da je kapacitet 1050mAh na ovoj ne piše ništa. Kapiram pošto je Li-Polimer trebalo bi da ima veći kapacitet od standardne Li-jonske.

Druga stvar koja me muči da li je potrebno neko "formiranje" nove nekorišćene baterije prvi put tipa, ispraznim je do kraja (zbog kalibracije) pa punim nekoliko sledećih puta po 12 sati, pa kad se isprazni opet u nekoliko ciklusa, a posle normalno punjenje po 1,5h?

Nailazio sam na različite stavove od toga da prodavci tvrde da je obavezno zbog boljeg kapaciteta baterije i dugovečnosti da se baterija obavezno formira do toga da je to najobičnija glupost jer je Li-jonska baterija sama po sebi formirana još u fazi proizvodnje. Opet ovo je Li-Polimer baterija pa je moguće da ima nekih odstupanja?!

Koji je vaš stav po pitanju formiranja i punjenja ovakvih baterija?
Born to be wild!!!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia N82

Post od Sale_M »

Ne treba da je formiras...samo prvi put isprayni dok se ne ugasi telefon i puni posle dok ne bude skroz puna i to je to. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N82

Post od zavodnick »

Zmaj, nove baterije ne trebaju da se formiraju, ali sam ja nekoliko puta opisao kako baterija duze da traje, tako da ako poslusas moj savjet... garantujem da ce baterija da traje duze :D Mislim da sam na prethodnoj strani negdje napisao ili na nekom drugom dijelu, ali ako zatrebas savjet... PP ( da se ne ponavljam ovdje ) :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Baterija je ok, dobro drži. Ali, nabavio sam masku u međuvremenu i uspeo da s*ebem telefon. Naime maska je kao AAA klasa, ali to je toliko loše naspram originalne da je smešno. Počev od poklopca ekrana do tastature i ona tri navigaciona tastera koja su se nakon nekoliko pokušaja da se uklope kako treba da ne krckaju, polomila. Srećom sam iskombinovao stare delove maske sa novim pa sam nekako zbudžio to sve da radi. Ali dok sam namestio masku rodio sam mečku posebno kod vađenja kondenzatora i blica. Na kraju sam uspeo da pokidam onaj kablić kojim se povezuje blic na ploču tako da sad kamera ne radi. U principu, smorio sam se. Iako je sve delovalo ko od šale da se otvori, skine, nije baš tako bilo ispalo na kraju.
Sad ne znam da li da kupim neki polovan n82 pa da ga prepakujem jer kapiram da samo blic nema šanse da nađem kao deo. U principu sve radi sem kamere! :x
Born to be wild!!!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Re: Nokia N82

Post od Zmaj »

Evo malopre naleteh u oglasima ima njih nekoliko koji prodaju za oko 2000 dinara oštećene n82, naprsao displej ili slićno uglavnom blic bih mogao da iskoristim. Je l mnogo 2000 da dam sa kameru, a dobijem i pride ostatak telefona pa mogu da miksujem ;) Jer ipak očuvane N82 su preko 50 evra.
Born to be wild!!!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia N82

Post od toda81 »

Sada sam zakljucio da nije za mene n82. I drugi tel koji sam kupio sam razbio, ali sada namerno, ali sam imao srece ;) Na ovom novom sam polomio plocu ,ali je ekran ostao i samo sam sa novog prebacio na stari telefon ekran i sada tel radi extra :)
Note IV N9100 dual

Odgovori