Nokia N85

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

tehno maniac napisao:Ovi u nokiji su stvarno poludeli.... :lol:
Dalje, N85 je N82 slajd sa sitnim razlikama, a N82 je 100€ jeftinija.
pa nisu bas isti,razlike su otprilike iste kao i izmedju n95 i n95 8gb,n85 ima veci ekran i jacu bateriju,e da ima i vise memorije....
Onda ispada je totalni best buy n95 (obican)
A inace n85 je jako kratko na trzistu,pa je i cena prema tome formirana!
D500&E71

srbija042
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 22:56
Kontakt:

Post od srbija042 »

Ja sad videh cecu na ovom sajtu - 530 EUR?!?!?!
Jeste da je samo jedna prodavnica i da se tek pojavio, ali sto je mnogo, mnogo je.

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika

moj novi ljubimac :)
A N D R O I D

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Jes` da su extremno mutne slike ali ne izgleda lose ovo telefonce!
Zanimljiviji je od 96-ice! :)

Cestitke i u zdravlju ga poderao!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

50 puta lepši od n96!

IDzO, pogledaj zadnju sliku pa će ti biti jasno šzo su extremno mutne.

EDIT:ja sam umesto mutne napisao mirne, pogrešio slova i ta reč ispala.To je neki znak :lol: :lol: :lol:
Nokia C6

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

pa da , slike su fes mutne a uzrok tome je: slikano sa prastarim e730. sledi i rewiev. hvala. pozdrav!
A N D R O I D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

dojlimi, da li se znacajno vidi povecanje ekrana od 0.2 inca u odnosu na n82???
To mi je nekako najbolji kompromis izmedju n82 i n95 8gb,po pitanju velicine ekrana!
D500&E71

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Meni se ovaj telefon na izgled ni malo ne dopada... Mnogo radije bih kupio N95 8GB, koji fino izgleda i finog je kvaliteta izrade. Ovaj mi je nekako ružan i nije mnogo ljepši o N96... Po specifikacijama je super telefon, ali ga, po meni, izgled zaista ubija! Jedini telefon kome ovaj izgled (shiny & plasticky) "pristojno" stoji je N82 i donekle N81 jer je on pionir ovakvog oblika, pa valjda zato, nekako mi on ima šmek... Ovaj mi je mnogo ružan... :disgust: Ne kažem da bih se bunio da mi ga neko da za male pare (ili ne daj Bože pokloni :)), ali definitivno ne bih ulagao novac u ovakav telefon, jer mi se izgled nimalo ne dopada, niti ima ama bilo kakvu specifičnost u izgledu koja bi me "kupila". Šta ću, zaljubljen sam u dizajn N91, ne zamjerite mi :roll: :P

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Vincent napisao:(shiny & plasticky)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Jooooj vincent pao sam sa stolice.I još se smejem :lol: :lol:
Nokia C6

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

razlika u displeju se naravno primecuje jer je displey iste velicine kao na n95, samo sto su kontrast, osvetljenje i zasicenost boja prica za sebe (nikada nisam video lepsi displey na n series telefonima (ni priblizno), oled ekran je u pitanju pa crna, crvena,plava.........ma sve boje izgledaju fantasticno.
fm transmiter radi odlicno, u kolima i u sobi se moze koristiti bez problema i isporucuje zadatu frenkvenciju u stereo kvalitetu, ako se malo odaljite od mini linije - nema problema - tada samo zabodite slusalice u n85 i daljina predajnika se dosta povecava. novost koja me je odusevila je ta da se video snimci mogu snimati sa ukljucenim dual led blicem, sto je super (konacno ce video po mraku izgledati dobro). kamera je rekao bih identicna onoj u n82 tako da slike koje sam danas slikao i prebacio na komp izgledaju super (u pitanju je mobilni telefon a ne foto aparat :wink: ).
sto se tice videa i tu bih rekao da je napravljen mali pomak ali ne drastican u odnosu. na n82 (n95,n95 8gb), nekako mi video tece glatkije i prirodnije izgleda na monitoru.
zvuk u slusalicama malo bolji i jaci (n82) kao i ugradjeni stereo zvucnici koji su dosta jaci nego na n82.
pri ukljucivanju telefona izbacuje mi da ima slobodnog ram-a 80 mb (n95 8gb mi je pokazivao 90mb) ali to je pretpostavljam rezultat novog symbiana (fp2) koji se inace ne razlikuje dosta od pretposlednjeg. svidja mi se i to sto se u stanju mirovanja moze podesiti da sat i datum svetle lepom belom bojom non-stop (oled) slicno kao na samnsunzima sa spoljasnjim oled ekranima (e720,e730...) mada se ekran moze skroz ugasiti i nema onih dosadnih lampica (n73,n80) kada je u tom modu ustede energije. rad sa memorijskom od 8gb - extra, napunio sam je oko 4.5 gb i radi extra brzo i bez ikakvih bagova. ubacio sam garmin 5.00 i radi odlicno - kao i na n82, hvatanje satelita super cak i u zatvorenim prostorijama. softver je verzije 4.50 od septembra i radi sasvim ok (mada ce sigurno biti dosta update-a). slajd je savrsen, nema nikakvih klimanja i radi besprekorno a cini mi se po kvalitetu izrade da ce dugo tako i da ostane. baterija ce izgleda da tera bez problema cetiri,pet dana,vrhunski.
sve u svemu za sada sam prezadovoljan i topla preporuka svima. pozdrav
A N D R O I D

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

A,koliko dojlimi, patra????:-) .

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

dojlimi napisao:uzeo sam je!!! n85 in my pocket!!! :D
malopre sam zamenio n82 i doplatio 150e za n85 u fulu u kutiji sa 8gb nokia karticom

srbija042
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 22:56
Kontakt:

Post od srbija042 »

Kod nas je cena sada oko 520 EUR, a u Evropi oko 450. Kako vi stojite sa informacijama - mislite da cemo i mi uskoro biti Evropa? ;)

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Sviđa mi se ovaj telefon, samo što neću da se bakćem, ionako su me smorili svi fonovi, možda kasnije kada mi se nešto posviđa baš baš
Nokia Lumia 630

srbija042
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sub, 13. Sep 2008. 22:56
Kontakt:

Post od srbija042 »

Jel neko kupio ovaj telefon u Beogradu, ali onako čisto - dao pare u prodavnici, ne nekom zamenom i slično. Šta se dobija uz njega kad se kupi u našim prodavnicima? Znam šta ide u paketu, ali me interesuje šta kod nas daju (oduzimaju).

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Au! Bio ja u jednom trznom centru, i udjem u jednu 'ekskluzivniju' prodavnicu IT opreme i telefona. Gledam cene, cene po pravilu vanzemaljske, ali pogled mi privuce jedna druga pojava. N85 i N95 8gb kostaju isto.
Dobar dan, -dobar dan. -koji je od ova dva telefona bolji (pravim se blesav). -zavisi sta hoces. -kako sta hocu?, -ako hoces full multimediju, naravno N95. -a sto ne N85? -pa znas kako, N85 je naslednik N81, nije to najvisa klasa, ipak je N9x serija zaduzena za to, dalje, nema dupli slajd itd. (?!?!)
-molim?! Kako to mislite, nema dupli slajd, kad ima? -(covek se zbuni i otvori vratanca da proveri. Cap cap, cima na gore, cima- nema dupli slajd!!!). N85 u 'pouzdanoj' radnji, nema dupli slajd.. A sad vi...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

nije covek znao da otvori, nije tako glatko kao na n95 vec ide malo teze :wink: :) :) :) 8) :disgust: :disgust: :disgust: :disgust:
A N D R O I D

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

vec duze vremena smekan ovaj telefon, super zamjena za vec prastaru n73 ME .... međutim, tu je josh i n95 8GB, koji mi stvara pometnju.... oba su vrlo slicna, pa help ljudi :wacko:
rocK for ever

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

rocK, po meni n95 8gb zbog malko veceg ekrana i 100% mogucnosti hack-a....
a i 100% je puozdan telefoncic....
D500&E71

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

@rock: po meni bolji ti je N85 zato sto je po dimenizijama slican kao i N73, a kvalitet izrade i sam slider je dosta bolji od N95. Tkodje ekran je mnogo bolji od N95 ali je i manji sa druge strane. Ja imam N85 i prezadovoljan sam, moja sesta ima N95. E sad loki13 je potpuno u pravu sto se tice pouzdanosti i hack-a (ukoliko ti to treba).

Odgovori