Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

MikiBre, pa dobro generalno nisu lose. Meni je bilo bitno ovo slikanje teksta sto generalno udaljavanjem aparata, a kasnijim zumiranjem na kompu radi posao sasvim OK. Hvala na fotkama.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

MikiBre, da. Hvala na slikama... nego koliko vidim da je drugu sliku samo malo vise izbijelilo...
Ne znam, nisam siguran, ali na prvi pogled, to vidim :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

dejan92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 11:46

Post od dejan92 »

@zavodnick jesi siguran da ima fotoaparata sa istim ulazom za usb kao kod nokije???

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

dejan92, apsolutno... Evo ja imam onaj malo siri USB na NOKIA i od nekih aparata mi odgovara USB ulaz :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Od juce sam postao pocasni vlasnik ovog telefona. Prezadovoljan sam.
Da pocnem od pocetka:
- Izgled: savrsen (barem po meni), telefon savrseno lezi u ruci, sve je cvrsto kompaktno bez skripuckanja i ostalih stvari.
- ekran: fantastican, ali bukvalno nemam zamerki. Odziv preko fabricke folije fenomenalan boje veoma jake, vidljivost na Suncu dosta dobra.
- Brzina": :o :o :o kao da koristim neki dumb telefon, ali bukvalno. sve radi savrseno glatko bez bilo kakvih bugova.
- Kamera: prezadovoljan s obzirom da nema AF i xenon. Slike na daljini +40 cm su fantasticni. LED je veoma jak tj. jaci nisam video na nekom telefonu sa dobrim polozajem tako da su slike gotovo kao sa xenonom.
Otprilike toliko za sada. Jedino me trenutno muci to sto ne mogu da instaliram Phoenih kako treba i prebacim telefon na balcans product kod i koristim fm transmiter. celu noc sam googlao i dalje nista nisam nasao, pa ako neko zna resenje nek se javi.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

jerkann, ee blago tebi. Uzdravlje da se sluzis i samo zenske da te zivkaju.
Gde si ga kupio i koliko si ga platio ali cim nemas transmiter sigurno je legalan i zato skup :wacko:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, vidis li sta ti je pravi covjek :) Cim je kupio telefon, a on odmah hoce da instalira appse i mozda da hackne :D
jerkann sretno jarane i da ti dosta sluzi i kako deksi rece
"dabogda te ribe zvale cijeli dan i morao nama da ih prebacis" :D
jerkann, "prkosi" nam malo sa S^3... Daj nesto rijeci o tome. Kako si s tim zadovoljan :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

deksicom, zavodnick, hvala na cestitkama.
Kupio ga u jednoj prodavnici u Nisu (podzemni prolaz) i nazalost nije legalan tj. od ovlascenog prodavca, ali sta da se radi nema se para za to trenutno.. Imao je srpski product kod pa sam malopre to uspesno resio i sad imam za mene veoma bitan fm transmiter.
Problem je bio u antivirusu koji mora biti iskljucen kako bi se Phoenix instalirao.
Sto se tice novog symbiana nije bilo nesto iznenadjujuce osim neverovatne brzine rada. Neke stvari su promenjene, ali sve je to preuredjivanje vec postojecih. Vec sam ubacio SPBShell koji radi kao zmaj.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

jerkann, nadam se da ce dugo da te sluzi, a sad procitah da Nokia zadrzava Symbian do 2014. godine, tako da cemo imati vremena i mi sa obicnim Symbian-om da predjemo na novopeceni S^3 Anna OS :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

jerkann, ne napisa koliko si ga platio. Danas sam ga gledao u handy i ostadose mi oci tamo a cena je 43.999 uh zasad je mnogo. :cry:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom puno jeste, ali da jos imao AF mislim da bi bilo odlicno... Nije mi jasno kako su samo na to "zaboravili" ili ce da se "sjete" u nekom od sledecih modela :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

deksicom, zaboravih. 270 jevreja
zavodnick, ne znam zasto su to uradili, ali je izostanak neprimetan pri slikanju objekta udaljenog 40 i vise cm. Inace kamera je veoma dobra, pogotovu led.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

jerkann, nisam ni sumnjao, ali vjerujem da nikad neces da "mjeris" na koliko si cm od kamere, tako da je to po meni "potrebna" stvarcica... Vjerujem da nema nekakve posebne razlike na vecim daljinama, pogotovo jos po noci, jer imas jaci LED, ali opet mi je i izostanak Xenon-a... ne znam :(
Nisam siguran pa ne bih da lupam, ali pored Carl Zeiss optike NOKIA ima stvarno veliku prednost, ali ta prednost moze samo da se iskoristi ako imas i Xenon i AF... jerkann, ne bih volio da me pogresno shvatis, ali volio bih da ti i deksicom prokomentarisete ovo moje razmisljanje :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

jerkann, to nije mnogo, a sta se dobija uz njega. Ideli sve iz prodajnog paketa ili samo punjac. Bogami da utopim ja ovaj n79 za 120 i da dodam jos 150 i gle radosti ali sta cu bez auto fokusa jer to mi bas treba.
Zbog ovoga Slika

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, nisam znao da si TERORIST :) Salim se, naravno! Da, bas ono sto sam ja rekao, da danas ne mozes da "mjeris" koliko daleko slikas nesto... Jos pogotovo kad se slikaju lica na nekoj blizini, ne bih volio da vidim "obrise", a ne cijelo lice ;(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

deksicom, originalno pakovanje sam dobio. Sto se tice ove fotke ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem kako bi ispala sa te razdaljine. ali udaljavanjem i kasnijim zumiranjem dobices zeljeni efekat.
zavodnick, sto se tice lica nema problema jer ima face detection koji savrseno radi posao AF. Najveci problem je tekst, ali za razliku u ceni od 100 eura (N8) ima i da pisem i da crtam na papiru ako treba :D :D :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

jerkann, vrlo zgodna stvarcica :D A i sta cu tekst da slikam, jos uvijek sam na faxu, ali tim poslovima se vise ne bavim :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

zavodnick, meni je to relativno potrebno jer kad god ima neko obavestenje, uplatnicaitd. uzmem telefon i slikam.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

jerkann, ma to je stvarno povoljna cena jer zasto bi se sad on uzimao preko operatera jer telenor ga u paketu prenesi 200 daje za 35000 din. Kako si prosao sa garancijom i dali si gledao mozda u toj prodavnici dali ima C6-01 i koja je cena.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ipak sam odlucio... Ne mogu ja sebi da uzmem touch telefon ako nema tastaturu... Najbolje mi je da uzmem neki koji ima i tastaturicu i gotiva, jer pokusao sam preko N97 da kuckam poruke i nema sanse da ista napisem :) Mozda se treba naviknuti, ali ljepsi je osjecaj pod prstima kad pipkas tastercice :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori