Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Moze da se menja maska ali se jako tesko nalazi,dosta je kvalitetna pa i skupa.Ovo drugo ne moze :uhuh:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

@minann,probao sam ja na taj nacin da uradim reset tel,ali verovao ili ne moj e65 uopste nece da prihvati reset sa zelena sluska,*,3 i taster za paljenje.To mi je bas cudno.Jedino prihvata *#7370# i za to naravno mora da bude upaljen tel,ali ja nisam mogao da ga upalim.Da sam ja na neki nacin mogao preko kompa da pristupim telefonu ja bih sam resio problem tako sto bih obrisao na C data,private,resource,sys i system i tada bi mi se sredio tel i ne bih morao u servis
Note IV N9100 dual

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

Ljudi upomoc N91 4Gb ne prepoznaje hard da li je on rikno u file menager-u pise HARD DRIVE :shock: CORUPTED a u aplikaciji hard drive pise :shock: HARD DRIVE NOT FORMATED a fora je da sam ga pre toga formatirao :shock: ! ima li ko ideju sta da radim imam 16mb memorije umesto 4Gb i 16mb :uhuh: :uhuh: :uhuh: :shock: :shock: :shock:

naravno kada prepozna hard onda zakuca, zakuca i na kraju se rerstartuje i tako u nedogled STA DA RADIM???

Edit:
evo restartavao se sam od sebe usao sam u neku aplikaciju nepovezanu sa hardom i restartovao se, sad vidi hard ali opet kada probam memory details od harda stara prica glupi lepi srcu prirasli se uje*e extra je fon ali koji mu je?

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Formatiraj HDD, ako treba i nekoliko puta. Onda uradi reset softvera sa *, 3 i zelenom slusalicom. Mozda ne bi bilo lose da nakon toga uradis i firmware update preko NSU-a.

Ja imam sledeci problem: u App. Manageru mi se nalazi neka glupost za koju pise da je na HDD a da nije instalirana i zove se f000459c.sis. Kako ovo da maknem iz telefona? Nisam uspio da ga nadjem preko pretrage u X-Ploreu i ne mogu iz Managera da ga obrisem.

Zna li neko sta da radim? Posto nisam kuci, ne mogu da odradim full back-up i sve da pobrisem i radim ispocetka.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Jaksa ja mislim da ti je hdd crkao.Da li si ga ispustao (telefon) negde na beton?Mana hdd u odnosu na flash memoriju sto je osetljiv i ne trpi jace padove .
Nokia C6

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Vincent, da te pitam nesto...da li ti je stabilan taj n91 8gb,da li ti se desava da gubis podatke??? Da li ti se redovno restartuje??? Koja ti je verzija softa???

Meni se na mom 4gb,stalno resetovao,zezao...npr.slikam nesto kamerom i kada odem u galeriju,slike nema nigde... Probao sam raznim formatiranjem,ali nista nije pomoglo i na kraju ga prod'o.

:cry:

E sad,kupio bih taj 8gb,jer mi se mnogo svidja u crnoj boji,mada se plasim da se opet ne zafrknem...

"zika razbija,zato ga obozavam.

:D

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Nemam tih problema za gubljenjem podataka... Doduse, galeriju ne koristim, jer joj treba sat vremena da se otvori. Velika mana telefona je sto je uzasno spor! To je maltene neizdrzljivo! Meni ne smeta, jer mi se mnogo svidja telefon, pa ga trpim :) Gdje ima sad N91? Ja sam mislio da se ne moze naci uopste...
Ne mogu ti reci da ga uzmes, mnogo se ljudi zali na njega, a mozda se drugima desavaju slicni problemi... Ja sigurno znam da taj telefon odgovara meni, a uglavnom ga ne preporucujem drugima, jer poslije cu ja biti kriv ako nesto podje po zlu...

P. S. Ne treba ti '' jer ' zamjenjuje koliko god slova da si "pojeo".

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

da crko je i meni se sad cini dobro je jedva sam nasao HDD u Novom Sadu za 30-60e nije previse s obzirom da ga jedva ima i da cu uzeti onaj od 8Gb tako da eto ga unikat kod mene N91 sive boje 8GB :roll: :roll: :oops: :D

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Jaksa, cisto sumnjam da moze 8gb u 4...ne bih ti preporucio da to radis,najbolje je da ti stave kakav treba > 4gb.

:wink:

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Jaksa nemoj experimentisati ionako su te n91 preosetljive.Jednom ga prospes na beton ode ti HDD.M menjaj to kad stignes i uzmi n81 sa 8gb,flash je memorija! :wink:
Nokia C6

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Nije istina, meni je pao na asfalt i nista mu bilo nije! Probaj, pa javi!

Ima li neko odgovor na moje pitanje?

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Mislim ne baš jednom više puta ali ipak ima mana u odnasu na flash,zar ne? :roll: .
Nokia C6

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ljudi sta mislite koliko realno vredi polovan N91 8GB,obzirom da ga dugo nema u prodaji,ili da li neko zna gde eventualno ima da se kupi nov?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

170e je realno za 8gb...

:wink:

Jaksa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 04:02
Lokacija: stepanovicevo

Post od Jaksa »

ipod maniac u pravu si za flash al ... pricao sam sa dosta likova iz servisa i kazu da bi trebalo da moze, nasao sam neki servis i uradice mi to za 40-ak eura,,,jeste N81 strava( mada ne volim slajd, mislim na klasicni, ovaj na N91 mi se vise svidja) al neznam, trenutno nemam ni para a ni volje da menjam ovaj, svidja mi se telefon jeste sporiji malo ali za muziku je stvarno super, malo programa ubacis i bude skroz ok, kamera mu je kao na N70 (ustvari priblizno) tako da fon je meni sasvim ok memorije koliko hoces, RAM me do sada ni jednom nije zezao... tako da ostace ovaj kod mene na malo duze))))
Poslednja izmena od Jaksa u Ned, 10. Avg 2008. 20:58, izmenjeno 1 put ukupno.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Ma ne kažem ja da je telefon loš,naprotiv dobar je samo ja nisam poklonik HDD-a jer mi telefon ispada na beton neretko pa ne bih da imam problema sa tim stvarima. :wink: .
Nokia C6

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, spoji telefon na komp u mass storage modu, pronađi fajl f000459c.sis i izbriši ga. Na samom telefonu ne možeš da ga nađeš jer se nalazi u zaštićenom folderu, a verovatno nisi odradio otključavanje pristupa svim fajlovima. :wink:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Brisao, ali i dalje ostaje... Sad nece ni da ga nadje. Moze li mi neko reci koji se folderi pune bespotrebnim sitnicama, repovima aplikacija i slicno iz kojih mogu da pobrisem sve?
Imam jos jedan problem, nisam ga primjecivao do skoro: otkako sam "strucno" otvarao telefon vratnaca mi ne prekidaju poziv kad ih zatvorim! Osjetio sam da im je hod malo labaviji i to je vjerovatno zato sto kad sam sastavljao vratanca sa gornjim dijelom maske to sam malo uradio na silu, ali ne bi trebalo da je to ostetilo mehanizam. Ako jeste, kako to mogu popraviti? Da li bi trebalo da mi u Nokia servisu to srede? Da li neko zna koliko je pouzdan Nokia servis u Sarajevu?

Hvala unaprijed!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Sto ne uradis hack tel?To ti je jednostavno i za 5 min je gotovo.Ne treba ti cak ni komp za to.Ja sam ostavio 2 linka za download alata za hack i u tom zip-u se nalazi detaljno uputstvo tako da nema greske.Posle hacka mozes da cackas po svim skrivenim i zasticenim folderima
Note IV N9100 dual

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa sve i da to odradim, ne znam iz kojih foldera da brisem! Imam josjedan problem, po Francuskoj sam se konektovao na bezicne mreze i sad su mi ostale konekcije, a ne mogu da ih izbrisem. Kad hocu da udjem u Settings>General>Connections kaze mi Memory Full iako nije.
Moracu kad se vratim kuci da uradim reinstalaciju softvera, nema druge.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Odgovori