Identifikacija ne radi, iako je kontakt u imeniku?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Identifikacija ne radi, iako je kontakt u imeniku?

Post od hronicar »

Zasto Nokia 3100 (ganc nova) ne prepoznaje poziv sa mog 3510i? Izlaze samo brojevi, bez identifikacije, iako sam u upisan u imenik. Ne prepoznaje ni vlastitu kucnu (fiksnu identifikaciju). Ostale mobilne i fiksne prepoznaje. Probao da upisujem sa +381..., bez, 011, 063....ne vredi. Pozdrav svima.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Nije mi bas jasno pitanje? Koliko sam shvatio, ne pise ti ime, vec samo broj na ekranu? Mozda je nesto do podesavanja, objasni malo bolje pa da probam da ti pomognem.....

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Upravo tako, samo broj. Neke prepozna, neke ne, a svi brojevi su u imeniku i jednog i drugog telefona. Prosta stvar, jedan je moj drugi zenin. Na svakom je aktiviran caller ID- set by network. Supruga je pre imala Siemens-a, prepoznavao je sve. Sad smo kupili 3100, ubacili karticu, i negde ima imena, negde nema. Svratio sam, doduse na brzinu do servisa, tamo su mi rekli da je telefon OK, izvadio covek svoju karticu, zvao sebe sa drugog telefona i prepoznao ga. Rekao je da je mozda do kartice i bas ni njemu nije bilo jasno o cemu je stvar. Gre`ota mi je da na novom aparatu ne radi tako prosta stvar, pa bih bio zahvalan za pomoc.

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Definitivno je do kartice, ako sa svim ostalim karticama radi normalno... Probaj da zameniš kartice- onu iz 3510i stavi u 3100 i onu iz 3100 u 3510i i pozovi onda 3510i, ako ponovo ne radi call ID onda je definitivno do kartice. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Uradio.... i izgleda da si u pravu. Na 3510i sa zeninom karticom javlja mi se. pre uspostavljanja poziva „Note: active incoming call diverts”. Da li postoji ista sto mogu da uradim? Inace, supruga je na 064. Da li ovo obavestenje upucuje na neispravnost kartice, i ako jeste, zna li neko politiku 064 po ovom pitanju?

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Uradio sam jos jednu stvar i tek sad sam sludjen. Ubacio sam 064 karticu u stari Siemens a 40 i pozvao sa 3510i. Rezultat? Prepoznao me je. Da poludis. Sta da radim?

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Izvinjavam se, ali imam utisak da sam i sam pogresio u pisanju. Dakle:
1.Nokia 3100 ne identifikuje moj poziv, a u imeniku sam (samo broj, bez imena).
2. Premestivsi zeninu karticu u moj 3510i dobijam signal (sa 3510i) „activ incoming call diverts” (koji se naravno na mojoj kartici ne pojavljuje) ali me 3100 ovog puta PREPOZNAJE.
3. U meniju 3100 aktiviram opciju „Cancel all diverts” misleci da ce to da pomogne, ali ne pomaze.
4. Premestam zeninu karticu u Siemens a40 i on u pozivu sa moje kartice prepoznaje moje ime.
5. Vracam zeninu karticu u 3100, on me i dalje ne prepoznaje.
6. Za sve to vreme, dok inace tek formiramo bateriju, 3100 nekoga prepoznaje, nekoga ne.
Nadam se da sam ovog puta bio jasniji i oprostite sto ste morali da citate moje prethodne dve baljezgarije. Nije mi svejedno, za mene 108 eura nije malo. Sta da radim?

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Probaj da kopiras ceo imenik sa kartice u memoriju telefona. Tako uglavnom rade noviji telefoni. Mozda ti to resi problem??? Ali mi nije jasno zasto prepoznaje ostale brojeve ako ti nisu memorisani u telefon. Ali ipak probaj!

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

udji u adresar imenik(adresar) zatim opcije pa sim imenik pa opet u opcije pa kopiraj u adresar kada izvrsi kopiranje probaj onda da zoves i javi sta je bilo.
evo ti i ovako adresar/opcije/sim imenik/opcije/kopiraj u adresar. :wink:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Da, noviji telefoni drukčije tretiraju memoriju kartice. Trebalo bi da ti pomogne ponovno kreiranje tih problematičnih brojeva, ili na SIM ili u mobu. Moguće je i da je tvoj broj memorisan u ona tri polja na kartici koja se vode kao "own numbers", nove Nokie ne zanima taj deo. Ukratko, izbriši svoj broj potpuno i unesi ga opet.

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Reklamirao sam telefon, tip mi je izvadio tri komada I svi su se ponasali isto. Ni on nije znao o cemu se radi. I na kraju dodjoh do tipa u drugoj radnji koji je u momentu shvatio o cemu se radi.
Dakle: Ja imam isti broj na mobilnom kao I kucni, samo sto je ispred dodata jedinica, I to je bio bitan podatak koji vam nisam rekao, jer sam mislio da nije bitno. Ne lezi vraze. Nokie, nazalost nisu u stanju da razlikuju ove brojeve prema dodeljenim imenima I softverski su tako podesene da , u slucaju „dileme” pokazu broj umesto slovne identifikacije. Jednostavno, izbacio sam sebe I bilo da zenu da zovem sa mobilnog ili kucnog telefona njoj se javlja oznaka „Kuca”. To je maksimum koji trenutno moze da se izvuce, zao mi je samo sto se to desava Nokijama koje vaze za dobre telefone. Sa starim Alcatelom DB ili Simensom a40 nije , bar oko toga, bilo nikakvih problema. Glupo, ali je tako. Ako neko ima slican problem, eto, sada zna pa neka se ne glupira I lupa glavu kao ja. Hvala svima na pomoci.
:idea:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Eeee, pa to je fora još iz vremena kad telefoni nisu imali svoju memoriju, sve je išlo sa kartice, a na njoj nisi mogao da kreiraš dva ista imena, a i jednom imenu je išao jedan broj. Pa je onda bilo Mika(mob), pa Mika(kuća), itd. To možeš i ti da uradiš, ubaci posebno brojeve sa različitim sufiksom iza imena, pa će ženi izlaziti prava informacija. Bolje Nokie nacrtaju telefončić pored imena, bilo mobilni ili fiksni, mada Smart modeli imaju opciju da ispišu sve moguće podatke.

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Ma kako god da uradim on ga ne prepoznaje. Ja i Kuca smo zabelezeni pod dva naziva, nece. Sebe u tel memoriju, kucu u SIM, nece. Ako je ubelezen samo jedan broj onda prepozna, ali cim ubacim drugi broj, ma pod kojim imenom i u bilo koju memoriju, onda idu samo brojevi i preusmeravanje poziva. Usput ja sam 063, zena 064.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Svašta, baš čudan problem. Ipak mislim da je neka trivijalna zvrčka u pitanju, samo je trenutno "nevidljiva". :mrgreen: Iskopaćeš je kad se najmanje budeš nadao. Ja stvarno više nemam nijednu ideju, mada, kad bi mi mob došao u ruke, verovatno bih prokljuvio šta je uzrok... 8)

Eh, da! Jesi li proverio šta imaš u "own numbers" i "fixed dialing" na kartici?

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

hronicar, a jesu li ti brojevi kocnog i mobilnog u punom formatu?? Npr.: +38163... +38164... +38125...
Ja kad stavim u svoj telefon pod razlicita imena isti broj pokazuje mi samo jedno ime. Ako shvatas sta hocu da kazem???
Samo ti pod razlicitim imenima upisi brojeve u punom formatu i nema da te zeza. A fiksni mozes da upises sa 011, 021, 025, ne znam odakle si.
Pozdrav!!!

hronicar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 14. Okt 2004. 14:01

Post od hronicar »

Probao...ne vredi, opet ista stvar. Ukucao 38163..... i 011..... opet ne prepoznaje dodeljena imena „Kuca” i „M...mob” , samo izbacuje brojeve. Kad izbacim bilo sebe, bilo kucu onda hoce.
Dakle, kucni broj je 011-111-111.
Broj mog mobilnog je 063-1-111-111.
Supruga je na 064, ako to ima ikakve veze. Ako ima jos ideja, voleo bih da ih napisete. U medjuvremenu se navikavam, sta mi drugo preostaje. Pozdrav svima.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Pa kad su ti toliko laki brojevi onda ti i nije toliko teshko da prepoznash ko te zove. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori