Nokia 6120

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
cacafaca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 31. Mar 2009. 12:42

Post od cacafaca »

govedo, probaj da prebrišeš memoriju sa *#7370#, ali pazi, onda ode sve i imenik i poruke i instalirane aplikacije. To je kao sistemski reset.

Inače ja sam imao problem sa Nokia 6120 classic kod kucanja SMS-ova. Kada promenim veličinu slova, tj. kada pritisnem tarabu (dugme ispod 9) telefon uđe u režim za označavanje teksta. Nezgodno ako hoću nešto da ispravim u tekstu jer mi označi i mogu da se zeznem ako pritisnem neko slovo poništi mi sve što je označio. Ali problem sam rešio. Video rešenje na Nokia-inom forumu. Problem je bio što sam imao instaliran Garmin Mobile XT da mogu da gledam mape. Može i sa GPS bluetooth dodatkom da se koristi za navigaciju. U stvari za to je program i projektovan. Inače odličan program. I kada sam obrisao taj program kucanje SMS, i inače rad u bolo kojem njegovom editoru (beleške i sl.) se vratio u normalu. Sada je izašla nova verzija Garmina Mobile XT tako da je problem u potpunosti rešen.
Eto toliko. Samo sam to hteo da podelim sa vama jer me je telefon tako mučio skoro godinu dana! :chytry:

Hmsmile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 23. Jan 2010. 13:55

Post od Hmsmile »

Poz,kupio sam fon pre 3 dana i imam jedan problem sa podesavanjima za internet i ovim fonom. Imam mts 064 broj i probao sam sve: od slanja poruke ALL na 4777, stigla mi je poruka i save-ovao podesavanja, kad pozovem *100# i odaberem dodatne usluge i posalju mi podesavanja o5 nista. pokusao sam manuelno, stavim APN mts gprs ili mtswap o5 isto... zzvao korisnicki servis, cekao 2x po 20min da se javi operater i o5 nista.
svaka pomoc je dobrodosla.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Telenor ga nudi veoma povoljno,isplatili se kupovati telefon iz 2007 jeste stariji model ali je smart i to me privlaci.Kava su vasa iskustva sa telefonom iz telenora.

kazalajt
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 18. Avg 2010. 22:05

Post od kazalajt »

e ljudi imam pitanje. imam 6120 i imam mali problem prilikom instaliranja jar/jad fajlova. :smutny:
krene instalacija i pred sam kraj zastane i tu stoi i stoi i zakuca i samo se izgubi i onda moram da ga maltretiram da izadje iz file manager-a i naravno nista ne instalira. ranije je sve ok radilo ali sad nece , ja sad ne znam dal sam ja nesto obrisao pa zato nece.... dal bi mozda fabricko resetovanje pomoglo?

Edit:
nije uspelo, sve sam bekapovo na komp i resetovo i nece. znaci da moram ceo sistem ili postoi neki repair?

probacu da potrazim na netu al svaka pomoc je dobro dosla.

Alexa+
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 03. Apr 2008. 17:15

Post od Alexa+ »

Moze pomoc? Odjednom je prestao da mi radi music player. U galeriji radi ok kad pustim pesmu, ali player jednostavno ne reaguje uopste. Uradio sam reset ali ne vredi. Moze li neko da mi posalje PM gde da skinem neki mp3 player?

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Što se tiče hack-a 6120 sa najnovijom verzijom softvera (v7.10) odradio sam sve bez problema. Više o tome imate u temi Kafić.... :)
w950

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Alexa+, sa OVI-ja probaj nesto da skines... Playera imas koliko hoces! Doduse, imas i drugih site-ova, ali imas na OVI-ju sta pozelis !
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Uh zavodnick, ti se malko vise zaljubiska, pa Alexa+, je pisao 28.08.'10 a sad je 26.09.'11 tako da :P :wink: :P

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, sorry brale... nisam ni gledao :) Al` nema veze, kad dodje covjek, odgovor ga ceka :) Ah o ljubavi ;) c c c c
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

DV775
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Apr 2011. 06:38
Lokacija: Beograd

Post od DV775 »

iam 6120 nokiu i instalirao sam neku temu sa neta i ona ga je zeznula. sada ima beo ekran i ima nesto bezveze,komp ga ne vidi ane mogu da mu udjem u meni jer beo je ekran.
Ako moze pomoc hitno mi je hvala

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

DV775, pa ne znam kako bi mogao da rijesis ako ga ni komp nikako ne vidi osim da mu uradis format a to ce mu obrisati ssve sa memorije telefona. Dok je ugasen telefon drzis zelenu slusalicu, zvijezdicu i broj 3 i onda ga palis. Te 3 tipke drzis dok se ne upalli nokia logo i to je to. Bice sve vraceno na fabricke postavke i obrisano sve sa mem. telefona.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

DV775, ako si dobro izvezban da radis telefonom na slepo pokusaj da odes u teme i tamo promenis temu na neku drugu i akotise sredi ekran ti obrisi tu sto te zeza. Sigurno si ubacio temu koja je za symbian^3 napravljena. Slican problem sam i ja jednom imao sa temom za ^3 ikone se nisu videle.

marija1969
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 17. Okt 2013. 20:01
:: samsung
:: nokia

Re: Nokia 6120

Post od marija1969 »

treba mi pomoc,ubacila sam sim karticu u ovaj telefon i on ne prepoznaje imenik.kada udjem u kontakte on kaze da ih nema .kako to da namestim jer nema srpski meni pa me to jos buni.hvala unapred!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 6120

Post od Deksi »

Idi i opcije i pronadji sim kontakt i odatle ih izvuci. .

Odgovori