Nokia 6120

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
vsedam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 19:18

Post od vsedam »

Ljudi pomagajte,
Imam ga, koristim ga i stvarno sam zadovoljan ali....
Jedna od funkcija koju koristim je budilnik, zbog kojeg sam par puta zakasnio na posao !
Ne zato sto ga necujem nego se desava nesto jako cudno !
Podesim sat i datum i tacno radi dan ili dva i posle toga sam preskoci jedan dan pa umersto da bude datum danasnjeg dana prikazuje datum sutrasnjeg.
Resetovao sam ga, uradio update, nosio u servis i oni su ga ga formatirali ali....isto !

STA DA RADIM ? :shock: :shock:

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Pokusaj da skines Handy Clock v4.08 pa vidi kako ce unutar te app da se ponasa.Ako ne mozes da nadjes tu app javi mi se na pp pa cu ti je isporuciti
Note IV N9100 dual

vsedam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 19:18

Post od vsedam »

toda81, ako mozes posalji mi na mail video.sedam@yahoo.com

Izmenila Ninolina:: zabranjeno je tražiti bilo kakve piratske sadržaje.. A i za ostavljanje mailova koristi PP...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vsedam, na mom 6120 savršeno radi program VerySoft.NiceAlarm.v1.60.S60v3.SymbianOS9.1... :D Fabrički budilnik nisam ni probala, tako da i ne znam da li taj i kod mene bug-uje.. :unsure: možda je do tvog telefona, a možda je i bug u firmware-u.. Koju verziju firmware-a imaš? :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

banebg81
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 18:34

Post od banebg81 »

Pozdrav svima.
Moja devojka ima taj telefon samo verziju classic i sve je u redu, samo ima jedan problem. Inače, ništa nije instalirano na telefon, mislim igrice i sl jednostavno klasično koristi, sms, mms telefoniranje i ponekad nešto snimi i slika.
Šta je problem, što se telefon ugasi sam od sebe, tj nema pravila kada će to da se dogodi, nekada posle snimanja, nekada posle razgovora, samo ekran ostane upaljen a CRN!? i ne reaguje na ništa, dok se ne skine baterija, vrati se baterija i sve bude u redu.
U servisu su mi rekli da treba da se instalira softwer. Ja sam sa interneta sknuo novu verziju firmwire (ako sam dobro napisao) i opet se ista stvar dešava.

Šta može da bude problem? I kako da ga rešim (osim da ga nosim u servis, ako je moguće bez toga)

hvala na odgovoru
pozdrav

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

Jel zna neko gde ima da se kupi maska za telefon (ako uopste moze da se menja :) ), ili makar poklopac baterije?
NOKIA 5800

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Banebg81,pokusaj da joj uradis reset telefona sa *#7370# pa kucaj za lock code 12345 (ako ga nije promenila) i vidi kako ce se telefon ponasati posle tog reseta koji brise sve sa telefona
Note IV N9100 dual

nexilion
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 20:10

Post od nexilion »

Imam jedan mali ali dosadan problem. Posedujem ovaj telefon i dosta mi se svijda. Medjutim, podesio sam da bude aktivan izvestaj za SMS poruke, tj. posle slanja da mi se vrati izvestaj da li je poruka primljena. Ali ovo ne radi, poruka je primnjena i sve ali meni nikako ne stize izvestaj :cry: . Da nisam nesto lose podesio :unsure: ?

Ja sam ukljucio Menu > Messaging > Options > Settings > Text message > Receive report na YES i nista drugo nisam dirao. Mreza mi je mts, i u prethodnom fonu mi je stizao izvestaj a sada nece, sa istom ovom karticom. ???

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

nexilion, ma verovatno ti je telefon nesto zabagovao (a to se desava kod symbiana),resetuj ga pa onda vidi da li ce raditi(prvo soft-master reset,ako ne onda hard reset).
D500&E71

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

Ne znam koliko ga dugo posedujes, i pretpostavljam da znas ovo, al ajde da napisem :) Ne stize ti na 6120 report kao SMS nego u messaging imas deo (kao inbox, outbox) samo sa reportima...
NOKIA 5800

nexilion
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 20:10

Post od nexilion »

Evo sta mi se desilo sad. Znaci fon ipak prima delivery reports :D , ali samo ako je poruka poslata na broj u formatu +38164... a recimo 064... nece :uhuh: , samo pise Pending :x ...
Sad mi nije jasno, kako da sredim da i ovi brojevi u imeniku koji su bez ovog +381... da daju izvestaje a da ne uzmem bas svaki broj rucno i prepravim da takop pise :shock: ?

Darkomol
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Ned, 05. Jun 2005. 08:13

Post od Darkomol »

Kod mene je drugacija situacija,sat,alarm,izvestaji super funkcionisu,nego primetio sam da posle punjenja baterje,posle izvesnog vremena normalnog koriscenja telefona,telefon sam od sebe blokira,skinem baterju,vratim i posle telefon radi ok,sve do sledeceg punjenja baterje......izludjuje me,sta to moze biti?

špiro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 05. Jul 2009. 06:16

Post od špiro »

imam 2 problema sa ovim telefonom
prvi je da nekad jednostavno ne cujem sagovornika tj ne cujem ni ono beeeep pri zvanu a ni glas kadd mi se javi,problem rijesi tako sto ugasim tel i izvadim bateriju
drugi je problem vezan za snimanje video klipa , jednostavno tel ukoci pri stopiranju video snimanja, telefon ukoci i jedina funkcija koja funkcionise tad je da izadjem iz svega i poslije toga uopšte ne reaguje, problem rijesim tako sto vadim bateiju...

sta je rijesenje?

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

kolege forumasi teba mi jedna informacija. Naime kupila devojka ovaj telefon pa rekoh da joj promenim product code. Da li bi neko mogao da mi kaze koji je Balkan product code za ovaj telefon.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

špiro, ja nemam takvih problema.. Koja ti je verzija firmwarea? To ćeš proveriti ako u stand by-u ukucas *#0000# i prikazaće ti se informacija na ekranu.. Kod mene je najnovija verzija i kao što rekoh nemam tih problema.. Inače najnovija verzija je V 06.01 od 02-09-08.. Ako ti nije ta verzija onda najbolje da uradiš update preko nokia sajta.. Imaš iznad temu o tome kako se to radi.:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

jerkann,

0546343 = Balkans
0546344 = Balkans

Ja sam našao ova dva. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Nikola031, Ok hvala puno.
I ja sam sinoc posle posecivanja ovog foruma nasao ta 2. Hvala na trudu

Da li je neko uspeo da hakuje najnoviju veziju softvera, mislim da je 6.01 ili tako nesto posto nemam telefon kod sebe trenutno.

Ajde da prosirim malo pitanje. Naime nas voljeni kolega forumas (znate na kog mislim) mi je odradio sertifikat za ovaj telefon. Instalirao ja lepo hello ox 1,3 krene on da radi lepo i tu nastaje problem. Naime appy patching traje i traje i nikako nece da se zavrsi.
Ima li neko resenje.

tihi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sre, 29. Nov 2006. 16:46
:: Samsung S7

Post od tihi »

Imam i ja jedno pitanje. Pre ovog modela sam koristio n70 i nisam imao problema sa zagrevanjem slusalice tokok=m price, pa taman pricao i sat vremena. Kod 6120 mi se posle 4min price slusalica skoro usija. Da li je to normalno i ako nije kako da resim prob?
Hvala unapred

govedo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 29. Jul 2009. 16:51

Post od govedo »

koristim ovaj telefon dosta dugo i do sada nisam imao zamerki na njega, međutim od juče mi se javlja jedan jako čudan problem.
Dakle, stigne mi sms, ja ne dobijem nikakvo obaveštenje da imam bilo šta u inboxu (vibracija, melodija, ikonica u tray-u), baš ništa, već moram "ručno" da otvorim inbox i proverim da li imam nepročitanih poruka.
Probao sam da menjam režime rada, vratio sam na factory settings, ne pomaže.
Ima li neko ideju o čemu se radi ?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

govedo,stvarno cudan problem. 99% mislim da je u pitanju problem sa softwerom. Jedna reinstalacija istog ili upgrade na noviju ver i sve ce biti ok.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori