Nokia N95 8GB

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Nokia N95 8GB

Post od kocapro »

Da malo pricamo o pravom uredjaju, bice zanimljivo. ;)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

evo neko poredjenje izmedju N95 i N95 Gb:
N95 8Gb je za 8 grama tezi od N95,
N95 8Gb ima jacu bateriju(1200 mAh naspram 950),
N95 8Gb ima veci display, 2.8 inca naspram 2.6
i N95 ima 8 Gb flash memorije

Po meni w960 ce biti prodavaniji u odnosu na ovaj fon.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

kljun, nece, jer svakom seljaku kada kazes 5mp, on kaze woow, moram to imati, a w960 ce kupovati samo oni koji znaju kakva je on u stvari zver. Mada, kada jednog dana, za nekih godinu i po, dve w960 bude kao sada w950, sigurno ce biti best buy, i sigurno ce se dosta kupovati... To bas i ne vazi za n95, jer ce nju pre izbaciti iz prodaje nego spustiti cenu...(kao sto je n80 losiji telefon od w950, a kosta 50% vise...)
iPhone + CX300

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Spyker, upravu si, nazalost takvo je trziste. ljudi ce pre uzeti komad plastike na kom pise NOKIA a komad odlicnog telefona na kome pise SONY ERICSSON ce uzeti samo oni koji znaju sta uzimaju.
Na taj tvoj primer bi se i ja nadovezao:
Sony Ericsson p990 nov je 264 evra, a isto toliko kosta i N73, a ova dva modela po meni nemogu da se porede(p990 je mnogo bolji). ovo kazem zato sto sam imao N71 koji se razlikuje samo u kameri u odnosu na N73. a sad imam p990 koji je extra fon a i jeftin je za ono sto nudi.
Kad ce nokia imati model kao p990 koji ce kostati 264 evra nov?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

kljun, da, odlican odnos kvalitet-cena, ali opet, po meni jos bolji odnos ima w950...

Ali, ajde da ne odstupamo od teme, po meni, n95 je uvek bila los telefon, ne zbog funkcija, one su odlicne, ali nekako ima nesto sto me odbija od njega, ne znam ni sam sta... Malo to sto me nervira sto ga svi kupuju jer su culi da je ovakav, malo to sto je krs izrada... Sta znam... Nakupi se tu stvari koje nevolim...

Ali sto se tice funkcija, super, ali ja ne posrzavam telefone koji sve rade, ali nista ne rade dobro...

Recimo, ima dobru kameru, ali sharp i SE iamju bolju.
Ima dobar mp3, ali neke nokije i cela w serijaa imaju bolji...

Hocu da kazem, neka se odluce u cemu ce biti dobri, a ne ovako, svugde su polovicni(s obzirom na cenu)

Recimo, ja sam uzeo n91, volim sto je telefon za muziku, kada me neko pita kakva je kamera, ja kazem losa je, ali je zato muzika super.

Isto tako, zeleo bih da nesto za n95 mogu da kazem, ali jednostavno ne mogu...

I, zaista ne vidim zasto su je toliko uzdigli u oblake, kada je takav krs izrada, po meni je to za telefon od 500e jednostavno ne dopustljivo... Ako su mogli u n91 od 250e da stave super kuciste, trebalo bi i u n95...
iPhone + CX300

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ja se samo nadam da ovaj od 8gb nije toliko ubitački spor kao obična verzija .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

VeNoM, izgleda da ce biti ubitacno spor(kao n95) posto mu Nokia nije ubacila bolji procesor i vecu raspolozivu ram memoriju.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

RAM? Koliko ja znam RAM je dupliran, što je u suštini i jedina velika prednost ove Nokie u odnosu na N95.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nasao sam na internetu da n95 ima 64 MB RAM-a, nigde nisam nasao kolicinu RAM-a za n95 8gb. bilo bi dobro da neko napise podatak koliko RAM-a ima n95 8gb pa da uporedim.
100 posto sam siguran da i jedan i drugi imaju isti procesor, za RAM nisam siguran i za to se izvinjavam ako nisam tacno napisao.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

VeNoM, n95 nije ubitacno spor,jeste da je malo sporiji ali to samo zato sto je sada sa prvim verzijama softvera ali kad bude izaslo nove 2/3 verzije videcete da ce telefon neuporedivo brze raditi jer ipak on ima dual cpu na 330 mhz a sto se tice i jedne i druge verzije n95 kome se ne svidja neka ga jednostavno ne kupuje a ko se zaista razume u telefone reci ce vam samo reci hvale za ovaj telefon
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nseries nemoj da se ljutiš 8) ali meni čekanje od 6 sec za kameru je malo više a isto toliko za media plejer.ali zato sam i napisao da očekujem bržu optimizaciju SW gore.
meni je crni tj ovaj 8gb ok na oko ali po džepu nije ni malo
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

nseries, ko se razume... Hm, pa ne znam bas... Pre ce oni koji znaju koliko je los kvalitet reci da ga ne uzimas, nego budale koje se napale na kameru...

A, secam se da je Miskoni rekao da mnoge radnje nece da ga drze zato sto im ne pada na pamet da ga popravljaju kada se pokvari... Tako da su i prodavci svesni da tu nesto nevalja...

A, i lepo rece nko sa foruma, sta ce mi taj telefon kada ga moram dva puta dnevno puniti?
iPhone + CX300

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

Kao da ono što je do sada uradila sa svojim modelom N95 nije bilo dovoljno, kompanija Nokia uvodi novine u ovaj aparat koji su vodeći svjetski časopisi proglasili najboljim mobilnim telefonom ikad proizvedenim.
Finski proizvođač će, naime, povećati RAM memoriju telefona pa će korisnici uprkos većini upaljenih aplikacija imati dodatnih 80 MB slobodnog prostora što će omogućiti uključivanje svih naprednih opcija istovremeno računajući i GPS.

Pored toga, Nokia N95-3 kako je oznaka modifikovanog modela imaće bateriju većeg kapaciteta što je i bilo potrebno ovom telefonu kako bi pregurao cijeli dan sa stalnim korišćenjem svih raspoloživih mogućnosti.

Ovaj aparat će biti dostupan u Sjedinjenim državama po cijeni od 699 dolara.

Izvor : http://www.cafemontenegro.com/index.php ... &news=5234
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

Nisam siguran da ima povecanu ram memoriju u odnosu na obican ali evo detaljne specifikacije za n95 8gb
http://europe.nokia.com/A4494366
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Spyker, nisam rekao "mnoge" već "neke" radnje. :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Hm, meni se oduvek dopadao n95,i dizajn i funkcije.E sada kvalitet izrade i baterija se ne mogu okarakterisati kao dobri,ali to je neka vrsta cene koju trebamo platiti,bar ja to tako vidim,ne moze sve da bude savrseno.To sto ga ima svako, za to me bas briga,meni ako se svidja ja cu ga kupiti pa neka ga nosa ko hoce.
N95 8GB ce imati takodje dobru prodaju kod nas, jos u crnoj varijanti,a razloge vec navedoste,kod nas samo prolazi kamera,sve ostalo u drgi plan,ma kako dobro i kvalitetno bilo odradjeno. :shock:
Sad but true!
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

E sada kvalitet izrade i baterija se ne mogu okarakterisati kao dobri,ali to je neka vrsta cene koju trebamo
Ne, cena koju trebamo platiti je 500e, i zbog toga treba da bude sve dobro.

Ja razumem da se prave kompromisi na telefonu od 200e, ali za 500e ti mozes da imas neku sitnu manu (recimo MALO slabiju bateriju) ali bas toliko slabu bateriju da ne drzi jedan dan, i tako los kvalitet dokazuju da je cena ipak preterana. Sta znam, sredinom 2008, kada budem menjao telefon(jer ne menjam vise od jednom godisnje sem ako mu se desi nesto) ako bude cena oko 300e (kao n80 sada) mozda i pogledam, u suprotnom nema nista od njega, onda uzimam (po meni daleko bolji) w960...
iPhone + CX300

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

@all - "treba" nije pravilan glagol, i ne menja se po rodu, tako da ne postoje oblici: trebam, trebaš...... Postoji samo osnovni oblik koji se manja kroz vremena: treba, trebalo, trebaće, kondicional - trebalo bi 8)

@ theme - donekle se moram složiti sa Spykerom i Wicker Manom, posebno oko kamere i sporosti, ali bez obzira izvesne nedostatke u koje spada i kvalitet slajdera primetno je poboljšanje, i teško bih fon mogao okarakterisati kao loš. Ajde da malo sačekamo taj novi sw. i onda će dobar deo ove teme biti pase.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

ma kad dam preko 500 evra za telefon hoću da mi baterija traje bar 4 dana , da slušam mp3 vrh kvaliteta , da procesor extra brzo pokreće aplikacije , da fotke radi kao digitalni foto aparat ... inače ako bilo koja od ovih stavki nije zastupljena to ja baš baš bacanje para :uhuh:
16 godina na forumu MOBILNISVET

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

zoreli, upravo tako, telefon kada kosta toliko ne sme da ima kompromise.... Mora sve da bude dobro, a na n95 je sve nadprosecno, ali nista vrhunsko(sto bi opravdalo cenu, jer aparati koji kostaju daleko manje su bolji pojedinacno- recimo p990 qwerty i ekran, n91 muzika, bilo koji monoblok osim n73 je kvalitetniji... samsung na telefon od 100e stavi bolji slajder... Sharp koji kosta daleko manje ima bolju kameru... Nokija navigator ima gps, ali opet ne kosta toliko... Isti video ima i 6233...)


Hocu da kazem da je n95 u svemu dobra, ali nigde ne mozete da kazete da je najbolja...
iPhone + CX300

Odgovori