Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Lepo je sve to,al po meni je za tel/n82/ koji vredi nekih 90ak eura dati 4100din za bateriju/ma kakvo kvaliteta bila/je stvarno previse...
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Da, mada mogao je jeftinije da prodje jer iste te baterije u Hr preko NOKIA-e u hr mozes da dobijes za 30-ak Eur.
oxigen, iskreno i ja bih dao isto toliko para kad bih znao da ce moja N95 8Gb izdrzati vise od dan i po, ali znam da nece jer su te baterije jako lose, odnosno telefon je veliki potrosac... :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Evo da javim rezultate sa novom baterijom :wink:
Dakle,posle pvog punjenja,sa oko 25 minuta razgovora,10ak poruka,20ak slika i sat ipo vremena interneta baterija mi je izdrzala tacno 48 sati.Mislim da je to ok rezultat,sta vi mislite?

:wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da to je to sa manjim koriscenjem terace i 3 dana.
Nisi dzabe dao onoliko para. :D Slika

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sale_M, odlicna stvar... Nema sta! Jos pogotovo na ovom telefonu :)
Sto deksicom rece:" Nisi dzabe dao onoliko para." Znaci, isplatilo se :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

_Neo_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 02:49
Kontakt:

Post od _Neo_ »

ja sa mojom "original" baterjom, izguram tačno 4.5h, od toga, 45min pričanja, 3h interneta (eBuddy) i jedno 30-40 poruka :) Mislim da je to super rezultat :)

Nego jel zna neko gde ima da se uzmu nove, original, maske za isti, i da li je moguće menjanje maske, kućišta i svega što može da se promeni (verujem da onaj metalni deo na kom je kamera ne može da se menja, nažalost), bez pucanja ekrana? Možda je glupavo pitanje, ali serviser u lokalnom servisu mi je rekao da je nemoguće promeniti masku, a da ne pukne ekran.
Nokia 6300, N82, X6, Lumia 820 all in black

neoxityna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 02. Mar 2011. 22:05

Post od neoxityna »

Pozdrav... Imam problem sa N82 ... telefon koci pomalo (neprimetno) ali mi na memorijskoj kartici pravi neke fajlove sa nedefinisanim imenima...i Garmin navigacija nece da radi,cim je instaliram i izvucem usb odmah se file osteti.pokusao sam da ocistim karticu antivirusom ali nista ne nalazi,verovatno ima virusa u telefonu,pokusao sam takodje mobilni kaspersky da instaliram ali ni on nista ne nalazi ... AKO SE NEKO RAZUME MOLIO BIH DA MI ODGOVORI NA PP... UNAPRED HVALA :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Hmm... sta bi drugo nego hard reset, obrisce ti sve sa obadva diska C i E ali prvo uradi kopije kontakta i ostalog. Reset radis pritiskom tri dugmeta *,zelena slusalica i taster tri, sve to drzi i kreni sa paljenjem, pustas tek posle pojave Nokia logo. Mozda ce ti traziti kod 12345 i nakraju uradi format kartice.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Nema potrebe da radi to sa drzanjem tastera,potpuno ista i laksa stvar je da otkuca *#7370# sa osnovnog ekrana.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sale_M, mozda ali na mom n79 sa tim kodom nista nije htelo da se obrise, zato preporucujem ovu kombinaciju sa tasterima.

neoxityna
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 02. Mar 2011. 22:05

Post od neoxityna »

ne pomaze nista...restartovao sam telefon kako ste rekli ali i dalje pravi folder ime mu je "private" i tom folderu se stvaraju file-ovi koji nemaju definisano ime sve nesto "+-*/*/- " pokusao sam da uzmem memorijsku od druga ubacim je u moj tel i na njegovu napravi taj folder....sem sto ja taj folder na mom telefonu ne vidim,vec samo preko kompijutera...

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Dobar dan svima,
Imam jedan problem vec neko vreme sa n82 naime do sada sam mu promenio vec 3-4 baterije,ne znam u cemu je probalem,evo sustinskog problema sa poslenjom baterijom kada sam je kupio i formirao 3x po 12 h tel je jedno vreme dobro drzao bateriju oko 1,5 dan,do pre neki dan kada sam ga punio 10 min pa isklj. pa sam ga koristio malo pa ga opet punio i od tada mi traje baterija svega 4-5 sati i to ga ni priblizno ne koristim kao pre .Sada se ja pitam da li je nesto do baterije ili je otisao neki cip sto regulise punjenje bat pa vuce struju????? da i tel mi se sam od sebe dost greje.
Svaki savet i misljenje su dobrodosli,i ako neko zna koliko bi me kostala oprava u servisu???
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

neoxityna, mora da imas nekakav virus... Pogledaj da formatiras memoriju telefona i katicu... :D Pa poslije instaliraj novi software ili tako nesto ;)
oxigen, hmmm... Da li si mozda mijenjao punjac ?! Da li si probao da punis bateriju sa drugim punjacem? Postoje "brzi" i "spori" punjaci, pa je vrlo moguce da ti "napuni" telefon ali nedovoljno...
Telefon probaj ovako da punis:
1. Pusti neka ti se telefon isprazni do kraja i da se sam pogasi.
2. Puni ga tako dok se ne napuni.
3. Izvadi punjac iz telefona i upali telefon i zatim ga ponovo puni.
Onda vidi da li ce da bude postojeci problem, ali bih ti savjetovao da instaliras program iON battery timer koji ti pokazuje koliko je baterije ostalo i kad da stavis telefon da se puni :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

zavodnick,nisam menjao punjac/samo baterije/evo sada punim tel po tvom uputstwu pa jawljam da li je nesto bolje.. Sto mislis ovakvo punjenje da ce nesto pomoci ? samo da javim da ono uputstvo sa punjenjem nije nista pomoglo.. Oce neko da kupi n82 nek se javi na pp
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

oxigen, probaj da uzmes od nekog NOKIA-in punjac pa probaj da sa tim drugim punjacem da punis telefon... Ovo uputstvo sto sam ti dao, trebalo je da malo "refreshuje" bateriju, ali mislim da je stvar do punjaca jer suvise brzo ti napuni bateriju... ili je ne puni dovoljno kvalitetno :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

zavodnick, bacas me u velike dileme i u velika iskusenja da kupim novi punjac :) danas sam bio do radnje gde sam kupio bateriju/pre 20ak dana/ i rekao sam im sta se desava sa bat.i ljudi su ladno rekli da ce mi zameniti bateriju. Evo sinoc sam ga napunio u 12h uvece lego da spavam nisam ga koristio i ujutru baterija se skroz ispraznila

jos jedno pitanje za sve gde moze da se kupi ili naruci kvalitetna baterija za n82 i koje su cene? Adrese ili linkove posaljite mi na pp! N82 je zaista neprevazidjen tel,samo mi je krivo sto imam problema sa baterijom. Da nadjem kvalitetnu bateriju necu ga jos dugo dugo menjati,vecina novijih tel.iz ponude nema xeonski blic /sem n8/,i carl zeis optiku za foto kameru, sto je po meni extra.kada bi menjao menjao bi ga samo za n8 ili ne znam mozda za neki android htc mada sa android tel.nemam nikakvog iskustva
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

oxigen, ja sam imao takav problem. poludeo sam dok nisam skontao sta je problem. instalirao sam program za blokiranje poziva (nemogu da se setim koji) i onda je pocelo da se desava isto kao tebi. posle sam izbrisao program ali se baterija isto praznila. onda sam cackao po fajlovima da vidim da li je ostao neki rep od aplikacije i nasao sam par 3 fajla koje sam izbrisao i baterija je pocela da se ponasa sasvim normalno. mozda bi trebalo da formatiras mem telefona i karticu pa da ubacujes programe jedan po jedan da vidis koji pravi problema. to je samo moj savet i kako sam ja prosao. :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

wucinac, u pravu si... Postoje programi koji su i nakon njihove deinstalacije, ostavili iza sebe
dar-mar, odnosno app koje rade u pozadini... Jedan od takvih problema ima i Garmin 5.00.50, ali to je bug do samog programa... Ja sam krenuo od osnovnih stvari, sta moze da se desi, pa ako nista ne upali, onda sam htio da predlozim da odradi Hard reset telefona ali prije toga da odradi backup :)
oxigen, nisam te bacao u dilemu da kupis punjac, nego da probas od druga punjac ili tako nesto ... Valjda neko koga poznajes ima punjac za NOKIA-u ;) Nadam se da sam bio jasan :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

zavodnick, akp uradi backup vratice i sve moguce problematicne fajlove. backup moze da uradi samo za imenik, poruke i kalendar. tako ce imati sve cisto kad vrati backup posle hard reseta
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

wucinac, pa na takav backup sam i mislio :) Slike ako imas, prebaci ih na komp i preko USB-a i problem rijesen :) Muzika, isto tako :) Ostalo sve preko OVI-ja ili PC Suite-a, zavisi ko sta ima ;)
Ali naravno tu su programi koji se ponovo moraju instalirati, ali i tom problemu se stalo u kraj... Instalira se samo program ( cini mi se da se tako zove, nemojte me drzati za rijec ) Allinstaler... Uostalom, pitajte deksicoma, jer on je tata-mata za software ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori