Nokia N82

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

n82, samo vjerujem da bi puno ljudi voljelo da testiras bateriju... Recimo da svaki dan odradis 1 sat muzike i ostalo po potrebi ( internet, pozivi, SMS, jer na te stvari ne mozes da utices ), ali cisto da se vidi koliko bi baterija trajala ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

n82
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Pet, 05. Dec 2008. 01:25
:: Huawei P10 plus DS
Lokacija: Beograd

Post od n82 »

zavodnick, na zalost imam guzvu na poslu i premalo slobodnog vremena. Ipak sam danas uspeo da potrosim oko 3mb(ovi store i vremenska prognoza), par minuta razgovor, par poruka i nekoliko pesama na internet radiju preko wifi_a. Skromno, ali sada je 3.5 dana od punjenja i pokazuje 4 crte :o Kao kada sam ga kupio.
Zaboravih da sam napravio i neku fotkicu. Ma, suma sumarum, ja sam PREzadovoljan. Pozdrav.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

n82, svaka cast. Odlicna stvar. O ja bih kupio bateriju veceg kapaciteta za moju N95 8GB ali veliki problem je sto je i sam telefon "glomazan" pa bi i ovo bas bilo uzas za telefon, ali ovako mi baterija sastavi 2 dana :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

I meni na N82 traje baterija 7 dana u fioci i u stand by. Mislim N82 stvarno nije telefon koji može da se pohvali baterijom ja kada sam ga aktivno koristio nisam mogao više od jednog dana da sastavim.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

telep, ali evo vidis da se moze, ako se kupi dobra baterija, lijepo sa njom "izdrzati"... Bas zato sam pitao n82 da nam kaze koliko koristi telefon da bi svi mogli na nesto "otprilike" da znamo :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

e pa, danas sam se oprostio od n82. teska srca sam ga prodao, ali muka me naterala. neverujem da cu imati bolji telefon od n82. prvi smart i odma najbolji od nokie.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

wucinac,jbg-a dosao je i taj dan,kod mene se to nikada nece desiti,koji god tel. da dodje posle njega,82-ojka ce ostati u mom vlasnistvu zauvek.
Bolji telefoni sigurno postoje i tek ce se pojaviti,ali ovako kompletan telefon (za mene),pogotovo imajuci u vidu vreme kada je izasao,tesko da ce se ikada pojaviti. :roll: :smutny:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Fox, wucinac, slazem se s vama... I meni se tesko odvojiti od moje N95 8GB i po meni je bas bas odlican telefon... Nadam se da ga necu morati prodati :)
E samo da vam natjeram zazubice... Danas sam nasao u ladici svoj stari telefon 6310i, tj. onaj sa plavim ekranom ;) I sad koristim taj telefon... i neka mi neko kaze da je u to vrijeme bio neki tel bolji od toga ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ma sve sto se pojavilo do kraja 2008 je i vredelo, zadnji primerci su N79 i N85 i jos E72 bi mogao stati u tom nizu i to je to sve do ove 2011. Kako ce se pokazati modeli na ^3 videcemo mada :dry: :uhuh:

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, hey ne treba da se prica svasta... Neki primjerci na S^3 su se dobro pokazali, za sada... Ako gledamo C7 a da ne pricam o E7 ili N8, ali problem se nalazi u update-ima... sta, kako i najvaznije od svega... da li ce da bude? :D Ne bih da idem u off...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Ne znam da li je za ovu temu, ali ovde mi se činilo najprikladnije. Naime u zadnje vreme počelo je povremeno da mi se dešava to da odjednom (pogotovo ako je vlažno ili dosta hladno napolju, a telefon izložen hladnoći) zablokira telefon i pojavi se beli ekran i jedino što mogu da uradim je da izvadim bateriju i resetujem telefon. Ali zna i tada u nekoliko navrata da izgubi mrežu i samo da radi u offline modu, dok nekoliko puta ne izvadim karticu i telefon ponovo proradi. To se doduše dešava baš retko, ali dosta češće mi se dešava da sam nedostupan (tako bar kažu oni koji me zovu) iako je signal pun. Prvo šta sam pomislio je da je do softvera (V 31.0.016) i da treba telefon lepo da se formatira, ali mi nelogično da kad izvadim karticu da ponovo dobijem signal i da je često telefon nedostupan iako je pun signal.To mi već deluje kao da je problem do samog telefona.

Ima neko ideju u čemu je problem? Formatiranje samog telefona, novi softver ili nešto treće?
Born to be wild!!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Sto se tice signala ja se sjecam jos da je kod kolege na 6630 isto takav problem bio i u pitanju je softver bio. Prvo odradi formatiranje i telefona i memorijske kartice da ti sve bude "cisto" i onda tako ga koristi. Ako to ne pomogne probaj da instaliras najnoviju verziju softvera (cini mi se da je v35 za N82) i ako to ne pomogne nosi u servis da vide u cemu je stvar. Pozdrav

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

To ću prvo i da proverim, ostalo nije na meni ;) Koja je trenutno najstabilnija verzija softvera, najnovije nije uvek i najbolje?

P.S. Može neki savet za backup podataka sa telefona koji je najjednostavniji da nešto ne zaboravim da sačuvam s obzirom da je kartica od 16GB gotovo puna, a klasičnim kopiranjem sa iste ne mogu da sačuvam sve postavke i neke podatke (tipa u notes i sličnim aplikacija) koji se kriju u sys fajlovima. Kakav je backup preko PC Suite-a ili ima neka bolja treća varijanta?
Born to be wild!!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Zmaj, s obzirom kolika ti je kartica ne preostaje ti nista drugo nego da je prekopiras na kompjuter, a da backup kompletne memorije telefona uradis preko ovi suite-a i tako ce ti ostati sve sacuvano pocevsi od imenika, pa sve do poruka, notes-a, bookmark-a, podesavanja i svega sto imas instalirano na memoriji telefona. Sto se tice aplikacija odnosno igrica koje ti se nalaze na mem. kartici to ces morati ponovo instalirati. I najbolje je da ako vec radis backup iz memorije telefona da ne cuvas aplikacije vec da ih isto tako na novo instaliras. Ne znam kako ti telefon radi sa karticom od 16GB ali ne vjerujem da moze raditi perfektno sa tolikom memorijom napunjenom jer sam ja imao karticu od 8GB i cim je natrpam pocne brljaviti telefon a imao sam istu verziju softvera kao ti. Ta verzija softvera je dosta stabilna i radi bez problema tako da nije problem ponovo nju staviti, ali posto novo ne donosi nista posebno novo i bolje a nije ni losija od prethodne onda nema razloga da ne probas sa instalacijom te. Jedino nisam vise u toku kakva je situacija sa hack-ovanjem na toj zadnjoj v35 verziji softvera. Pozdrav

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

E da možda si u pravu, što se tiče verzije softvera. Pošto imam sačuvanu komplet hakovanu varijatnu HelloOX i ROM pachera, "kod od Kineza" i ostalih čuda koji su mi potrebni da bih mogao da instaliram bez problema sve unsigned i ostale aplikacije. Nisam siguran da bi sve to radilo sa nekom novom verzijom softvera.
Poslednja izmena od Zmaj u Uto, 16. Avg 2011. 17:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Born to be wild!!!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Zmaj,v.35 mozes hackovati potpisanim (svojim sert.) HelloOx-om. Ako imas sert. mozes slobodno instalirati posl. sw.
Razlika izmedju v.31 i v.35 je kozmeticke prirode ili ti nikakva. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Oket, onda sjajno pošto bi mi sad baš bilo cimanje da ponovo jurim sertifikat.Ovako mi je već sve spakovano u HelloOX-u samo da ga instaliram nakon upadate i formata telefona.
Šta konkretno donosi V35 naspram V31?
Born to be wild!!!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

@Janka_88

Zanima me ako backup-ujem podatke iz memorije telefona pomoću PC Suite-a da li kasnije kada nakon formata telefona i kartice dobijam nešto na brzini jer faktički vraćam iste podatke i strukturu koja je bila i pre formata na telefon. U principu trebaju mi poruke sa telefona, imenit, notes i još neke stvarčice iz Garmina i Opere. U kom folderi na kartici/telefonu Garmin čuva sačuvane rute i Opera Mini u kom folderu bookmark-e i ostala podešavanja?

Pozz
Born to be wild!!!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Zmaj, pa upravo u tome je stvar. Ako uradis backup odredjenih stvari kao te sto si naveo onda ces dobiti na brzini jer ne vracas kompletno sve sto ti je ostalo. Osim ako ne uradis backup kompletne memorije telefona sa file-ovima ukljucenim jer ti je onda SKORO isto kao i da nisi radio format iako ti odredjene aplikacije nece raditi bez ponovne instalacije. Sto se tice sacuvanih ruta na garminu ne znam gdje ih cuva tako da ti ne mogu pomoci kao ni sto se tice bookmark-a na operi jer nisam nikad imao toliko puno bookmark-a da ne mogu na novo sve unijeti, najvise 10-ak. :) Meni najbitnije i jedine stavke o kojima radim backup su imenik, eventualno poruke jer u zadnje vrijeme imam naviku da brisem jer brze radi mob ako nije natrpan stotinama poruka :D i eto notes. Eventualno jos i dogadjaje iz kalendara sacuvam. Ne znam koliko ti je potrebna kartica od 16GB ali ti preporucujem da u svakom trenutku imas slobodno 20% od ukupnog kapaciteta a najbolje bi cak bilo ako bi mogao da uzmes neku od 8GB jer onda sigurno bi izbjegao dosta neprijatnosti sto se tice sporijeg rada. Kakva su ti iskustva sa video snimanjem dok ti je kartica napunjena? Jel ti trza svaki 3-4 sekunde dok snimas? To te sve pitam pod uslovom da snimas na memorijsku karticu. :) Pozzz

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

Ne trza prilikom snimanja, snima sve dok ima mesta na memorijskoj kartici. Ali zato ulazi u galeriju 100 godina. S obzirom da nisam formatirao telefon preko 2 godine dobro i radi. Zreo je za jedan reset. Još se lomim da li da mu odradim fabrički hard reset sa kombinacijom dugmića, ili onaj soft sa *#7370# ili pak klasika format katrice i memorije preko PC Suite i ćaos.

I meni je u principu najvažnji Imenik, Poruke, Notes i Kalendar. Mada Imenik, Poruke i Kalendar je moguće vlro lako direkno iz PC Suite sačuvati kako sačuvati Notes i rute iz Garmina ako ne zna?
Bookmarke iz Opere što kažeš nije problem prepisati.

Pozz
Born to be wild!!!

Odgovori