Nokia 8600 Luna, za i protiv

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Nokia 8600 Luna, za i protiv

Post od Vlada Zem »

Šta mislite, osim cene...
Slika
LINK
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Perverzno lep i kvalitetan telefon ali neverovatno siromasan funkcijama. Savrsen kao drugi telefon ali sa ogromnom manom...cena je bezobrazno visoka.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Fashion telefon. Slazem se sa ovim sto je Azimuth rekao. E sad, sve je pitanje potreba. Ima ljudi kojima je izgled sve, a sa druge strane ima ljudi kojima je bitna samo funkcija telefona. Znachi, sve prema licnim potrebama. Po meni, sumanuto je dati te pare za telefon koji ima samo nojosnovnije funkcije... ali to je samo moje misljenje. Drugima je suludo uzeti E61 zbog dimenzija, nema kameru, ruzan...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ja skupljam pare vec mesecima da bih ga uzeo.Pre par dana sam ga isprobao i nemogu da ti prenesm kako je dobar i kvalitetan :oops: ima iste funkcije kao i 6300,sto je meni skroz ok i ne treba mi nista vise,al zato mi se mnogo svidja to sto ima 2 zvucnika,a ne 1 kao vecina iz te serije :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meni je mob ok kao sekundarni ili pak tercijalni u zavisnoti od toga koliko čova ima moba.e sada ako bih ga imao koristio bi ga samo za razgovore i ništa više.znači mem prazna
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Dizajnerska cista desetka....
Konstukcijska cista desetka....
Extravangantan i pozeljan telefon :lol: :lol: :lol:
Funkcionalnost u drugom planu....
Premium class....
Vredi te pare (po meni)
D500&E71

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Ja se isto razmisljam da kupim ovaj fon jer mi stvarno ne treba kamera od 5mpx i recimo TV out.
Jedina stvar koja me tera na to da sada razmisljam o kupovini 6500 classic je ta sto Luna ima samo jadnih 128Mb a to je mislim jadno.

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

ekstr tel vrh
samo jedan problem memorija 128mb,na to ste vec navikli jer svaka serija 88xx nem memorisku

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

nokia 6500 je totalni promasaj i precenjena je.Procitaj testove na netu,svuda je isprozivana maximum... :P ima da se uzme original luna za 500e,nova...nalozio sam se i nadam se da cu je uskoro imati u rukama,mada i ovaj 6300 je sjajan tel,al baterija od 1 dan i 1 zvucnik i to pozadi su mu veliki minus kod mene,a kamera me ne interesuje u potpunosti... :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

valdevit moraću da te razočaram, ti "otvori" sa strane nisu zvučnici već neka vrsta "ventilacije", greška na gsmarena.
U odnosu na Široko bolji ekran, kamera (mada jadna za 2mp), memorija, baterija/autonomija, signal, zvuk u slušalici... Jel'Široko beše ima mono FM? Ovde je stereo. 2,5 umesto 3,5mm adapter, bogapitajzašto.
Greota što Luna nije na novoj s40 5th platformi, to bi bilo lepo. Cena će, naravno, jako sporo padati. Ekstra telefon.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ima 2 zvucnika,jer sam ga pre par dana uzeo u ruke i dobro posmotrio...tako da cisto sumnjam da je 1 otvor zvucnik,a 2.ventilacija... 8) uzmi ga uzivo,pa vidi i sam :D takodje u nokiinoj zvanicnoj specifikaciji stoji da pusta 3d stereo tone,tako da cisto sumnjam da ima samo 1 zvucnik :) proveri,jer me to bas interesuje
upravo citam na mobile-review test ovog telefona gde lepo pise ''The design elements of the Nokia 8600 are brilliant, styling it up and giving the phone even more shine, are the loudspeakers’ metal grills and the chrome-coated volume rocker''

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Na svu sreću si u pravu :) - izgleda sam naleteo na neki blesav review gde je tako pisalo, "ventilacija" my ass, i meni je bilo čudno al'rek'o možda je neka nova fora zbog globalnog zagrevanja metalnih fonova :D
Vidi se lepo i u user guide za 8600...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

valdevit gde to tacno ima "original" Luna da se kupi posto rece da ima pa pitam!
Kad je izasao telefon u prodaju(LUNA) kod nas i zasto je 6500 precenjena?
Ne vidim da li je bitno kakva je kamera kad i onako neces imati dovoljno memorije da slikas, takodje vazi za mp3 posto ces moci da eventualno stavis 3 do 5 pesama.
TELEFON je po meni super ali stvarno sam tuzan sto ima toliko malo memorije :cry:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ova 8600 Luna jednostavno nije za mene, jeste on super extra izgleda i super odradjen al neznam ja sta bih ja radio sa takvim telefonom, jednostavno ne privlace me takvi telefoni, ali ako bi neko delio za dzabe uzeo bih naravno. 8)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

kljun ako budem odlucio da kupim ovaj telefon kupim 2 komada jedan za tebe i jedan za mene :D
naravno pre toga mora da se desi da dobijem na lotou

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Kako šta da radiš, da telefoniraš :lol: Šalim se, ja Lunu ne gledam kao "statusni simbol" već kao spoj kvalitetnih materijala (dosta mi je više plastike), dobre izrade i funkcija koje 90% vremena koristim, plus još neke koje se daju nabudžiti.
Sven, ima dosta memorije za fotografije, koliko sam primetio na Luni fotka zauzima oko 350kb (čudno koliko malo za 2mp) a mp3 pesma 3,4,5mb, loše računaš.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

Vlad Zem: dobro ja se bavim kompleksnom matematikom tako da ovo racunanje mi nije zanimljivo pa sam rekao tek tako :D
A kakav je Fm radio i koja fora sa onim poklopcem za tastaturu jer nisam bas upucen kakvog je ona kvaliteta?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa nemam ja druže taj fon, i mene to isto zanima, po reviews FM je kao na recimo 6233itdmodelima (što je OK) a poklopac je od ojačanog, zadimljenog (dimmed) stakla :) koje po nekim zluradim komentarima na netu puca pri prvom padu, al'to teško da je istina. Softver je brz, imaš na youtube dosta toga pa...
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ako hoces original lunu imas je u roamingu,tehnomarketu,mobisu za ogromne pare 700 i nesto evra,a za manje imas u mobilvudu (proverio sam) i imas u orange :) u mobilvudu je 580e,a u oranzu je 500e.Zovi,idi proveri,ako mi ne verujes.Treba malo da prosnjuras po gradu i nacices original telefon za manje pare :wink:
sto se tice 6500 opako je precenjena,a telefon je isprozivan,po meni je mnogo bolji ovaj 6300.Ne treba mi tel za radio,mp3 i kameru,jer to sve imam odvojeno i totalno sam protiv all in one stvarcica,a luna ce mi sluziti samo kao telefon,kao sto mi i sad sluzi 6300 8)
telefon je kod nas izasao pre jedno 4,5 meseci :)
kazem vam,sve je isto kao i kod 6300,6233,a sto se tice tog stakla,niko i dan dan nije smeo da se usudi,da ga ispusti sa neke vece visine :D

Sven
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pon, 21. Feb 2005. 21:49

Post od Sven »

A gde ima otprilike da se procita o tim prozivkama za 6500? I samo gde jos mogu da nadjem kompletan test( na engleskom) za LUNU, nikako da ga nadjem? Znaci valdevit bilo bi suvisno kad bi te pitao koji bi fon izabrao izmedju Lune i 6500 classic? :)

Odgovori