Nokia 8600 Luna, za i protiv

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

telefon me je u potpunosti razočarao...za te pare mora više da pruži,a ne da pravi probleme sa osnovnim funkcijama :x šuštanje i nečisti zvuk u slušalici,gprs koji te radi,te ne radi...za sad su to 2 ogromna problema što se mene tiče :x meni tel služi za telefoniranje,što luna nemože da mi pruži,pisanje poruka,što me je oduševilo na ovom telefonu,u odnosu na ono što sam očekivao i odlazak na gprs,što zavisi ne znam od čega :x :x :x :x
ne uzimajte ovaj tel nikako

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

valdevit,

daj bre druze ne preteruj...pa kod tebe je jednog dana dobar,drugog dana uzasan :dry: ,na prosloj strani rece kako je losh za poruke a sad si odusevljen??!!! :wacko: :shock: ...pa kakve veze ima gprs striktno sa ovim modelom?pa ako ti ne radi na luni dobro,hoces da mi kazes da ce raditi savrseno na nekom drugom modelu?recimo kod mene radi SAVRSENO,ja sam na MTS-s...REKOH 100 puta da samo ti cujes zujanje i da odes u radnju gde si ga i kupio i da ga vratis jer nesto nije u redu sa njim...mislim mene bole uvo 8) ,ako tebe nije zadovoljio postovacu tvoje misljenje...
Blackberry 9700

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

u početku mi je veoma sporo išlo kucanje,što sam očekivao i pripremio se za to,al posle otkucanih 200 i nešto poruka,sve je došlo na svoje i što se tiče toga,jako sam zadovoljan 8)
imam i ja mts,a taj problem sa gprsom se pojavljuje i na starom 6131,tako da me je luna razočarala starim neispravljenim bagom :smutny: mesečno skinem 12 mb sa modna i ne koristim novime,samo tamo čitam vesti i sve ostalo,tako da sumnjam da si više posećuješ net od mene :wink:
nosim ga u servis već sutra... 8)

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

odneo sam ga u servis i ljudi su mi rekli,na 1.pogled,da sumnjaju u mrežu,u šta i ja lično sumnjam,jer je u poslednje vreme preopterećena zbog vip-a :wink:

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

valdevit,

ne bih da ti stajem na muku...rado bih ti pomogao kad je u pitanju GPRS,ipak rekoh ti nema problema kod mene.ok,ja inace ne skidam toliko i ne idem tako cesto ali opet da sam jednom imao slican problem rekao bih ti...mozda bi trebao stvarno da trejdujes Lunu za neki drugi telefon,simbian,wifi...vecom tastaturom,ekranom itd kad koristis funkcije koje koristis ali je u svakom slucaju vrati jer cim zuji nesto nije u redu... :(
Blackberry 9700

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

zadovoljan sam ovim telefonom,al bez ovih problema koje ja imam :smutny: simbiana mi je dosta u životu 8) javiće mi sutra šta je sa telefonom,al što se mene tiče,ja sumnjam i u telefon i u operatera,jer sad koristim 1110i i slične stvari se dešavaju,secka,nejasano čujem sagovornika... :wacko:

mickoni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 19:01

Post od mickoni »

Imam telefon vec 3 meseca ali mi je verovali ili ne vec posle 5 dana puklo staklo sa unutrasnje strane onog dela koji prekriva tastaturu...a da ne govorimo o strucnosti nasih servisera koju su nakon toga doneseni telefon gledali u cudu....tako da ljudi ovaj telefon nikako nema moju preporuku za kupovinu

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

probaj da ga odneseš u nokiin zvanični servis,alfa kopi,gde bi trebalo da mogu da ti zamene :roll:

Dunois
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 15. Dec 2007. 22:20

Post od Dunois »

Ovo je telefon za one koji nisu zahtevni,a u stanju su da izdvoje dosta novca za telefon... ;) :o :chytry: :o :o :o :o :o :o

Strongerija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 04. Jul 2007. 09:22

Post od Strongerija »

Telefon je takav smarac.... :( .....da je to bruka strasno...jbt bas je smor...jedino dobro na tom telefonu je taj Golf(igrica) i nista vise...jako smara ali jako...

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

Strongerija,

Ovaj forum postoji da bi se komentarisale osobine i karakteristike telefona,iskustva itd...ako ti se telefon ne dopada ili ti nesto smeta,napisi sta je u pitanju da znamo i mi.Da je ovaj telefon "smarac",ili bilo koji drugi-krajnje je bezveze izjavljivati :dry:
Blackberry 9700

Strongerija
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sre, 04. Jul 2007. 09:22

Post od Strongerija »

Brate telefon je sto se tice izgleda vrh,nema sta,tu nema dilema,ali je jbt jako dosadan,zar nije?
Jbt ubija u pojam,sva sreca pa sam ga prodao...Pozzz vrh

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

:lol:
Vrh, samo opušteno Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Dorcol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2007. 20:42

Post od Dorcol »

Danas sam imao neverovatnu priliku da kupim kopiju nokia lune...
Srecom je toliko loshe uradjena da je to neshto neverovatno, ceo box kao da je fotokopiran u boji, plastichni ulozak bledo crn i kriv a knjizice takodje fotokopirane u boji loshijeg kvaliteta, slushalice dolaze kao neke stereo liche na hs-47 samo imaju CRVENE sundjere neverovatno a sam telefon je pricha za sebe, kao da su sastavni delovi lepljeni lepkom i ceo telefon zeva a hromirani delovi su kao na kineskim igrachkama dechko kaze da je neupucen, a ja sam sve ove detalje naveo da se neko ne bih z.... Veliki pozdrav...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa šta si to kupio? (koliko košta, aj'da valjamo - šala), da li si je vratio prodavnici ili šta? Da nisi kupio čuvenu belu lunu :D
Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

Evo nekih mojih utisaka povodom ovog telefona:
1.dizajn i čuveni vauuu efekat ne izostaju ni malo.Sve je urađeno do poslednjeg detalja,sem mozda gornjeg,zadnjeg dela,gde se nalaze zvučnici...malo se klima,al ništa strašno :wink: ocena:9

2.tastatura me je prijatno iznenadila,jer sam mislio da ću se opako mučiti sa kucanjem poruka,al mogu vam reći da nemam nikakvih problema.Prvih par dana sam imao,dok se nisam navikao...ocena 10
3.po meni veoma bitna,al nejasna stvar,je jačina zvičnika prilikom zvonjenja.Nije mnogo jaka,tačnije,slabija je od 6300,al za razliku od 6300,ovde do sad nisam imao ni 1 propušten poziv za mesec dana,tačnije,svaki put sam čuo zvon.Ocena:10
4.vibracija je slabija,a to sam i očekivao zvog težine telefona.Ocena:8
5.problem sa "šuštanjem" u slušalici koji sam imao na početku,nije problem telefona,već mreže :x odneo sam tel na servis i isprobavali smo ga sat vremena,sa svim mogućim i nemogućim 064 karticama i verovali ili ne,svaki poziv se drugačije čuo.Takođe sam primetio da ujutru i kasno uveče,imam perfektno čist razgovor,dok u toku dana,sve zavisi od mreže i prenatrpanosti.
Osim 64 kartice,koristio sam i 63 i mogu vam reći da tu nisam imao većih problema,mislim na šuštanje.Koristio sam je nedelju dana,tako da je moj zaključak povodom ovog,mts je prenatrpan korisnicima svoje mreže i vip mreže 8) još nešto da dodam,jačinu slušalice držim na 4,svo vreme,tako da na tom polju,zaista mogu da dam ocenu 10 :P
*još 1 problem sam imao sa ovim telefonom,tačnije sa šugavom mrežom,jer dok sam imao 63 karticu,nije mi se zadesio pomenuti problem sa gprs-om.Pre par dana sam podesio na 64 kartici da mi gprs bude non-stop upaljen,pa ću videti,da li će se problem ponoviti 8)

6.baterija me je takođe iznenadila,jer traje više od 2 dana,sa 30 min razgovora,30 sms-a i dosta korišćenja gprs-a.Ocena:8

Telefon me je u potpunosti zadovoljio,sem nekih sitnica koje mi smetaju i nikako da se naviknem,al nisu toliko bitne,zbog toga mu dajem ukupnu ocenu 9 :wink:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

valdevit, auu covece ti o telefonu na pocetku strane sve najcrnje,do pri dnu ukupna ocena 9.....
OS sumraka do svitanja :D :D :D
Sve u svemu vredi li ulozen novac?
D500&E71

Dorcol
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Uto, 24. Apr 2007. 20:42

Post od Dorcol »

Nisam nishta kupio nego mi je bila ponudjena. nisam chuo za belu lunu mada slika deluje ok, ova je sve kao lichi ali nishta nije to to, pregledao sam je cela zjapi i zeva i vidi se kao neki lepak i hrom ne sija, ima neke shugave folije preko (koje inache ne idu ni na jednu) itd itd nebitno totalno video sam kopiju noki sirocco, n95, iphone-a ali ovo me je totalno iznenadilo i zgranulo....

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

vredi u potpunosti,ako ti telefon služi za razgovaranje,poruke i da bude prelep i kvalitetan,mislim da od ovog bolje nema,za ove pare i u ovoj seriji :wink:

Vrh
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 16. Nov 2006. 11:06
Lokacija: Vracar

Post od Vrh »

da li je nokia izbacila lunu u jos nekoj boji?ja bih mnogo voleo da vidim ovaj fon u bordo boji...inace,posle 4 meseca luna i izgleda i sljaka kao i prvog dana....kazu da je naslednik 8800 arte...morace da bude bas bas mnogo bolja od lune(kapiram da je od scirooca u startu bolja) da bih iskesirao sumu...
Blackberry 9700

Odgovori