Nokia 6500 slide

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

Za DEKIJA: Imama resenje! Problem je u tome sto je poklopac baterije zaduzen za davanje kontakta sa karticom (znam da zvuci glupo) i to bas onaj deo poklopca (ispupcenje) ispod optike (a iznad CZ natpisa sa unutrasnje strane poklopca). Probaj malo da "oblikujes" poklopac tako da to ospupscenje nalagne (pritisne) kontakt izmedju optike i mem. slota. Isto tako ako malo jace drzis (pritisnes) telefon u tom delu, procitace ti karticu. Javi sta si uradi. Pozdrav, Miki

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Koliko sam ja razumeo,da li to znaci da na taj poklopac moze da se nalepi recimo neka vrsta sundjera koja bi pritiskala memorijsku?Da li bi tako onda funkcionisalo?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

milos123, Slika tako je!!! Ja sam taj problem delimično rešio onim lepljenjem izo.trake preko MC slota ali ovo je prava stvar :)
Znači maksimalno ispupčiti taj deo maske ali i zakriviti gornje krajeve da bi maska lepo legla, bez praznog hoda - ovo gurati napred:
Slika
Neverovatno ali RADI :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

da li je moguce iskoristiti ovakvo (po meni jos elegantnije resenje)

Slika

Ne znam,kolika je sila pritiska potrebna na kuciste,tj. na memorijsku.Na 6600 (ciji je poklopac na slici) je fabricki postavljen ovaj sundjer

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pinocio - ne! Izgleda da nije fora u "pritisku", probao sam to i sa prstima i itd na MC slot i ništa - al'kako stavim onako "zakrivljenu" masku - voila, eto mc kartice, no problem. milos123 je 100% u pravu (fala bogu da nije sw bug :D ).

Malo faktova oko kvaliteta music player, AAC 190kbps (Nokia) format definitivno suck (užas) - mp3 192Kbps format rules (velika razlika) :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

Vlado, prosto je neverovatno da Nokia napravi takvo stupidno resenje koje po meni nema nikakvu funkciju osim da nervira i izludjuje korisnike :shock: . Ali sta je tu je. Pozdrav.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Misterija "nestanka" memorijske kartice je i definitivno rešena :)
Slika
ova mala izbočina je zadužena da "gura" kontakt sa MC, kada se skine zadnja maska - MC nestaje, ali ako (recimo) čačkalicom gurnete taj kontakt pojavljuje se :D
Zašto je ovako urađeno :? ko zna, bezbednost možda - ali menjanje MC "na živo" (hot swap) više nije neka filozofija, čudno. Uglavnom, to je to :wink:
Samo da neko ne shvati pogrešno ovo "krivljenje" maske, ništa se tu spolja ne primećuje, maska idealno naleže bez "kvrckanja", pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Vlado,da li je tvoj utisak sad o telefonu potpun!?Jel sve ostalo ok?

Pitanje za sve ostale,moze li neko da mi na pm posalje neku prodavnicu u NSu,gde ima legalno da se kupi 6500 slide.Ja sam zvao sve firme cije sam adrese nasao na nekom letku,koji pokazuje zasto je bolje kupiti original telefon,kod kojih se navodno u NSu moze naci originalna Nokia.Bio sam vise nego zaprepascen,pa pola tih likova s kojima sam pricao nema pojma sta ja trazim cccc :smutny:

Ovaj jedan trazi u kompjuteru,da vidi ima li taj tel,drugi kaze cenu od 11000 dinara... treci pita nekog kolegu.... bruka ljudi...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pinocio, sve ostalo je OK :)
Mala preporuka - adapter za sluške (ko želi da promeni ove fabric, jako poželjno)
Slika
levo su "no name"(naške, 50 din, pijaca, buvljak, - nemoguće otvoriti slajd), desno Hama, (200 din, pijaca, buvljak, Merkur itd, - moguće otvoriti slajd).
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

rega
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 20:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od rega »

Ljudi da li neko ima informaciju da li je na 6500s opcija kada se na slide varijantom javiš na poziv događa da se veza ukopča tek posle 2-3 sekunde.Zanima me da li je to tako fabrički ili samo na mom tel?

rega
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 20:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od rega »

Ili možda spoj veze sa slide varijantom može da se setuje, ali ja to nisam provalio u opcijama do sada!?

rega
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 20:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od rega »

Postoji samo opcija da se on/off "Slide call handling" ali tu nema opcija izbora vremena za koje će se veza ukopčati od momenta kada se SLIDE odnosno telefon odklopi!?

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

dodatno pitanje.... :D drugar mi je imao nokiu N91 i kaze mi (posto je i ona imala metalno kuciste),da je vec na tom modelu bilo primenjeno resenje sa tim kontaktom na poklopcu baterije.I on cim bi skinuo poklopac baterije,telefon bi izgubio iz vida hard disk i vratio teme na fabricke.Pa me zanima samo jedno dodatno pitanje... kod njega telefon nije gubio taj kontakt sem eto kad on skine poklopac,a kakav je slucaj kod 6500?Jel i ona samo gubi kontakt kad se skine poklopac ili i u toku koristenja samog fona?

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Pinocio, sto se tice n91,to gubljenje kontakta prilikom skidanja zadnjeg poklopca bilo (i jos je) namerno odradjeno od strane nokie,iz prostog razloga,da se ne bi ostetio hard (prilikom pada i slicno...)
D500&E71

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

zanimljivo zanimljivo, svaka cas Nokii.. nisam znao za ovo sto si sada rekao loki13, ..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

loki13 napisao:Pinocio bilo (i jos je) namerno odradjeno od strane nokie,iz prostog razloga,da se ne bi ostetio hard (prilikom pada i slicno...)
Znam za to,ali vas pitam,jel na isti fazon odradjeno i ovo na 6500 ili se desava da se teme vrate na fabricko,i dok se poklopac ne dira?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ovako, Pinocio, pratio si temu fala bogu :) , sve sistemsko što je na MC (melodije, teme...) će se resetovati na default kad se izgubi veza sa MC. Veza sa MC je već objašnjena - vremenom zadnja maska se malko "ispravi" (metal) pa dođe do gubljenja kontakta, ali ako taj deo maske poguraš napred (kontakt da legne :D ) nećeš imati nikakvih problema 100% :wink:
Edit:
Malo "plastičnije" - moja 6500s je u startu radila super sa MC, posle par dana je počela da brlja (recimo lupnem čvrgu mobu a MC nestane), ali odkad sam "namestio" masku - OK.
rega, nema opcije za time-answer-slajdom, kako bre 2-3 sekunde :| , valjda 0,5 :)
Poslednja izmena od Vlada Zem u Pon, 24. Dec 2007. 07:32, izmenjeno 1 put ukupno.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

goxee
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 12. Jul 2006. 22:24

Post od goxee »

Vlado, kako ti se cini slajder sada, posle mesec dana exploatacije?
Citao sam da je na ovom modelu ok, ali slozicete se da je to mozda najslabija tacka Nokia telefona (izuzimajuci 8xxx)
Don't mess with da Big Dogs, if u piss like a Puppy!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

goxee, slajder je bez brige, jedino što malo "krcka" kod mene su "zelena answer & crvena no" dugmeta :D ali samo kad je slajd otvoren, inače ne :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

rega
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 22. Dec 2007. 20:32
Lokacija: Novi Beograd

Post od rega »

Hvala na odgovoru Vlado, ali ipak je kod mene više od 0,5s. Šta ću kad je tako, zvao sam ortaka koji drži servis, kaže da je to ok ali da ipak ne bitrebalo da bude 2s,mada mi jie rekao da ne postoji nova verzija softvera osim V 03.80, pa kaže pošto je novi model i relativno se skoro pojavio da sačekam još malo pa da probam da uradim update. Ako imaš još koju informaciju bio bih zavalan a i ovako se zahvaljujem

Odgovori