Nokia N96

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Juče sam o5 njakao N96 i pored svih opravdano negativnih komentara ima još jednu nelogičnost.2 para multimedijalnih tastera! :?
Jedan na navigacionom delu, drugi na duplom slajdu.
Ovo mi nikako nije jasno, pa ako ovde ima neki "braniac" da mi objasni, bio bih mu zahvalan. :wacko:
Nokia C6

horkolerbus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 12:11

Post od horkolerbus »

meni je ovo prvi simbian telefon,poludecu koliko je sporo ,,,, i trebala bi mi pomoc kako da aktiviram navigaciju ,da li je moguce da klasiram slike po folderima isto i video snimke ,,,,,??? dosta toga ne razumem sve je izmesano

kako bih mogao mapu da ubacim u telefon?

Izmenila Ninolina:: nemoj pisati poruke jednu za drugom... koristi opciju izmeni...

NiKnEm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2008. 03:35

Post od NiKnEm »

Zna li neko mozda kako da instaliram novi softver i11.018 na nokiu n96 , posto kazu da je brzi kada mu se on instalira i takodje mi treba pomoc oko instalacije oko mape za navigator. HVALA UNAPRED!!!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pogledaj upustvo >>OVDE<< ili >>OVDE<<

horkolerbus
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 87
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 12:11

Post od horkolerbus »

nije nista brzi softver,isto ti je u bukvalu sacekaj jos koji mesec,onda ce se pojavljivati brzi softver,ja sam fleshovo i nema neke velike razlike ,vise obracaj paznju kako pakujes aplikacije i ostale stvari

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Da li na 96_ici blic moze da sluzi kao lampa kada se snima vido zapis i da li kada se koristi gps mora da se otvori tastatura zbog boljeg nalazenja signala,negde sam procitao da na 85_ici ne mora da se otvara slajd zbog boljeg signala za gps? :blinky: :unsure:

EDIT
Pa hajde da sam sebi odgovorim kada vec niko nece a i posto sam tel kupio,i odma da vam kazem da 99% stvari negativnih sto su ovoj temi mnogi lupali nije tacno :disgust: .Tel je i bolji i kvalitetniji i od N95 i 8gb a N95 8gb sam imao 4 komada i ni jedan nisam koristio manje od 3 meseca. Dakle tel moze da snima video sa upaljenim dual ledom i hvata satelite bez otvaranja slajdera tj to vise nije potrebno. Brz je trenutno u njemu imam 74 app i sve radi ekstra brzo i ne koci,a vi ste se uhvatili procesora...i pljujete.Bat je zadovoljavajuca kao i sa drugim sym fonovima ja je punim svako vece i meni je to ok jer ja koristim sve sto smartphone pruza. Vozdra 8)
>> N7100 <<

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ili sam ja lud ili ovaj telefon ima CPU od 264 MHz i bateriju od 950 mAh :? ,,mislim, WTF ?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Jeste istina je! Njonjavo su ga odradili, a cena je i vise nego preterana! :dry:

tomi44
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 31. Jan 2007. 19:46

Post od tomi44 »

Demian svaku rijec potpisujem osim one sa bat(meni traje 2-2,5 dana).Ti koji ga pljuju ocito ga nisu imali u ruci i govore gluposti :wacko: .Jedino sto mene malo smeta je sto je lakirana plastika ali ....... zato postoje carapice za tel.
Nokia N73+1 GB mini SD & Sony PSP+MS duo pro 512mb

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Moj jedan kolega je imao N82 sa karticom od 8GB koji je dao za N96 i naravno doplatio za isti. Kaze da razmislja da proda N96 i da opet uzme N82 i kaze da je po njemu N82 mnogo bolji telefon. Lik nije neka neznalica da nebi neko govorio jer ima vlastitu prodavnicu telefona i ujedno i radi tu gdje i servisira telefone tako da covek zna o cemu prica.... Jbg ja nisam bas pretjerano imao prilike da koristim, cisto malo od njega i nije nesto posebno u odnosu na N82.... pozzz

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

janka_88, naravno da je bolji N82, pogledaj samo koliko slobodnog rama ima N96, procesor, baterija, loša kamera (tessar na N96 je 2.8/5.2, a N82,N95 2.8/5.6) itd, i meni je zato jasno zasto tomi44 spominje neke carapice, da se prikrije bruka.
Nokia E50

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

N96 je djubre od telefona .. nikakva inovacija , mizerna baterija i sugavi procesor , te je bolesno spor .... @tomi44 te "neznalice" verovatno prepricavaju ono sto su videli na drugim forumima ja sam telefon cackao u vip-u i bolje da nisam ... zgrozio sam se ! Po meni je na skali od 1-10 na 2 ...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

Pozdrav svima.
Dobio sam ovaj fon prije par dana i prilikom reprodukcije snimljenog videa cujem neki cudan zvuk, iritirajuci. Zatim ova opcija rotacije ekrana mi radi samo pod odredjenim uglom. Jesu li ove stvari greska u softu pa da ga nosim na reklamaciju ili to tako treba da bude (a sumnjam).
I jos jedno pitanje za vlasnike, ima li poboljsanja na kameri sa novijim softom? Hvala

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

novak, Brate kamera je losija nego na ostalim modelima jer je slabija optia ugradjena u dnjega i to je Amin nema nista od novog softvera jer je optika losa tako da se no tesko moze bobojsati puno!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Da li ima još neki vlanik ovog modela nešto da prokomentariše? Okači sliku slikanu po danu ili mraku da vidimo kakve su?
Interesuje me od korisnika iz iskustva (ne onih koji su pročitali na papiru) koji je bolji displej n96 ili n95 8gb? http://www.youtube.com/watch?v=qRQrjMJt ... re=related

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Na gsmareni kazu da je malo bolji na n96.
Meni su boje nekako prirodnije...
Najbolje je da sam uporedis.
Слобода или смрт

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Da li neko zna kako se pokazao slajder na n96?

Pročitao sam celu temu ali nažalost niko ništa konkretno iz iskustva tj. vlasnik nije rekao o kvalitetu modela kao ni u kafiću gde ga porede sa ostlim modelima (uglavnom n95 8gb a opet i tamo ga porede oni koji nisu imali ni jedan model ili su imali samo jedan ali to nije n96).

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

N96 je telefon ocajne izrade i raspad slajdera.
N96 je zakrpljen telefon, skarabudzen da radi u komadu dok se ne proda, a jedino zbog cega bi ga neko kupio je to sto je Nokia i nista vise. Pretpostavljam da je to i kod tebe razlog. Kupujes nokiju sa najvecim brojem u N seriji, kao potvrdu za najbolji telefon tog proizvodjaca.
Ali N96 je daleko od toga,
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Shanks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 19. Feb 2011. 22:42

Post od Shanks »

Evo ljudi, vec 2 dana googleam i ne mogu nac kvalitetan odgovor pa sam odlucio da vidim zna li ovdje neko nesto vise o tome.

Posjedujem Nokia N96, kupljen na ugovor u BHTelecomu jos prije od prilike 2 godine. Kada radim update firmwarea telefona (bilo to OTA ili preko kabla) javi mi da mi je firmware 12.045 i da je to zadnji maguci update.
Na Nokia siteu sam citao medutim da postoji vec i Firmware 20.025 cini mi se. i 30.033 koji imaju u sebi dosta poboljsanja. Citao sam takode da ako se mobiel kupi preko nekog providera da Nokia posalje tom provideru svoj firmware i da ga oni moraju "odobriti" kako bi bio dostupan za skidanje.

Zanima me dali je to jedini nacin? Postoji li neki drugi nacin da recimo nadem fileove za firmware i manualno snimim na mobitel? Bil u tom slucaju imao problema sa mrezom?


(Takode jedno malo pitanje usput, kupio sam mTel karticu prije 3-4 mjeseca i dosta mi je jeftinija i bolja od BHTelecoma, medutim mobitel je ogranicen samo na BHTelecom (N96) tako da moram da nosim stari samsung sa mtelom. Jel postoji neki nacin da se preko nekog koda odkljuca ili su samo komplikovaniji nacini u pitanju. Citao sam da ima neka "sifra" koju ti operator gdje je kupljen telefon moze dati kako bi ga odkljuco ali to u BHTelecomu nedaju Tužan sam. )

U zelji da sto prije dobijem Vas odgovor, srdacno Vas pozdravljam :D

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Shanks, odgovor na tvoje prvo pitanje je toliko puta postavljan na forumu, ali jednostavno nisi dovoljno citao... Prvo moras da znas koji ti je CODE od tvog telefona i taj CODE se nalazi iza baterije i ima 7 cifara... E odgovor slijedi... Treba da nadjes na internetu neke novije CODE-ove, pogledas na zvanicnom NOKIA site-u da li za taj CODE postoji neki noviji SW i ako postoji, skines program Nemesis sa net-a, promijenis CODE i instaliras novi software...
Na tvoje drugo pitanje se lako odgovara... Da li si telefon uzeo na PREPAID ili POSTPAID ?!
Ako si uzeo na POSTPAID onda ce morati da prodje nekakav vremeneski period nakon kojeg ce ti dati kljuc ( recimo 3 ili 6 mjeseci ) a ako si ga na PREPAID kupio ( sto sumnjam da jesi ) onda bi ti morali dati kljuc...
Evo ti recimo nekakav PRODUCT CODE koji sam ja nasao i za njega imas najnoviju verziju i takodje imas .hr jezik...
A evo ti i korisna tema koju treba da proucis...
viewtopic.php?t=7010
Takodje imas i ove Codeove
BALKANS - Warm Titanium 0543719
BALKANS - Black 0567003
Latest available software for your device:
Version:: 30.033
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori