Nokia N78

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nokia N78

Post od IDzO »

Press pictures, navodno je ovaj tel predstavljen novinarima u Barseloni na Mobilnom kongresu!!!

The other released phone is the N78 which also runs on s60 3rd Edition Feature pack 2. The focus of the N78 is the camera capabilities. It’s offering you a 3.2 CMOS megapixel ( 2048 x 1536) camera with 20x digital zoom and automatic tagging with capture location. The pictures can be viewed on the 2.4 inch QVGA screen.

Demensions: 113 x 49 x 15.1 mm

Slika

Slika

Nadam se da ce biti uskoro jos nekih informacija!!!

Edit:
N78: The is a bar-style phone that is similar to the N73. It adopts the new design language and one version will have 850/1900 HSDPA, supporting 3G networks in North America. It has a 3.2 megapixel camera with Carl Zeiss lens. It has a morphing keypad: the number keys disappear when the phone is in camera mode. Lastly, it has both an FM radio and FM transmitter. It will cost 350 Euros (about $500) and goes on sale in the second quarter.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

po meni vec vidjeno iz drugih modela, nista posebno, jedino sto mi se za sad svidja je direktan 3.5mm ulaz, jel ima neka slika od nazad?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ima jos noviteta kao sto su: 6210 navigator, 6220 classic:(Nokia announced two new 6000 series phones, the 6210 Navigator and 6220 Classic. Both are S60 3rd Edition quad-band GSM/EDGE phones with GPS, stereo Bluetooth and microSD slots that support up to 8GB. Both have 2.5mm headset connectors.
6210 Navigator: The 6210 is a slider phone with compass for turn-by-turn pedestrian navigation. One version includes 850/1900 HSDPA 3G support for North America. It has a 2.4-inch QVGA display with a 3.2 megapixel camera and FM radio. It also has an accelerometer and will automatically switch from portrait to landscape mode when rotated. It will cost 300 Euros (about $435) and goes on sale in the third quarter.
6220 Classic: The 6220 is a bar-style phone with a 2.2-inch QVGA display. It has a 5 megapixel camera with xenon flash, Carl Zeiss lens and auto-focus. It captures VGA video at 30 frames per second. It will cost about 325 Euros (about $472) and supports European 3G networks. It will be available in the third quarter.)
Slika



Slika

Trebala bi da je ova N78 od nazad:
Slika

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Zanimljivi noviteti u svakom slucaju. Svidja mi se ovaj 6220cl, cini se kao veoma kompaktan telefon, jeste da su oskudne informacije al dobro.. Po slikama bi se reklo da je od prilicno kvalitetne plastike napravljen.. Videcemo kad se pojave i zvanicno u prodaju a i cene su im relativno korektne ako ih uzmemo kao pocetne a kao takve ce brzo pasti. Samo me buni taj podatak da se polako vracaju na to da prave vise verzija istog telefona za razlicita trzista tj. razlicite mreze sto mi je totalno nelogicno.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ovo sto je do sada najavljeno namenjeno je Evropskom trzistu!
Bas me interesuje koliko je kvalitetan i uopste koliko se moze iskoristiti i kakav je taj 20x digital zoom na ovoj N78?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa i nije svaki namenjen Evropskom trzistu, pogledaj ovaj 6210 Navigator ...

Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

6210 Navigator ...Ako izadje odmah ga kupujem,bez razmisljanja. :D :lol: Mislim tel. je....UH... :lol:
N97, iPhone 4 on its way!

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Specifications for the Nokia N78
Operating System Symbian S60 3rd Edition, Feature Pack 2
Band GSM 850/900/1800/1900MHz
WCDMA 900/2100MHz or 850/1900MHz
Data GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/WiFi
Size 113mm x 49mm x 15.1mm (4.4" x 1.9" x 0.6")
Weight 101.8g (3.6oz)
Battery Life Up to 13 days standby time
Up to 4.3 hours talk time (GSM)
Main Display 2.4" 16m color TFT, 240x320 pixel resolution
Camera 3.2 megapixel with auto-focus and Carl Zeiss optics,
front facing VGA camera for video calling
Video Record/Playback
Messaging MMS/SMS/IM
Email Yes, POP/IMAP/SMTP
Bluetooth Yes, 2.0 + A2DP
Memory 70MB, microSD card slot
Availability Q2 2008 (manufacturer's estimate)
Other Speakerphone, Built-in GPS receiver, FM transmitter

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

IDzO napisao:Bas me interesuje koliko je kvalitetan i uopste koliko se moze iskoristiti i kakav je taj 20x digital zoom na ovoj N78?
Kao i svaki digitalni zum, nikakav...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ovaj N78 je samo malo novija verzija N73... mislim ok je... ak nista revolucionarno... a ovaj 6220 cl lepo izgleda... Al ipak mi se N82 vise svidja...
Nokia E71... Elegant, but deadly

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

The new N73 was supposed to be N82, but I think that the N78 does practicaly the same job.

Unfortunately there is no camera improvement, it’s the same old 3.2 megapixel, although there are no changes in resolutions, the digital zoom hits 20x, and thankfully there is VGA recording, but only at 15fps, which I really don’t understand. The flash is still LED, I guess the Xenon will be an exclusive of the N82 on the N-series range (Yes, I do know that the 6220 classic has it).

The accelerometer wasn’t implemented, and as an excuse, the Product Manager stated that it was lack of room, in which the AGPS IC was inserted.

The resolution on Nokias hasn’t changed, although QVGA is still acceptable for 2.4″ displays such as this one. Apparently the display is improved, as it produces a wide 160° viewing angle, and the ambient light detector is theer to improve power consumption, something that I never seen with my N95, as the display brightness seems the same the whole day.

On the network side, there is Dual HSPA and Quad band EDGE networks, but there might be need for a US version as there is a different WCDMA band, but according to the Product Manager this will take some time as there is certificate testing.

There is no built in storage such as its counterpart N96, but the usual 2GB microSD is included and it most probably supports SDHC.
Approx. memory capacity indication with included 2GB microSD card:
Video (VGA @ 15fps): up to 120 min
Photos (3.2 megapixel): up to 3,400 photos
Music (eAAC+): up to 1,500 tracks*

When I come accross the feature of Geotagging which is built in the device, we have to remember that to get a GPS lock takes atleast 30 seconds unless there is a location saved. If you want to take a photo it will eventually take some time to process as the GPS coordinates have to be added to the header of the file. For geotagging I would prefer a faster chip such as the Sift Star 3.

Thanks to the geotagging application compatibility you don’t have to upload it to a image host to pinpoint the capture location, it will be associated with Nokia Maps.

Now that I’m talking about Maps, I presume that Nokia Maps 2.0 with RTTI, which is a feed from traffic servers, and hybrid views will be included.

We have seen also that the new devices will have microUSB instead of miniUSB, but I’m not sure that charging will work through the microUSB port, I will hae to see in the pictures if there is a port or not.

Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Post od Super Sayian »

Kad sam vido nokiu N78 bio mi je bas radostan kez na licu ^^ ali 6220 Classic vraca stari izgled Nokie koji je cista elegancija 8)
Nokia 6220+1G MircoSD Symbian ruleeezzz!Ali se plasi da hakuje svoj mob

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo na GSMARENI ima kratki opis i jos koja slicica: http://www.gsmarena.com/nokia_mwc_08-review-216p2.php

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Svaka cast nokiji.Nema sta modeli su fenomenalni,svaki od njih zavredjuje paznju,nokia n78 mi je bas super a 6220 mi se nesto ne svidja mnogo izgled,ali funkcijski su svi odlicni
Evo i kompletne specifikacije sva tri modela
n78
http://www.gsmarena.com/nokia_n78-2254.php
6220 clasic
http://www.gsmarena.com/nokia_6220_classic-2256.php
6210 navigator
http://www.gsmarena.com/nokia_6210_navigator-2255.php
Poslednja izmena od Sale_M u Uto, 12. Feb 2008. 08:50, izmenjeno 1 put ukupno.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Valjda ce posle pojavljivanja novog Navigatora ovom starom da padne cena, mada mi je sumnjiv ovaj podatak da je u Mobisu 252 evra, ispadose najjevtiniji... :uhuh: moracu ujutru da ih pozovem, jer mi se cini da je neka greska... :dry:
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ne znam za vas ali od ovih noviteta na mene je najbolji utisak ostavio 6220cl
Prakticno ima sve(osim wi-fi koji meni i nije od neke velike koristi) a trebao bi da po cijeni bude znatno ispod ovih iz N serije.
Em sto je to tek druga nokia koja ima xenon, em sto mi se mnogo svidja izgled na slikama!
Nego nidje ne procitah podatke o procesoru i ram memoriji za bilo koji od ovih telefona?!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Meni se najvise svidja n78 i pravi je naslednik 73-ojke u svakom smislu.A i dizajn kompletne Nserije mi se mnogo vise svidja od ostalih modela.Bio sam na sajtu Nserie i ono sto sam primetio izmedju ostalih stvari je da se za n78 i n96 istice superioran zvuk koji pruzaju i preko zvucnika i na slusalicama,sto me dovodi do zakljucaka da je nokia mozda dovela zvuk na ovim modelima u rang sa n91 i n81 koji napominjem osim standardnih opcija za kvalitet i jacinu zvuka kao sto su stereo widening,loudness i osmostepeni ekvilajzer imaju nivo zvuka u pojacavanju u jednicima od 1 do 20 za razliku od ostalih modela koji imaju od 1 do 10.
Kao druga od naglasenih opcija ova dva modela se istice podrska za AGPS koji mnogo bolje,brze i stabilnije radi od klasicnog GPS recievera.
Od ostalih novina sto se funkcija tice tu je kod n78 ugradjeni FM Transmitter,a kod n96 su prisutni TV Reciever i RDS Fm radio.
@sensei sto se tvog pitanja tice jedini podatak je da n96 ima sada vec standardnih 128 mb ram-a i preuzeti procesor od n95,n82.
A ono sto bi jos moglo biti interesantno jeste da je moguce da je nokia sa ovi modelima otpocela sa novom verzijom symbian-a,mada podaci nisu jos sto posto sigurni.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Post od Stefan33 »

n73 mi je mnogo lepsi,ne znam sta im je,kako mogu ovako da skrnave modele....a tek onaj N96 :ohmy: :blinky: :o :shock:

no comment....

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Sale_m, svi nokia telefoni sa gps-om imaju agps tj. assisted gps. To je zapravo traženje satelita uz pomoć gprs-a, znači ide brže nego kad ne koristiš gprs ali skida kredit. A koliko sam pročitao ubacili su potpuno iste gps module u ove nove telefone, iako se očekivalo da će ubaciti treću generaciju.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Sensei napisao:Ne znam za vas ali od ovih noviteta na mene je najbolji utisak ostavio 6220c
Slazem se s'tobom. Verovatno cu preskociti N82 i uzeti ovu masinu koja je lagana ko pero sa svojih 90gr. A to sto mu je ekran "samo" 2,2 inca po meni je to prednost. Na N73 mogu pixeli da se vide iz aviona.
Inace, 6220c ima 80mb slobodnog rama, a N78 48mb. I oba modela imaju single procesor na 369mhz ;)
Dodao bih da 6220c snima u rezoluciji 640x480 sa 30fps, a N78 u 640x480 sa 15 fps. Ako je negde gore vec to pomenuto izvinjavam se.

Ovde je link kako izgleda "nov" symbian na 6220c

Odgovori