Nokia E51

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Arthur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 16:34

Post od Arthur »

pa i ja sam probao skypecall preko fringa sa N95 i radio je fantastično, ali se to nije ponovilo na e51.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Skype preko Fringa na oba moja E51 radi besprekorno. Stavise, ne mogu da se pozalim ni na kvalitet skypecall poziva (zvala sam i fiksne i mobilne, druge Skype korisnike nisam) kada zovem preko 3G ili 3.5G (zahvaljujuci povoljnom data tarifnom doplatku imam uracunatih 50MB mesecno za ca. 700 dinara), jer mi nije WLAN svaki put pri ruci. Radi i na GPRS (samo chat).

Arthur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 16:34

Post od Arthur »

pa kolko ti minuta potraje tih 50mb preko skypecall-a? Koja mreža? Ja sam zvao preko wlana drugara sa kojim svakodnevno pričam preko laptopa skype-skype poziv.

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Ja sam na danskom TDC-u, a jos uvek mi se nije desilo da sam ispucala 50MB, iako ne mogu da kazem da nesto pazim na potrosnju. Kad sam kod kuce koristim wlan, ali u ostalim prilikama data preko mreze. Pre se moze desiti da se isprazni baterija. :) Od kako imam telefon skinula sam oko 56MB (tu ulazi i wlan).

Vlo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pet, 18. Nov 2005. 13:22

Post od Vlo »

Zna li neko kako se tarifira 3G kada se koristi Fring ili uopste VOIP?Mora li se aktivirati 3G kod operatera,konkretno 064?

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

Tarifiraju se kao prenos podataka, tj. po kolicini down/uploadovanih MB. Sto se cene tice, pogledaj mts-ov sajt.

lukaclick
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 29. Okt 2008. 21:33

Post od lukaclick »

uzeo sam telefon pre par dana, sa kingston 4gb hc karticom... kada formatiram karticu, prebacim nesto na fon(muziku/slike itd... ) totalno se izbaguje... mislio sam da kartica zeza, ali probao sam sa jos jednom(istom dodushe) i ista prica... sve sam uredno prebacivao cak preko pc suite... recimo, prvo otvori playlistu normalno, pa se baguje kod prve pesme... pa ponekad prijavi memory card corrupted... i ne moze da startuje musicplayer... a onda prepoznaje karticu u tools, pokazuje sve fino free space itd, ali telefon ne prepoznaje nista na kartici, kao da je totalno prazna... desi mu se i da se restartuje kad udjem u gallery/tracks ili tako nesto... probao sam sve moguce varijante prenosa formatiranja ali uvek isto... pa ako ima neko neku ideju, pre nego sto odem do prodavnice sa garancijom :) bio bih vrlo zahvalan....

Resident_Alien
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 02. Dec 2008. 22:08

Post od Resident_Alien »

Kupio sam ovaj telefon pre nedelju dana. Fenomenalan je. Ono sto me zanima je kako da instaliram novi firmware, posto mi je telefon sa TIM mreze i kad pokusam sa Nokia Updater-om on mi kaze da je software koji je vec na telefonu najnoviji, a to je 100.34.20.
Znam da vec postoji novi firmware 200.34.36, pa vas molim da mi pomognete da ga instaliram.

Hvala unapred.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pogledaj upustvo >>OVDE<< ili >>OVDE<<

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Da kažem reč-dve o ovom odličnom telefonu:
Dizajn je fenomenalan!Još od 6300 se nisam oduševio ovoliko sa dizajnom nekog telefona!Metal mu daje dozu luksuza, pogotovu onaj tačkasti dizajn na poklopcu baterije!
Nije me oduševila plastika iznad poklopca baterije, koja deluje pomalo jeftino.
Super je sklopljen, išta ne škripi niti krcka (jedino je malkice labav poklopac baterije)
Tastaturaje odlična, po meni prava milina za kuckanje.Tasteri su dovoljno veliki i umereno tvrdi.Jedino je <x] (onaj umesto c) taster mali pa se često dešava da umesto njega pritisnem taster navigacije na dole.Pravo razočarenje su tasteri na boku i uključ/isključ :lol: taster.Izrađeni su od gume, veoma tvrdi pa ih je potrebno pritikati noktom.
Posvećeni tasteri za imenik, kalendar i poruku se mogu programirati da otvaraju bilo koju funkciju, na duži i kraći pritisak tako da možete imati čak 6 prečica sa takozvanim "one touch" tasterima.
Ekran je prilično mali (2") ali lep na oko .Ipak mi se čini da nokiji ništa ne bi falilo da je ugradila makar 2,2" na ovu nokiu.
Symbian me je najviše oduševio!Prošireni stand-by mod (ali sam instalirao i handy shell bez obzira na to).Brzina i stabilnost su izvanredni, mogu slobodno da kažem da je brži i stabilniji od N95 8gb (ako ima slobodno 45MB rama, naspram 80mb kod n95 8gb).Ngage mi prijavljuje error6 tako da sam uskraćen za igranje.Wi-fi radi OK.
Postoji senzor osvetljenja, po kome se prilagođavaju osvetljenost tastature i ekrana.On takođe blinka kada ima propušteni poziv ili poruku (blinkSMS nije potreban)
Kamera je katasrofa.2mp bez ikakvih dodatnih podešavanja.Samo su slike na suncu relativno OK
Zvuk na zvučniku nije loš ali opet nije ništa specijalno.Slušalice ću probati kad uzmem 2,5 to 3,5 mm adapter.

Toliko od mene :)
Nokia C6

vigodva
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sre, 21. Maj 2008. 15:03
Kontakt:

Post od vigodva »

Pozdrav svima. Pazario sam ovaj fon pre jedno 2 meseca i sve radi besprekorno. Jedini problem mi se javlja kad ocu da se nakacim na net wirelles. Uspevao sam jedino u merkatoru da se nakacim a nigde drugde nisam uspeo. Skeniram dostupne mreze, krenem da se konektujem pa mi ili izbaci wlan not found ili nesto gateway reply .. bla, bla. Jel zna neko gde gresim?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

vigodva, u kafiću imaš celu temu o tome 8)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

fingon82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2009. 16:23

Post od fingon82 »

zna li neko zasto mi u app manageru ne stoje neke teme koje sam skinuo sa zedge.net,tj ne mogu da ih obrisem?Ne pojavljuju se u listi.Inace,nalaze se na kartici.Neke druge,koje sam takodje skinuo preko wlan-a,uredno stoje,i mogu se obrisati?hakovao sam tel,ako to ima neke veze.Nece ni iz x-plorera da se obrisu,ne znam kako tome da doskocim bez formata kartice ili reseta fona.Ima li neko neku ideju?

bucko82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 03. Feb 2009. 04:21

Post od bucko82 »

imam ovaj tel. vec duze vreme i prezadovoljan sam - za razgovore bolji tel. trenutno nema a ni za sms-ve-menjao sam dosta telefona ali ovaj je naj naj - bar meni :) samo sto mu je kamera slaba inace je ok. pozdrav

smash
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 20. Sep 2005. 15:56
Lokacija: Novi Sad

Post od smash »

Jedno pitanje u vezi E51. Da li neko mozda zna gde ima u Novom Sadu da se kupi auto punjac za ovaj model (nema veze da li je original ili ne)? Uzeo sam neki vip punjac nok6101, rekli su mi u radnji da je to za E51. Prikljucak odgovara, medjutim kad ga ukljucim ispise se 'not charging' i to je to, od punjenja nista. Zna li neko?

Hvala... :)

Creaven
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 15:31

Post od Creaven »

Kupijo sam ovaj telefon pre nekog vremena i pojavila mi se prasina unutar telefon i jakoo me iritira jer je bas ima po displeju.Interesuje me da li mogu da sam da skinem prednju masku ili mora u servis da to odrade iako bi ste mi rekli koliko kod vas traje baterija,kod mene je prosek dva dana sa stalnim koriscenjem (pricam oko 1-2h dnevno +poruke) a kazu mi likovi da baterija kod nekih traje i do 6 dana.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Imam par pitanja za vlasnike E51:

1) Da li je normalno da se cestice prasine u tolikoj meri skupljaju ispred ekrana.

2) U kakvom vam je stanju ekran, da li ima ogrebotine i da li ste skinuli zastitnu foliju (kad je bio nov)

3) Da li je kuciste telefona (bilo gde) sklono izlizivanju, recimo ako se nosi po dzepovima ili ako se stalno drzi na stolu (tvrda podloga)

4) Da li vredi kupiti futrolicu za E51, da li bi se tako telefon manje habao iako se stalno vadi i vraca u futrolu/carapicu?



**Evo i jedna zamerka koju imam: gumeni dugmici za "power button", "volume up/down" se jako tesko pritiskaju. Pri tome ta guma se brzo izlize i cini mi se da E51 star godinu dana moze lako ostati bez tih gumenih tastera sa strane! :unsure:

tuxonko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2008. 18:32
Lokacija: nis

Post od tuxonko »

1) pa moras da pazis gde ga stavljas, ja ga imam vec 7 meseci i nemam takvih problema

2) jos uvek imam filiju na ekranu, ali na njoj se vide neke orgebotine onako sitne

3) metalni delovi izuzetno nisu skloni ogrebotinama, a nije izlizan na plasticnim delovima

4) sigurno da bi se manje habao ako je u futroli...


**jednodtavno sto manje koristis te digmice, tj. imas zamenu za pojacavanje (za mp3 i u toku razgovora-levo-desno), osim za radio.....ili ga je mnogo pazim 8)
**inace sam prezadovoljan ovim telefonom...baterija dugotraje, brdo korisnih programa u njemu...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da li neko moze da mi kaze, da li postoji na E51 opcija za povecavanje fonta ili je onako mali kao na E50? pozdrav... :wink: :wink: :wink:

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Ima opcija za tri velicine fonta.

Kako je kod E50 ne znam ali ovo je sasvim dovoljno...

Odgovori