Nokia E51

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Creaven
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 15:31

Nokia E51

Post od Creaven »

Da li mi neko moze reci da li se kod ove Nokie mogu zakljucavati poruke ili da li se moze nadograditi neki software za to i kakvi su vasi utisci i iskustva sa ovim fonom.HVALALALAA

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Creaven, fon je odlichan,wrlo stabilan i necesh se pokajati,ako ga uzmesh...imas program za zakljuchawanje,ali :uhuh: znam kako se zowe :oops:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Creaven sto se tice zakljucavanja poruka, tu na scenu stupa Advanced Device Locks, program koji zakljucava bilo koju aplikaciju.
za nadogradnju sw-a koristi Nokia Software Updater.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

vaideha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 11. Apr 2008. 13:33

Post od vaideha »

Postovani, kupio sam novu nokiu e 51. Odlican telefon stim sto se javlja malo zujanje kada je ekran ukljucen ili bilo koja druga aplikacija otvorena. Dali ima neko slicnih iskustava u vezi ovog
zujanja? Dali je to slabo zujanje normalno? Uvek sam koristio Nokia telefone ali prvi put se susrecem sa ovim. Cenio bi komentar korisnika Nokia e51. Pozdrav, Vlatko

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

vaideha, nije neobično da pozadinsko osvetljenje ekrana ili tastature proizvodi tiho zujanje, ne samo na Nokia modelima. Dakle, bez brige.

vaideha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 11. Apr 2008. 13:33

Post od vaideha »

Miskoni, puno Vam hvala za odgovor. Ponekad mii malo smeta ali to je to. Jos jednom se zahvaljujem i lepo Vas pozdravljam.

danijelkostic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 08. Maj 2008. 23:30

Post od danijelkostic »

imam nokiju e51 i problem kako da instaliram nove teme, skinuo sam teme sa neta i kad pokusan da instaliram bilo koju prijavljuje mi gresku, drug mi je rekao da vratim vreme na fonu ali i to ne pomaze, da li neko zna kako

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

danijelkostic sigurno ti prijavljuje gresku u vezi sertifikata, ili snimas temu koja nije kompatibilna sa symbain verzijom u tvom telefonu, da bi video do kada ti valja sertifikat, pokreni instalaciju i idi na details, ili idi direktno na instalaciju pa details, i podesi datum dok je sertifikat valjao.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

vaideha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 11. Apr 2008. 13:33

Post od vaideha »

Postovani,

Imam Nokiu e-51 par meseci ali baterija mi traje u zadnje vreme malo vise od 2,5 sata pricanja. Kada sam prvi put formirao bateriju punio sam je 12 sati samo jednom kako su mi rekli. Samo nakon prvog punjenja (formatirana) mogao sam pricati 3,5 sati i malo uciti po njemi. Nakon toga sa standardnim punjenjem od 1: 45 min. koliko pise da je potrebno napuniti pricam malo vise od 2,5 sati. Dakle koliko traje u praksi baterija bez puno "trazenja". Jeli sam pogresio sto je nisam formatirao 2 x 12 sati? Puno pozdrava, Vlatko

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Nisi pogresio sto je nisi formatirao,jer danasnjim baterijama generalno formatiranje ne treba... E sad,ne verujem da ti je za samo par meseci baterija oslabila.. Ostavi sledeci put telefon malo duze na punjacu pa vidi kako se ponasa... ako je i dalje isto.... Onda je mozda stvarno otisla baterija...
Nokia E71... Elegant, but deadly

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ajde da krenemo od manje verovatnih ka verovatinijim situacijama koje su mi u trenutku pale na pamet.

Može biti neki sitniji bug koji se npr. rešava restartom (neko ne gasi telefon nikad, a kao i kod kompjutera on se vremenom uspori).

Da ti nije uključeno skeniranje 3G mreže?

Moguće je da vremenom imaš sve više aplikacija u telefonu i ako su neke od njih aktivne u pozadini mogu trošiti bateriju više nego uobičajeno - primer TurboMSN, neki snimač, mail klijent.......svejedno.

Takođe može biti da nije ništa od navedenog nego da su jednostavno tokom vremena zbog kondenzacije malko (za nas nevidljivo) oksidirali kontakti i da ćeš samo brisanjem istih suvom krpicom i na bateriji i na telefonu rešiti problem. Meni se ovo simultano desilo i na e50 i na w950. Drastično se smanjio "kapacitet" baterije. Kada sam obrisao kontakte sve se vratilo na normalu (a pričam o duplo kraćem trajanju baterije).

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

E sad malo i o Operi symbian.Moj drug ima e51,instalirao je operu 8.65 i ja sam mu na jednom stranom 4umu nasao key za nju i opera nece da mu radi,tj uopste mu ne radi ni navigacija gore-dole,levo-desno ni precice.znaci uspeo je samo da registruje operu i vidi njenu prvu str i nista vise.na tom stranom 4umu sam nasao temu gde pisu da opera symbian uopste ne radi na ovom modelu i da ce navodno da otklone taj bug u novoj operi kada bude izasla.inace ta opera 8.65 je izasla jos 2006.god i jos uvek se ne izbacuje nova verzija.e sada mene interesuje da li je neko imao slicna iskustva sa operom i ovim tel,tj e51 i da li neko ovde ima resenje za ovaj problem?mozda smo mi srbi pametniji od ostatka sveta,posto ostali nemaju resenje
Note IV N9100 dual

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

I ja sam nasla na netu isti podatak - tj. da Opera Mobile 8.65 ne radi bas najuspesnije na E51, pa sam zato ubacila Operu Mini (da ne rizikujem), iako na Operinom sajtu nema ni reci o eventualnoj nekompatibilnosti.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da je sreca da je ne radi bas naj bolje tada bi joj nasao nacina da je namestim,ali nije bas tako.Ona uopste ne radi na e51 tako da ce morati da se priceka da opera izbaci novu verziju
Note IV N9100 dual

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

Moj buraz ima ovaj fon.. Skoro ga je uzeo.. Telefon je odlichan, pouzdan.. Biznis fon :).. A i funkcije su mu super... Sve u svemu, najvishe mi se svidja shto ima WiFi :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

legolas
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2008. 21:23

Post od legolas »

Molim sve ljude koji imaju ovaj telefon da mi kazu svoj eutiske u vezi sa SAR-om?!?!?!? Posto jako zelim da kupim ovaj telefon!!!!!Da li iskljucivanjem 3g,wifi,BT,se smanjuje zracenje telefona??!!!Puno pozdrava!!! :D

tuxonko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2008. 18:32
Lokacija: nis

Post od tuxonko »

Ma ljudi, zasto instalirati, recimo, najnoviju verziju opere, kad v. 4.1 odlicno radi na mom e51 i cak je neverovatno dobro resena navigacica po programu!! Ovaj tel ce super!!! Sto se tice SAR-a istina je da malo vise "zraci", ali ja mislim da se to regulise slusalicama (ako gresim neka neko kaze) 8)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ne moraš brinuti o SAR-u... Postoji ovdje tema o tome... E51 je bezbjedan. Ne moraš ništa isključivati, slobodno uživaj!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Arthur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 16:34

Post od Arthur »

uzeo sam ovaj telefon pre nedelju dana. Svidja mi se generalno, lagan je, ekran mi nije premali, a na tastaturu sam se navikao jako brzo. e sad zamerki-pitanja. Telefon je prvo stajao u dual modu, i kao takav radio jako nestabilno, umeo je da ispadne iz mreže (064) i to tako što mi trepće natpis Telekom Srbija i i indikacija prijema. Trenutno sam ga prebacio u GSM only mode , i prestao je da ispada iz mreže. Dalje, instalirao sam FRING (jedan od glavnih razloga kupovine ovog telefona), i dosta mi baguje. Na kućnu WLAN mrežu koja radi dobro (već je rabim sa laptopom), često neće da se konektuje (mislim na FRING), a neretko, prilično često, resetuje telefon. Na GPRS vezu isto moram da ga molim nekad po 5-6 puta zaredom da se konektuje.
Mene zanima ima li rešenja za ove probleme, da li da promenim program. Takođe sam primetio osetno veliku latenciju kada sam pokušao SkypeCall preko Fringa (sa WLANa), sa ortakom sa kojim svakog dana pričam skajpom na laptopu najnormalnije.
Takođe me zafrkava bluetooth modem pristup, uspeo sam gajbi da sa konektujem sa laptopom preko e51 na gprs internet, sa starom verzijom PCSuitea, ali ovo nisam uspeo da ponovim na poslu, gde je instalirana novija verzija (ona koja mi je stigla sa E51) .

Dakle, ono što meni treba, jeste često chatovanje sa svim servisima (MSN, SKYPE,ICQ), dalje, treba mi povremeno i VOIP (kada sam u WLAN dometu, pošto sam skontao da se u GPRS ovo baš ne isplati)
Hvala na pomoći ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Arthur, ne znam sta je problem kod tebe, ja imam Fring (cini mi se pretposlednju verziju), i sa mog kucnog WLAN-a radi najnormalnije. Isprobao sam FringCall sa drugarom u Australiji, i radi besprekorno. Skype isto radi, ICQ sam probao radi, MSN i Yahoo nisam probavao, verujem da i oni rade.
Od drugih aplikacija za ovo sto si naveo preporuchio bih ti Agile Messenger, ili Palringo. A mozes i obe da isprobas i vidis sta ti najvise odgovara.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori