Nokia E51

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
zoranns
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Čet, 26. Jan 2006. 21:59
Lokacija: ns

Post od zoranns »

jel moze neko da mi kaze kako da namestim da idem sa e51 na internet preko 3,5g?jel on uopste podrzava 3g?kad god se konektujem na net ide mi preko gprs-a a to je tako sporo da neme zivaca da ga cekam!hvala unapred!!

ralf
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 11:11

Post od ralf »

Da bi ti telefon radio u UMTS, tj 3,5 modu, mora, pre svega, da postoji takva mreža u tvom okruženju i da ti je u telefonu izabran Network mode Dual ili još bolje UMTS.
Ne znam kod kog si providera, ali u svim većim gradovima su Telenor i MTS pustili 3G, a telefoni koji podržavaju 3,5G koriste i te blagodeti.
Ne znam kako je u NS, jer nisam probao, ali u BG to radi jako dobro, ali i pravi racun, jer mi je download išao i do 140 KB/s.
Podešavanja za 3,5G su ti ista kao i za 3G, ali moraš da imaš odvojena podešavanja za 2G GPRS, tj 2,5G EDGE i za 3G i 3,5G, tj UMTS.
To nije neka mudrost, jer provideri i šalju dve poruke sa podešavanjima prilikom prve registracije kartice. Ako ih nemaš zovi call centar ili na site provider-a.
A da, tvoj telefon podržava 3G!

kapistec
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 14:25

Post od kapistec »

Ima li E51 drugu kameru-t.e moze li se uspostaviti video call i dali znate koja je sad realna cena za ovaj fon

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

kapistec, realna cena na crnom trzistu je oko 160-170e...
A za sek kameru nisam siguran da je ima,ali kontam da u slucaju da je nema moze se ostvariti video poziv preko glavne!
D500&E71

genijem
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2005. 22:50
:: Huawei P20 pro
:: iPhone 6 • HuaweiP10

Post od genijem »

Sekundarnu kameru nema, a glavna kamera moze da se koristi kao kamera za video poziv, a mozes da koristis i sliku koju zelis umesto kamerice!!!!
Nadam se da sam bio od koristi!!!!

sibo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 09. Feb 2009. 03:18

Post od sibo »

Pozdrav ekipi! Imam nokiu E51 nešto duže od godinu dana i prezadovoljan sam sa fonom.Međutim imam jedan mali problem:u folderu poruke sam formirao poseban folder za neke sačuvane poruke,kako sad da te poruke tj.taj folder da prebacim na mem.karticu ili na PC? Još jedno pitanje:kako da prebacim i sačuvam kompletno kontakt sa svim detaljima iz tel.imenika?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Инсталирај најновији Pc suite за поруке па одради то а што се тиче копирања контаката само уђеш у њих , означиш све и копираш их на м.картицу.Можеш и ово да одрадиш преко компа.
Слобода или смрт

veljadj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 11. Okt 2006. 18:38

Post od veljadj »

Posto planiram da kupim E51 interesuje me da li postoje kineske kopije i kako ih prepoznati?
Hvala na odgovoru.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

veljadj
Мислим да постоје неки покушаји... :lol:
http://www.multicellphone.com/images2/N ... cloned.jpg
Најлакше се препознаје копија тако што рестартујеш телефон.Оригинал се укључује за 20ак а копија за свега пар секунди.
Слобода или смрт

coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Post od coke »

Jesu li kompatibilni backup-i telefonskih imenika izmedju razlicitih modela? Zanima me konkretno E51 i N73. Na jednoj je 9.2 a na drugoj 9.1. Zavisi li od verzije softvera telefona ili mozda od PC suite?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

coke, trebalo bi da su kompatibilni,nema razloga da nisu jer backup ima jednu istu ekstenziju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

coke
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 01:10

Post od coke »

Sale_M, Hvala na informaciji. Razmisljam da zamijenim N73 za E51, pa me zanimalo hocu li moci jednostavno preko PC Suite-a ubaciti backup imenika sa N73. Imam gomilu brojeva, a sinhronizacija preko MS Outlook ne ucitava bas sve podatke sa telefona.

carudian
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 19. Sep 2009. 14:05

Post od carudian »

Nisam video da se iko do sada zalio, ali meni je ovo vec drugi E51 i kod oba imam problem sa tasterom zelene slusalice, stim sto na proslom se zaglavljivao svremena na vreme, a nekad je normalno radio, a kod ovog koji trenutno imam samo povremeno radi. da li je neko imao slicnih problema???

malisavic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 12. Okt 2009. 15:11

Post od malisavic »

Imam problem sa kalendarom na nokiji E 51.Kad otvorim kalendar pojavi mi se samo datum npr. 12.10.2009. i ispod datuma samo kockice u kojima nema brojeva,tj. datuma po danima.Kada hocu da idem na opcije telefon ne reaguje.Znaci ne mogu nista da radim sa kalendarom,kao da je crkao.
Molim nekog ko je imao slican problem ili zna kako da ovo resim da mi kaze jer mi je kalendar potreban.
Inace ovo sa kalendarom traje vec nekih mesec dana,kao da se zamrznuo i ne mrda.
Pozdrav svima

kktigar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 21. Avg 2009. 13:03

Post od kktigar »

Pozzz, imam problem sa Nokiom E51, telefon se upali, ali na ekranu nema nikakve slike samo gori osvjetljenje, nekada se znaju pojaviti neke boje ili duzinom ekrana vise logo-a nokia kada ga upali, a pre neki dan mi se isto desilo i nakon nekog vremena sve je normalno funkcionisalo do sada. Nakon ovog mi se promjeni ton zvona, i podesavanja profila se vrate na podrazumevana... Na telefon sam instalirao neka dva programa za kontrolu baterije, neznam da li su oni uzrocnici ovog problema. Svaka pomoc bi mi dobro dosla... da li bi update novog softwera pomogao, u tel se trenutno nalazi verzija 100.34.20 (29.9.2007) i da li se to moze uraditi sa programom "NokiaSoftwareUpdater"...

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Moj iskreni savet je da kupite mobilni od ovlascenog prodavca,jer uvek sam telefone kupovala u drugim prodavnicama i stalno sam imala neki problem.Ovde das neki dinar vise,ali si zato miran.
Pogotovu ako telefone ne menjate toliko cesto,onda se stvarno isplati!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

Ako nije velika razlika u ceni ok, al cesto jeste velika razlika. I kod ovlascenih prodavnica desavaju se kiksevi. Npr ja sam dobila vivaz iz Com Trade-a s mrtvim pikselom :)
Pre toga neko je isto uzeo izVom trade-a, telefon je imao stalnih problema imalo-malo bio na servisu.
Inace imam e51, sluzi mi kao sekundarni telefon i prezadovoljna sam. Do nedavno sam imala nokiu n82 koja me je sluzila god. ipo dana besprekorno, e51 ga prati u stopu vec pola godine :)
Po iskustvima onih koji su s e51 presli na e52, e51 je kvalitetnije uradjen telefon.
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

bane_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2010. 00:44

Post od bane_ »

interesuje me ima li gde u nabavci e51 white...?

snebivljiva azdaja
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 212
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 09:48
:: iPhone 14 Pro
Lokacija: DK

Post od snebivljiva azdaja »

@bane_, E51 je pravljen u crnoj, bronzanoj (zovu je jos i rose) i srebrnoj (pretpostavljam da si na tu mislio). U sva tri slucaja u pitanju je samo boja metalnog okvira na prednjoj strani telefona i metalnog poklopca baterije, dok su tastatura i samo telo telefona uvek crni.

A na eBay moze da se nadje cisto bela (ne srebrna) maska i telo, samo sto je to kineska kopija od glave do pete.

Daka82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 24. Jan 2011. 19:41
Lokacija: Beograd

Post od Daka82 »

Imam e 51 vec dve godine,nedavno sam stavio novu originalnu bateriju (apsolutno ista kao sto je i bila u njemu fabricki) dobro drza cak tri dana uz mnogo razgovora,ali se se jako greje baterija prilikom punjenja!!!Koristim originalni fabricki punjac!

Sta moze da bude uzrok tome?

Odgovori