Nova 6600 - Slide i na preklop

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nova 6600 - Slide i na preklop

Post od IDzO »

Nokia 6600 fold - Smart and sophisticated looks
With one touch of a button, the elegant Nokia 6600 fold smoothly opens to reveal a stunningly bright 2.13'' OLED screen displaying up to 16 million colors. With its seamless design, the signature "smooth back" of the Nokia 6600 fold creates a comfortable contour when open, and remains subtle and compact when closed. The high-gloss surface of the Nokia 6600 fold comes to life when tapped twice to "wake up" the hidden outer display that reveals time, incoming messages, missed calls and more. A double tap on the Nokia 6600 fold also snoozes alerts and silences or rejects incoming phone calls.

Slika



With a set of contemporary mobile features that belie its compact size, the Nokia 6600 fold is proof positive that beauty can be far more than skin deep. 3G technology allows for fast and easy sharing of pictures and videos snapped with the integrated 2 megapixel camera with double LED flash or swift access to Internet services such as Yahoo! Go or Flickr.

The Nokia 6600 fold easily fits into a pocket or a handbag and has an estimated retail price of 275 EUR excluding taxes and subsidies.

http://europe.nokia.com/A41009137
http://www.nokia.com/A4630648?category=6600f



Nokia 6600 slide - Compact and balanced
Being one of Nokia's smallest sliders to date, the Nokia 6600 slide stays true to its name as it smoothly glides open in the hand. The appearance of the Nokia 6600 slide with its glossy, high-quality steel covers and aluminium center key constitute both understated elegance as well as visual simplicity. Its well-balanced feature set is created to be exciting and intuitive. Tapping the Nokia 6600 slide twice conveniently indicates time, snoozes, alerts and silences or rejects incoming phone calls.



The 3.2 megapixel camera takes high quality pictures and videos that can be shared with others via Internet services or multimedia message - directly from the photo menu. The large 2.2" QVGA display with 16 million colors also makes it easy to find your way around town, thanks to the integrated Nokia Maps application which can be enhanced with an optional Nokia Bluetooth GPS Module LD-4W and separate navigation license. The slim, lightweight Nokia Bluetooth GPS Module LD-4W features an innovative design that takes Bluetooth navigation beyond the car and into the hands of urban trekkers and leisure travelers.

Slika


The Nokia 6600 slide has an estimated retail price of 250 EUR excluding taxes and subsidies.

http://europe.nokia.com/6600slide
http://www.nokia.com/A4630648?category=6600s

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Deluju zanimljivo, vise mi se svidja ovaj na slajd ali sumljam da ce kod nas kostati ispod 400e bar upocetku :cry:
and justice for all...

4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Zaista su fini, meni se izgledom više sviđa prvi, a funkcijama, naravno drugi. Prvi me otvoren podsjeća na N90, zatvoren na N93, što je plus, posebno uzevši male dimenzije. Kod drugog me privlači to što kažu da će biti metalan :) Zanimljivi modeli, nema riječi...

Pozdrav! :wink:
Nemam telefon trenutno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne znam sta treba Nokiji da daje imena starih telefona novima koje izbacuje. Ovako samo stvaraju zabunu kod potroshacha, a imaju toliko jos indexa koje nisu ni naceli, a kamoli potrosili...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

mislim da ce ovaj slide biti jedan od nokijinih best selera, naravno ako cena bude razumna u okvirima oko 200 evra
A N D R O I D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Nista revolucionarno nisu izbacili sa ovim modelima. Meni oni, po specifikacijama, vise lice na stare modele koji su malo poboljsani i to je to. Sumnjam da ce biti neka astronomska cena ali mi samo nije jasno pored tog imena tj. broja cemu to izbacivanje modela sa identicnim funkcijama ali pod drugim nazivima i u ralicitim pakovanjima...

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

e za to je nokija pravi sampion. oni to prepakivanje istih modela u razlicita kucista uspesno rade od 2001. godine i jako su uspesni u tome.
A N D R O I D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Treba i to znati :lol: Salu na stranu, ali do sada i nije bilo toliko identicnih modela, jeste bilo slicnih ali nikad bas ovoliko. Nije da nece ovi telefoni naci svoje kupce ali ne verujem da ce napraviti neki bum i daleko od toga da ce biti najprodavaniji osim ako pocetna cena ne bude smesna pa jos kad malo padne posle dva-tri meseca...

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Koliko se meni cini,nema nijedna nokia sa prefiksom 4***,ili mozda sam izostavio neku :D
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Davno se govorilo o tome, valjda zbog kineskog tržišta - u Kini broj 4 važi za baksuzni broj, ko će ga znati što!?

Meni je po izgledu izuzetno dopadljiv prvi! Kao što reče 4life - nalikuje N90!

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Andrijano, Vincent, jeste upravo tako u Kini se broj 4 smatra nesrecnim i stoga ga nema kao posebna serija u nokiji.....
Sto se tice ove dve varijante 6600,nisu nista revoluciaonrno,ali ce imati svoje kupce....a sto se tice davanja naziva,posle 6500 serija java telefona ,logican sled je serija 6600....
D500&E71

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Suska se da ce i 6630 i 6230 dobiti svoje savremene verzije! Isto se planira u ovim varijantama-slajd i preklop! Pre par meseci se pricalo o ovim naslednicima (mislim na 6600) i evo stvarno dodjose u prodaju!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

svidjaju mi se, mada bolji mi je 6600slide, mada steta sto nije symbian telefon, ocekivao sam da ce biti symb. posto je i 6600 bio symb. mada vidim da to nije njegov naslednik.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

I meni se vise svidja slide. Trebao bih na leto da promenim telefon... tako da, evo kandidata, samo da naravno cena ne bude nerealna.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Takodje mi se mnogo svidja slide.Nema razloga da ima ne znam ni ja kako veliku cenu,jer osim acclerometra ne donosi nista novo u odnosu na 6500 slide.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Pa taman ce za toliko i biti skuplji. Mada ako idemo njihovom logikom, raspalice po usima sa pocetnom cenom, oni koji zele da budu prvi u svemu ce dati silne novce za telefone i onda kad stane prodaja, sto ce biti za nekih 2-3 meseca, dolazi do naglog pada cena koje se posle jos najvise mesec dana normallizuju i tu tavore godinama... To je njihova shema po kojoj rade od kad ja pratim telefoniju i nisu odustali od nje a fakat je da imaju doooobar razlog za to

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Slide verzija ipak donosi neke novine u dumb ponudu telefona, koliko se meni cini to je prvi nokiin non-symbian telefon koji ima i accelerometar I nokia maps aplikaciju, eto finog rjesenja za one kojima ne treba symbian a treba navigacija.
E sad mi se namece pitanje da li ce ta nokia maps aplikacija moci da se nekako instalira i u druge telefone, jer pretpostavljam da ce biti u javi.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa verovatno ce moci u sve nokijine telefone sa petom edicijom fabrickog softvera a mozda bude radila i na trecoj,a za druge marke telefona nisam bas nesto siguran.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Mislim da je ovo ipak neki pokusaj da ubace modu u symbian seriju... a ime je legendarno :) zato su ga verovatno i uzeli
Nokia E71... Elegant, but deadly

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


Odgovori