Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od acamatic »

Iosis, naravno prvo odradi backup,pa posle lepo odradi update,pa posle hard resset,jer se i preporucuje ili ja barem tako praktikujem kada ubacim novi soft,da odradim hard resset,jer obrise sve stvari koje su bile pre toga i onda dobijem telefon kao nov..

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Iosis napisao:Pa za svoje vrjeme kada je napravljen je bio dobar telefon. Sada je u poređenju sa ostalim telefonima koji imaju 2-3 puta brže procesore, a tek oni sa dual core, je jako spor
Davno prošlo vreme, u međuvremenu je i Nokija propala, ali da ne idem u off :roll: .
Iosis napisao:Nedostaje mu RAMa, jer kad sam na netu stalno mi prijavljuje da je RAM napunjen. imam Opera Mobile
Izbriši Operu Mobile i instaliraj Operu Mini, ne jede toliko RAM-a

Google Maps sam probao i izbrisao odmah, mnogo se mučio telefon pri radu sa njima.

Meni je sw version 60.0.003 i glatko radi :) .
I da, prilikom apdejtovanja nisam instalirao sve ponuđeno, nego sam izabrao par stvari koje mi trebaju.
Tipa nisam apdejtovao : Update For FB (nemam FB nalog ), Time Zone Update, Here And Now, ..... videćeš i sam .

Back up - update - hard reset .

Edit : preteče me acamatic ;)

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

OK odradiću tako. Da li sutra-prekosutra pa javim se opet ako bude nekih problema, ali nadam se da neće. :)

Uvjek me malo strah da petljam oko telefona, jer ne znam mnogo o reinstalaciji sistema, kao npr. što mogu odraditi Windows na kompjuteru. :roll:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

Iosis,mesto na c: ti je skoro sigurno zauzeo QT kad si instalirao neku aplikaciju sa store-a. Pogledaj u app manager. Ako trenutno nemaš ni jednu aplikaciju koja koristi QT možeš slobodno da ga obrišeš i oslobodiće ti se neki 12MB (QT, QTMobility i QTWebKit). Takođe ako si instalirao novu verziju mapa, nokia email, FB i sve ostalo sa sw update-a to sve ide na c i nema mogućnosti da se promeni. Jedino rešenje je da uninstaliras kroz app manager. Prebacivanjem poruka sa c na e takođe dobijaš prostor. Proveri u porukama da li ti je ostalo nešto od bluetooth tranfera, takođe se čuva na c i troši memoriju.
Pominjao si da si potpisivanjem ubacio file manager u telefon. Svejedno ako nisi hackovao telefon nemaš full prictup c:
Savetovano ti je da koristiš Operu mini i to je ok, a ako želiš još bolji ugođaj instaliraj operu mini next. To je beta verzija opere mini i radi fantastično, imaš je na opera sajtu poslenja verzija je 7.0.30710.
Za FB instaliraj Facinate i uživaj

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Da imam taj QT, zauzima baš mnogo ali nisam htjeo da ga brišem jer ne znam šta je.
Bio sam instalirao novu verziju mapa, ali nije mi odgovarala pa sam je izbrisao. Nokia mail imam instaliran koristim ga nekad, fb je instaliran na E. Poruke prebacim na E, međutim sledeći put kada otvaram poruke sam ponovo prebaci na C, ne znam iz kojeg razloga. Nemam ništa veće što je ostalo od BT transfera, to brišem čim ga zabilježim na E.
Instalirat ću Operu mini, jer koliko sam vidio nema neke velike razlike između Opera Mobile i Opera mini.




EDIT:
Hvala svima na pomoći!
Izbrisao sam sve vezano za QT, sada imam 36 MB slobodno, skoro pa kao kada je bio nov ~40 MB. Ostalo znam šta je instalirano na C i tako sam ja namjerno uradio.
Izbrisao Operu Mobile, instalirao Operu mini next, mnogo brže radi od mobile verzije, naročito ulazak u samu aplikaciju i kada okreće iz vodoravnog u vertikalni položaj.

Generalno telefon mnogo brže radi od kako sam mu oslobodio memoriju.
Ostaje mi samo da odradim update, to ću vjerovatno sutra.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Deksi »

Iosis, kad koristis usbe i povezivanje sa kompom tad sam telefon menja gde ce cuvati poruke i uvek prebaci na memoriju telefona.
Znaci kad koristis usb uvek nakon zavrsene radnje idi u poruke i prebaci da ti idu na C.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Iosis čestitam :wink: .
Nemoj da stavljaš zajebane teme, hoće i to da ga koči, ja recimo već duže vreme koristim ovu, super je, ima nove ikonice, a ne smara ga nimalo, probaj.
I kao što sam ti rekao gore u postu, mojne sve od ponuđenog da apdejtuješ, prvo pročitaj za šta služi, razmisli da li ti stvarno treba ;) .
Recimo Nokia mape su >13MB a naše zemlje nema, tako da ti ne trebaju, a + imaš Garmin instaliran.
Ako ti treba najnovija mapa za Garmin viči 8) .

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

Iosis, cekaj hoces da kazes da si uspeo da konfigurises nokia email i sad vidis mailove u html a ne txt obliku. kako? meni to nije uspelo sa originalnim fw. na custom je radilo

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Promjeni bez uključivanja USBa, USB sam uključio par puta, uglavnom prebacujem sve preko BTa, jer uglavnom prebacujem po 1-2 pjesme, pa mi lakše samo na laptopu da uradim desni i send to BT device, nego da kačim USB i njakam se.
No nije ni ovako strašno, jednom sam ostavio baš dugo nisam brisao poruke da vidim koliko bi uzeo memorije. Nakupilo se bilo oko 600 poruka (inbox + poslane), sve to bilo oko 2 MB.

Do prije dva mjeseca sam koristio onu fabričku crvenu temu, onda sam instalirao Steel sappire, primjetio sam od tada mnogo brže radi, bar ono kretanje po meniju.

Znam za update, nisam sve skidao, samo neke od ponuđenih.
Nove mape sam skinuo tj. verziju 3.06 jer drugar je uzeo Nokiu C6, na kojoj ima tu verziju. Čak su kompletne mape već ubačene i ne mora da skida mape preko neta. To sam htjeo i ja kod sebe, jer te Nokia Maps rade mnogo brže od Garmina. Garminu treba da odredi poziciju minimalno 10ak sekundi (sa uključenim A-GPS), a Nokiine mape to odrade za par sekundi. Znam da 10 sekundi nije mnogo, ali nekad baš zatreba ta brzina. Ali pošto su pojele mnogo memorije izbrisao sam ih. Za sada ostajem pri Garminu. :)

Ne, ne, nisam podesio da se vide u HTMLu, nego u tekstu. Više sam to koristio kada sam negdje vani pa očekujem neki mail koji mi je važan. Bilo je ono više ''za prvu pomoć''. :)

Je li znate kako se može izbrisati ona aplikacija za My Space, malo me nervira. :shock: :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Iosis napisao:Do prije dva mjeseca sam koristio onu fabričku crvenu temu, onda sam instalirao Steel sappire, primjetio sam od tada mnogo brže radi, bar ono kretanje po meniju.
Zar ne bi rebalo da sa fabrički preinstaliranim temama radi brže? Si siguran da se nisi istripovao :wacko: ?
Iosis napisao:Nokia Maps rade mnogo brže od Garmina. Garminu treba da odredi poziciju minimalno 10ak sekundi (sa uključenim A-GPS), a Nokiine mape to odrade za par sekundi. Znam da 10 sekundi nije mnogo, ali nekad baš zatreba ta brzina. Ali pošto su pojele mnogo memorije izbrisao sam ih. Za sada ostajem pri Garminu. :)

Nokia mape su krš za našu zemlju, Garmin je konza za Srbistan 8) .
Iosis napisao:Je li znate kako se može izbrisati ona aplikacija za My Space, malo me nervira. :shock: :)
Koja ti je to app i gde se nalazi, ja nisam uspeo da je nađem kod mene (ako je fabrički instalirana) :ohmy: ?

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Nisam definitvino radi brže. :)

Nalazi se u folderu Internet i piše samo MySpace.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Daj link za temu :wink: .

Ja nemam to, ko zna šta si ti trpao sve :lol: , hard reset :wink:

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Evo:

http://store.ovi.com/content/264216?cli ... nel=&pos=3

Nisam ja to instalirao, bilo kada sam kupio telefon.

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Opeta ja sa pitanjem, već postajem dosadan. :oops:

Kada budem radio update, da li da vadim memorijsku ili da je ostavim u telefonu?

I da li update zauzme nešto prostora na C memoriji?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

Iosis, ostavi slobodno memorijsku u telefonu, ali neces pogrijesiti i ako je izvadis :D
Update ponekad zauzima nesto na C: i na E: particiji zavisno od toga da li ima programcice za one WEB TV ili tako nesto, ali poslije update-a ces odraditi hard reset ( obavezno ) kako bi sve postavke dosle na svoje mjesto, a onda te stvari sa C: i sa E: mozes da pobrises :D
I naravno, samo pitaj, zato smo tu :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Pa brate kad već radiš sve to, onda formatiraj i karticu 8)

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Za sada telefon radi super, odradit ću update, ako nešto ne bude dobro radilo uradit ću hard reset i format kartice.
Ne radi mi reset i formatiranje kartice jer onda treba ponovo sve programe da instaliram, najveća muka mi za onaj Garmin. :)
A onda valja i svu muziku koju imam na kartici treba vratiti nazad.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

Iosis, pa nije to bas toliki posao, za onog ko se organizuje. Ja na kompu imam folder N8 i tu imam podfoldere. U jednom drzim .sis fileove svih programa kojih imam, zatim svu muziku koju imam drzim u drugom podfolderu i jos u glavnom folderu drzim i .nbu file ( file od backup-a telefona ) i sve super... Kad vracam na telefon, cijeli folder prebacim na telefon i samo opalim install svakog programa i to je to :P Ah, a sto se tice Garmina, to kad 2x instaliras, svaki sledeci put to ce ti doci kao rekreacija 8)
Htio ti to ili ne,ali hard reset MORAS da odradis poslije update-a da ti sve "legne", a ako neces... :oops:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Ja nikako da se organizujem pa sredim folder. Imam milion stvari koje treba da sredim na disku pa nikako. :smutny:

Radit ću to u ponedeljak, danas nisam stigao, sad me nešto mrzi, a sutra imam nešto drugo u planu.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

Iosis, to ti je 15 min posla. Copy/paste :D S druge strane, posavjetuj se sa Deksi jer mislim da je on govorio o jednom programu ( mislim da se zove Allinstall ili tako nesto ) koji ti poslije hard reseta moze vratiti sve programcice koje si imao prije njega... Sve sam instalira, a ti samo odmaras :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori