Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Deksi »

zavodnick, da postoje takvi programi za pomoc pri instaliranju ali ja ih nikad nisam koristio, razlog je sto neki programi pri instalaciji traze da se odabere sta se zeli instalirati kao jezik i slicno. Zato je ipak najbolja rucna instalacija.

Iosis, garmin ti je pa najlakse da sacuvas. Povezi telefon sa kompom (usb veza) i prekopiraj ceo folder garmin na komp. Posle reseta vrati ceo folder garmin na karticu i imaces isti i isto podeseni i sa istim mapama garmin.
Pri kraju memoriske kartice treblo bi ako nije obrisan da se nalazi i instalacioni file za garmin ako ga ima prekopiraj i njega, a posle reseta vrati i njega na isto mesto i samo pokreni instalaciju.
Nikako nemoj rucnio na kartici telefona da pravis folder garmin pa da u taj folder ubacujes folder sa kompa. Znaci ceo folder garmin koji izvadis sa kartice njega i vracas.

Pivo ces dati drugi put.Slika

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Fox »

zavodnick napisao:...Htio ti to ili ne,ali hard reset MORAS da odradis poslije update-a da ti sve "legne", a ako neces... :oops:
Stvarno ne kapiram na cemu se temelje ovakve tvrdnje...
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

Fox, na temelju iskustava koje sam ja imao...Curi sam instalirao Belle OS pa joj se sam od sebe palio wi-fi,zatim drugu sam na starom n95 (davno) napravio update,ali jednostavno nije mogao nista da instalira...i jos more drugih primjera pa mi je to upalilo,tako da...
Ne mora da znaci da nekom drugom nece sve savrseno raditi,ali stavio sam post na osnovu svega sto sam prosao sa Symbian telefonima.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Fox napisao:Stvarno ne kapiram na cemu se temelje ovakve tvrdnje...
Moje iskustvo je slično kao kod zavodnick-a .
Kada sam hteo da hack-ujem mob nisam uspeo, evo ovde sam i napisao, onda sam odradio reset i onda je hack prošao najopuštenije 8)

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

Ja nikad u zivotu nisam odradio hard reset. Posle ni jednog update-a, posle stavljanja silnih cfw-ova ili ofw-a nikad nisam video potrebu za tim. hard reset je dobar kada telefon pobrljavi pa hoces na brzinu da ga sredis. uradis backup preko file managera, hard reset pa vratis backup i sve sljaka super.
Iosis, koliko sam provalio iz tvog odgovora ti uopste ne koristis nokia email samo ga imas instaliran. koristis mail iz poruka, a to je default mail client koji mailove cita kao txt. ako zelis da vidis kako nokia email izgleda pogledaj kod druga koji ima c6. dakle mozes slobodno da ga uninstaliras i dobijes dodatne MB na c:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Deksi »

Da i ja sam jednom na n79 morao da radim reset posle ubacivanja novije verzije sw. Neke funkcije nisu htele da rade, posle reseta je sve ponovo radilo. Citao sam cinimi se i na nokijinom sajtu da i oni predlazu da se posle update odradi i reset.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

Deksi, ne zelim da se ovo pretvori u temu u kojoj razglabamo da li je potrebno ili ne uraditi Hard Reset, a ja sam lijepo rekao... "ako neces :oops: ..." Ovo je moje misljenje i naravno, niko to ne mora da postuje. Ja sam samo rekao svoje misljenje. No, kao sto sam vec rekao, a evo vidim ima i clanova koji su takodje se susretali sa "problemima" sa kojima sam se i ja susretao, poslije Hard Reset-a meni se barem cini, da sve lijepo "legne" na svoje mjesto... i onda ne bi trebalo da nesto ne radi, ali naravno uvijek ima izuzetaka :D
snenad, vjerujem ti da nisi imao takvih problema ( i volio bih da ih nemas ), ali sad se nadam se vidio sta moze da se desi, pa za ubuduce da znas 8) salim se naravno :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Da koristim taj mail koji je u porukama.

Najvjerovatnije radim update sutra naveče, javim kako je prošlo. Ako bude bilo nečega da ne radi kako treba uradit ću reset. Ako bude radilo sve kako treba ne radim reset.
Čitao sam na nekom stranom forumu, lik uradio update i nije htjeo da mu ugrasi displej kada razgovara i prinese telefon na uvo. Uradio je reset i radi, a drugi koji opet nisu imali nikakvih problema.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Iosis, brate napravio si "biti ili ne biti" situaciju od običnog resetovanja :wacko: .
Nije to raketna nauka, treba da pritisneš 6 puta TS, simple as that :blinky: .
Aj srećno 8)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

Iosis, takvih problema ima i jave se. Ne toliko cesto, ali opet nije tesko da se uradi i Hard Reset a moze samo da pomogne... No, da ne bih isao sa temom u OFF, samo ako bude nesto krenulo po zlu, pokusacemo da pomognemo :)
cvoruga, u pravu si :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Fox »

Poenta price o hard resetu je da vi njime brisete sve sa C particije,i ukoliko se to radi posle update-a onda se brisu i podaci koji su dosli updateom pomocu .UDA file-a.
Slazem se,vecina tih fileova je beskorisna,ali ima tu i bitnih fileova. Zato je uvek bolje odraditi cist flash sw,uz formatiranje 'spoljnih' memorija nego li hard reset.
A pre svega toga,najbolje je spakovati sebi fw,izbaciti sve suvisne fileove(sve jezike sem onog koji ce biti koristen),itd.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

E ovako, danas sam ga updateovao.
Sve radi dobro, nema potrebe za resetom. Telefon radi mnogo brže, sviđa mi se novi browser, kao i ono kada je telefon zaključan i pritisnem taster za meni. :)
No imam problem što mi nije instalirao srpski jezik. Za meni srpski mi nije potreban svakako ga držim na engleskom, ali mi je potreban zbog tastature, qwertz raspored plus naši karakteri (š,č,ž...), a fali mi i predictive input, koristim ga kada sam u pokretu pa ne mogu da pišem sa obe ruke u vodoravnom položaju.
Da li znate kako mogu ubaciti srpski?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

Iosis, najlakši način ti je da preko jafa ili phonixa promeniš product code, pa onda iz nokia suita uradiš reinstall firmware-a. drugi način je flash celog firmware-a.

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Pa čini mi se lakši način da samo promjeniim produc code i uradim reinstal.
Koliko se sjećam ako radim flash onda mi se sve briše. :?

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od snenad »

Iosis, tako je mada možeš sve oped da vratiš iz backupa

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

OK kako da uradim tu promjenu koda preko JAFa?
I daj neki link odakle da skinem JAF.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

Iosis napisao:sviđa mi se novi browser, kao i ono kada je telefon zaključan i pritisnem taster za meni. :)
Misliš na Swipe To Unlock ?
Meni je ckura, osim vizualne novine, prilično je neupotrebljiv, moram 5 puta da prevučem prstom da bi otključao :uhuh: .
Uostalom, samo su iskopirali iPhone/Android :shock: , mogli su da smisle nešto svoje.

Elem, kad upalim Garmin, i okrenem ga portrait/landscape zaglupi se navi i onda nema sliku ima ton :lol: :lol: :lol: .
Ne mogu mu ništa nego da ga restartujem :oops: . Sad mi se desilo po 100 put :x .

Poslednjih par dana pored uobičajenih aktivnosti (razgovor, sms, radio) koristim net više nego obično i ubija mi bateriju,
ne može ceo dan da izdrži, svaku noć ga punim :cry: .

Koliko vama izdrži baterija?

Iosis
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Čet, 24. Jun 2010. 13:33
Lokacija: Doboj/Novi Sad

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od Iosis »

Pa meni je i prije toliko držala, dan do dan i po, jako rijetko dva dana. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od zavodnick »

cvoruga, mozda flash ili hard reset ?! Da li ti se s Garminom to prije desavalo ?! Koja je to verzija Garmina ?!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Nokia 5800 XpressMusic

Post od cvoruga »

zavodnick, Garmin Mobile XT Version 5.00.50s60.9 .
Dešavalo mi se i pre, ne stalno, ali eto desi se da se zaglupi i onda kao što sam napisao nema sliku ima ton :lol: .

Odgovori