Nokia 5800 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kisse
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2008. 16:00

Post od kisse »

sta mislite jel mu je mana sto nema vecu kameru kao ostali i-phonovi ???
posto planiram da ga kupim cim izadje :| :| :|

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Au,ja sad prvi put ovo vidim!Kakva lepota i divota!Hajde da vidimo i kad će se konačno pojaviti i ima li šanse da cena kod nas bude bar približna toj preporučenoj od ispod 300 eura.Planiram zamenu telefona oko novaka,i sad više stvarno nemam pojma šta bih uzeo.Ovo je predivno!!!

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

I meni je ovo sledeci telefon 98 posto, al tamo oko proleca kada mu se cena stabilizuje. Preterana sprava :)
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mozda bi bilo bolje da je Nokia ubacila windows sistem a ne symbian... :wink:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Tesko, zato sto je ovo ipak podloznije promeni, tj multimediji cemu je prvenstveno namenjeno. Slazem da mozda nokiji treba WM aparat, al ovo nije to.
Nokia E71... Elegant, but deadly

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ne očekujem da ikada vidim od Nokije WM uređaj.Symbian je ipak njihovo čedo,iako je po mnogim parametrima WM bolji,po nekim i lošiji....ali to bi bilo kao da svoje dete izbaciš na ulicu,a pokupiš nečije tuđe i čuvaš ga ko svoje....tako nekako :lol:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ovo je samo početak (i to dobar) Nokia TS linije, mada pošto Nokia više voli Evoluciju (a ne REvoluciju) sledeći model će verovatno imati samo blago poboljšanje UI i kameru od 5Mp :)

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Post od Kopte3 Again »

Sledeci Nokia TS izlazi u prvom kvartalu 2009. i bice jos jeftiniji od 5800.
I'd explain it to you, but your brain would explode.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Jednu stvar moram da kažem,a to je:svaka im čast na prodajnom pakovanju!

Uz telefon ide ona trzalica na narukvici,dodatni stilus,postolje(slično kao što je išlo uz 7710),tv out kabl,usb,sluške sa adapterom,jako dobro dizajnirana torbica(ovo mi se najviše dopalo),mini dvd,sva potrebna uputstva,i micro sd od 8gb.

U Eldarovom review-u sam čini mi se pročitao da će Nokia vrlo striktno kontrolisati cenu ovog proizvoda kod svih distributera,što znači da bi se dalo očekivati da ta cena od nešto ispod 300 eura bude i kod naših zvaničnih uvoznika,a mislim da je sve ovo za te pare i više nego ok!

Moram da napomenem da mi se sviđa ona standby screen opcija,na kojoj imaš ikonice 4 omiljena broja,pa za svaki koji osvetliš,da ti sve mogućnosti kontaktiranja,kao i istoriju prethodnih kontakata(sms,pozivi,mejlovi...).Takođe,oduševljava me činjenica da je,barem koliko vidim na Nokia sajtu,xpress music logo ustavri touch sensitive sensor,koji kad pritisneš,dobijaš dodatni bar sa multimedijalnim komandama u desnoj strani ekrana.

Sve u svemu,mislim da je pun pogodak!Jedva čekam da se pojavi u zvaničnoj prodaji kod nas,i ako bude po najavljenoj ceni,neću ni malo razmišljati :)

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

araphel, potpuno se slazem sa tobom, telefon je stvarno macka :)

Vrlo je moguce da bude i moj izbor u narednom periodu, posebno ako bude po najavljenoj cijeni...

Lijep kao iPhone(ili ljepsi) a funkcionalan kao Nokia, jedva cekam da vidim kako taj TS symbian 9.4 radi u praksi! :D

I ovaj Dual ARM 11 369 MHz CPU je ako se ne varam do sada najjaci procesor koji je Nokia ugradila u neki svoj smartphone.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Tačnije S60v5, nema v4 kao ni na S40 seriji (azijsko sujeverje). Uglavnom su komentari da je fino optimizovan i da radi brzo (browser i pict.gallery malo sporije). S60 5th :wink:

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

araphel, da,napisao sam to već.Ta oprema vredi BAREM 50e,a i više.Nokia obično škrtari na pakovanju,ali ovo je veeeliki izuzetak.Ako bude ispod 300E bye bye N82.Za jedno 5 (a i manje) meseci,čisto da bude malo app za TS nokiu 8)
* Telefon 5800 XpressMusic sa olovkom (stylus)
* Baterija (BL-5J)
* Punjač (AC-
* Muzičke slušalice (HS-45, AD-54)
* Kabl za video izlaz (CA-75U)
* Kabl za povezivanje (CA-101)
* 8 GB microSDHC kartica (MU-43)
* Futrola (CP-305)
* Postolje (DT-29)
* Stylus plektrum u traci za zglob(CP-306)
* Dodatna olovka (stylus)
* Korisničko uputstvo i skraćeno uputstvo
* Mini DVD
Nokia C6

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Pa morali su nabudziti pakovanje jer ipak su ovaj telefoncic najavili kao iPhone killer! ;)
Sa ovakvom nizom cenom bice jedan od najrasprostranjenijih telefona na trzistu !

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

IDzO, ma iphone je mrtav.Ako ga ovo ne ubije ništa neće.Nokia se ugleda na apple po cenama.Uvideli su da su preterali,pa sada smanjuju cene (novi ipodovi itd.)

Ali ovo je pravi boom.Ubija iphone u svaki pojam! :P
Nokia C6

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

"bice jedan od najrasprostranjenijih telefona na trzistu !" - u startu me to nervira al'dobro.
Biće tuča za app
Eldar M. : "...seeing that Nokia have already rolled out an open SDK and basically given green light to all developers who want to tweak their apps for the Nokia 5800 Tube."

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Vlada Zem, odličan podez nokije.Tako smo sigurni da će za malo vremena biti veliki broj app (korisnih ili ne) i da će se moći iskoristiti sav IQ symbiana.

A malo me to podseća na iphone,ipak je on sa lg padom prvi ucrtao te tragove koje ostali slede :wink:
Nokia C6

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Vlada Zem, a sto te to nervira?! To je neko moje misljenje!
Dosta je jeftin ima odlican prodajni paket, pristupacniji je i korisniji od iPhonea, novo je cudo iz Nokiine palete i ima potencijala da bude veoma trazen telefon!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

IDzO, pa to me i nervira, biće ga "na sve strane"... Kad krenu ovde da sevaju raznorazne teme...
araphel, u pravu si, taj logo je senzor za toolbar, vidi se na početku youtube snimka ovde na 2.strani - internet surfing.
:wink:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Nokia je ubila odavno iPhone, a ovakvim potezom je samo umrtvila isti :wink:
Ako se pojavi sa plavim okvirom, e to će biti fenšn
Nokia Lumia 630

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Check out these top secret 5800 XpressMusic telephony tips.

Tap the clock to quickly access alarm functions
Sure, there are menus to set an alarm on the 5800, but by the time we’ve trawled though the endless alarm functions we’d already have fallen asleep. However, Nokia’s new touchscreen operating system means there are shortcuts everywhere. All you need to do is tap the clock for quick access to its alarm functions ready to jolt you from your slumber.

Tap the date to quickly access phone profiles or the calendar
As its name suggests, the 5800 XpressMusic is pretty handy at keeping you on your tapping toes but it’s also great for keeping you organized. Tap the date next to the clock and it’ll open your profile options as well as the calendar, which works brilliantly thanks to the 16:9 widescreen and generous array of drop down menus.

Quickly switch on Bluetooth or Wi-Fi
Getting the 5800 XpressMusic to be friends with your Bluetooth devices is quick and easy courtesy of some common sense from the Finnish call kings. Rather than scrolling though endless menus, simply tap above the date to switch Bluetooth and Wi-Fi on or off in an instant.

Add up to two RSS feeds to friends
Staying in touch doesn’t just mean calling or texting your pals. Did you know you could turn your mates’ Facebook, Flickr or YouTube feeds into RSS updates on your phone? Just tap them into the dedicated contacts bar and you’ll always see what they’ve been up to, alongside previous calls, texts and emails.

Flip silent
Fancy a bit of quiet time? The tuneful telephony device supports Nokia’s flip silent function, so that should the phone ring and you don’t want to take the call, simply turn it face down to silence it as if to say “talk to the hand”… or the table.

Send text messages the way you want to
Thanks to Nokia’s snazzy new operating system there’s a whole bunch of ways to send text messages to your chums. You can choose from tapping out texts via the on screen QWERTY keyboard with two hands, pull up a regular number pad for conventional messaging, or use the plectrum (see what they did there) that comes attached to the lanyard for knocking messages out on the mini keyboard.

Izvor: mobile-review&ELECTRICPIG

Odgovori