Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Wisost, efekte imas na youtube, kucaj n97 theme effects :)
ja bez haka nisam mogao da zivim, hteo sam da prodam telefon :)
leki_bgd, ma ovo nije iskustvo, samo pracenje tudjih uputstava, i koriscenje tudjeg truda :)

putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

Dobri ljudi , jel uspeo neko da uradi nesto sa hakovanjem ? Toliko se pricalo o novom update-u i sad niko da ga prokomentarise :) ! Kod mene nema nekog posebnog pomaka sem da mi se popravila jedina nekorektnost koju sam imao na telefonu a to je da se telefon zabaguje kad udjem u applications na par sekundi ali se zato sada izgubila opcija za offline mod kada odem u options ! Bagovi koji su pominjani kod drugih ljudi meni nisu poznati ! Sve ostalo je apsolutno isto kao i pre update-a ! Ako je neko uspeo da uradi nesto sa hakovanjem nek nam javi ! Hvala unapred !

miljan_vb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2010. 18:17

i?

Post od miljan_vb »

I? Jeli resen problem kamere? Razgovora?Signala? Utisci?Ovaj ROM je trebao to sve da resi :? Ja sam je inace zamenio za e72 ali me zanima da li ima poboljsanja na n97......

putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

Pa vidi ovako : Ja nisam imao problema sa razgovorima i signalom tako da ne mogu da komentarisem taj deo a sto se tice kamere , problem koji postoji sa blicem (osvetljava deo slike ) nece nikad ni biti resen jer nije softwerske prirode vec hardwerske (ocigledno blic stoji okrenut ka kameri a ne paralelno i prejak je ) ! U predhodnom postu sam napisao da mi je jedini problem koji sam imao resen ali mi se pojavio drugi (nestao offline u options-u ) , mada ne znam da li je to problem posto su AccuWeather i Facebook obrisani iz sw na cemu je dobijeno onih 50-ak megabajta a jedino su oni imali potrebu za online-om ! Ja konkretno ne vidim nikakvu razliku u promeni sw ! Bilo bi dobro kada bi i drugi koji su imali probleme sa telefonom dali svoje utiske , medjutim , nestadose svi :) !

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa ima poboljsanja
cini mi se da touch ima bolji odziv... nemam vise problema sa pucanjem razgovora, kamera radi normalno, nemam tih problema sa blicem... generalno v21 je ono sto je v20 trebao da bude...

ipak i E72 je odlican telefon...

hack radi noramlno, mislim da sam na prethodnoj strani opisao... i sve je sooper.... :)
konacno volim moju n97 :) !!! :lol:

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, ne znam da li ce da ti oprosti zamalo prevaru. Salim se naravvno drago mi je da su konacno sredili ovaj telefon jer je zaista dobar.

miljan_vb
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Ned, 24. Jan 2010. 18:17

Post od miljan_vb »

Hvala na odgovorima.U vezi kamere: meni je samo po nekad davala belilo na slikama.Nije to uvek slucaj a blic je uvek radio tako da sumnjam da je to zbog pozicije blica.

putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

Desio se jos jedan problem posle update - a sw ! Danas sam primetio da mi muzicki player ne vidi uopste muziku koja je na mass memory ! Pre update - a sw sam uradio reset telefona sa *#7370#, instalirao sw i onda vratio podatke ! Ne znam u cemu je fora ! I jos jedno pitanje , kako se formatira samo mass memory ? Trazio sam , procitao sve postove ali ne nadjoh !

zivnenad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 22. Nov 2007. 10:55

Post od zivnenad »

@putnik1: isto se i meni desilo.treba da osvezis listu pesama u music playeru. to ces uraditi na sledeci nacin: ulazis u music library, zatim ides na options i onda izaberes refresh library. poce ce proces refreshinga u kome ce ti biti addnuti svi fajlovi koje imas u mp3 formatu.
inace novi sw meni nista konkretno nije poboljsao mobilni. ne osecam neke promene.kada su najavili poboljsanje browsera iskreno sam se nadao da ce da se ubaci flash media player na brosweru da bi mogli da se otvaraju sajtovi na kojima ima tv prenos. da li neko zna da li ce i kada adobe da uradi flash media player za symbian?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

zivnenad, trebalo bi da ti automatski otvori Real player kada ideš na stream.
On je default aplikacija za to
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Wisost
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Čet, 29. Okt 2009. 00:25

Post od Wisost »

Meni još nije izašao update a neću da mijenjam product code.... Nego, ja nemam tih problema ni sa blicem, ni sa razgovorm, ni sa čim hardverskim, valjda zato što je telefon u švajcarskoj uzet :D
A drugo, posle update na v20, sve slike iz Photos - captured su mi nestale :( Iako su u pravilnim folderima, vratio sam ih, ali samo u downloads... Ako neka zna šta da uradim da ih vratim tu, neka mi kaže =)
A efekti teme, vidio sam, i po defaultu imaju neki, malko usporavaju telefon čini mi se :dry:

zex91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 24. Nov 2008. 23:45
Lokacija: I'm from Belgrade bitch! =D

Post od zex91 »

Meni se posle updatea na 21.0.045 desilo par stvari. Prvo: telefon moram da ukljuchujem 2-3 puta, dok se ne ukljuchi (to se deshavalo i pre, ali je posle updatea na v20 *#7370# reshilo stvar, sada ipak to nije sluchaj) ne znam kako to da resim i MOLIM vas za bilo kakvu pomoc, jer mi ovo vec ide na ZIVCE!!! :angry: . . .Drugo, kada recimo imam widzete na ekranu, i radim neshto u meniju, vratim se na pochetni ekran, opet ispishe "Ucitavanje sadrzaja" i fazon treba mu jedno 5-6 sekudni da vrati widzete. To se pre nije deshavalo. I treca stvar, mozda naj nebitnija, u Muzichkom plejeru Album art, tj. ona slika izvodjacha, albuma itd. fazon je u rezoluciji tako dobroj, da se vide kockice :D . . . I pre je bila ne toliko bistra ta slika, ali sad je bash ono. . . Losha. Ljudi molim vas pomagajte, dajte da reshimo ovo, pa da nastavim da volim opet moju Nokiu, sad me strashno nervira, jer ne znam shta vishe da radim. . . Poz

putnik1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sre, 26. Avg 2009. 02:38

Post od putnik1 »

Zivnenade , bio si u pravu ! Prebacio je sve pesme i sada je sve ok ! Dakle , meni ostaje sad samo jedan problem ( ako je to problem ) a to je da mi nema offline-online moda u options-u ! Vec sam rekao da i ja ne primecujem nikakvu razliku u update-u i da mi je sve kao i sto je bilo . Generalno sam zadovoljan telefonom a i koliko sam procitao od nekih njima su se neke stvari popravile sa novim sw sto je i naj bitnije !

zivnenad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 22. Nov 2007. 10:55

Post od zivnenad »

gameforce, znam ja to sa real player i na taj nacin otvaram neke strane.ali veci broj sajtova trazi adobe media flash player da bi ih otvorio.probajte recimo da otvorite www.zulu.mk i videcete da ce da vam trazi spomenuti program.mislim da n900 ima flash player, a iz nokije su najavili da ce i za druge modele biti uradjen sw u januar 2010.

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

Pozdrav . Imam problem kod N97,telefon ima 3 grupe memorije C: Phone memory (slobodan prostor 300KB) E: Mass memory (slobodan prostor 29.5GB) i F: memory card,gde je slobodan prostor za nju. S vremena na vreme mi iskoci upozorenje da mi je puna C memorija i da izbrisem nesto sa nje. E mene sada interesuje kako ja mogu da zamenim memorije,tako da mi sve sto skidam ili saljem na tel ide u E memoriju ? Imam osecaj da mi tel koci malo zbog prebukirane C memorije.
Nadam se da nisam previse zakomlikovao stvar mojim objasnjavanjem situacije. Unapred zahvalan svima koji zele da pomognu . Borko

zivnenad
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 22. Nov 2007. 10:55

Post od zivnenad »

@Borko82: idi na settings, phone, application settings, active notes, memory in use i izaberi mass memory.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Borko82, ukoliko misliš na fajlove koje prebacuješ preko BT-a onda promeni mesto gde će telefon da ti čuva pristigle poruke. Znači odeš u Menu/ Messages/ Options/ Settings/ Other/ Memory in use i tu izaberi E:
Tada će ti sve poruke, kao i fajlovi koje primaš preko BT-a stizati na dodatnu memoriju:) koji firmware imaš? To ćeš videti kad u dialu ukucaš kod *#0000#
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mirko BGD napisao:konacno volim moju n97 :)
Verovaću ti tek kad pobrišeš sve oglase za prodaju N97... ;)

Borko82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 05. Feb 2010. 21:31
Lokacija: Beograd

Post od Borko82 »

@zivnenad,zivio ti meni iha :). Hvala tebi i Nikolini,sada mogu da ici na spavanje :))).
@nikolina,mislim da mi govoris o verziji softvera, v 20.0.019...hvala vam jos jednom.
E sada imam jos jedan problem :)))...a to da mi non-stop treperi poruka pored baterije,to je radio cim sam ubacio karticu a ona je bila prazna,bez poruka....i da li ima neko neki posao da bi mogao otplatiti N97 hehe :)))).

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Miškoni, pa obrisao sam.... mislim nije vise na prodaju... :) konacno sam dobio to sto sam hteo... :)

Odgovori