Nokia N97

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

tomas.hokenberi, ali i 5 mpx kamera,itd///:-) !

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Igor88bg, Meni je kamera apsolutno sporedna stvar - dobro je da je ima i da ima autofokus. Ako hocu da fotografisem nosim fotoaparat. Windows Mobile vs Symbian mi je npr. 50 puta vaznija stvar od 5 MPix. Telefon sa qwerty tastaturom i touchscreenom se, pre svega, kupuje da radi kao "komunikator" i "poslovni telefon". Tu je kamera, barem meni, slabo bitna.

Tih 5 MPix mi nisu nikakva prednost ni vazan detalj.

Ovo je telefon za ljubitelje N serije koji ce ga kupovati da "pokazu kako je i N serija pogodna za 'ozbiljne' primene". Ljudi kojima zaista treba poslovni telefon i komunikator ce se drzati Windows Mobile telefona (HTC i slicni) i E serije.

Kako je ovo N serija verovatno ce biti pozicioniran kao "napredni", "multimedijalni" "smart" telefon - koji ce korisnici ponekad koristiti i za e-mail i surf u cemu ce im pomoci qwerty. Znaci meni nezanimljiv model. Bolji od svojih prethodnika N96 i N95 svakako ali nista posebno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ako sam dobro razumeo, ima metalan okvir oko gornjeg dela (ekrana), kvalitetnu plastiku i odličnu konstrukciju. Stari ARM11 procesor (n95), dosta dobro optimizovan, tvikovan (pogledajte na YT), bez 3D čipa - opet, ovo je tek proto.
I dalje mislim da je u današnje vreme malo "bolesno" najavljivati model koji će se pojaviti u radnjama u najboljem slučaju za 5-6 meseci ;)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Vlada Zem, Bice da Nokia nema nista sto bi zaista pariralo nekim HTC modelima i SE X1 pa su najavili ovaj model da bi "ostaliu igri".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Meni se svidja, ovo ce verovatno biti moj, ne sledeci, nego onaj tamo telefon :) :)
... samo sto ce za pola godine HTC da izbaci neki transdimenzionalni komunikator.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

tomas.hokenberi, naravno, da ima bilo bi već "retail" :wink: Ipak napravili su dobar otklon od 5800mx, HW keyboard, widgets, kamera, ekran, kvaliteniji materijali. Kupovaće se, "Nokia je Nokia", iako će HTC HD cena za 6 meseci biti... al'biće "stari" model, jel'.
Nokia=VolksWagenMobile

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Cekajte,a sta je onda ovo?Kada se ukuca u google Nokia N97 dobije se ova slika.Jel' ovo neki propali projekat?

Slika
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ovo je neki fotosop koji se odavno vrti na netu ali eto pravi N97 ima drugaciji izgled. :)
Ovako su i X1 najavili pre vise od pola godine pa se oteglo u nedogled dok je nisu izbacili na trziste.
A ako su one price istinite da ce HD dobiti naslednika u vidu HD Pro (sve mogucnosti HD-a + QWERTY), Nokia nece imati neke velike sanse da parira tom modelu.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

SlikaSlika
web "made by hand" :D edit: u stvari mislim :lol:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Zanimljiv telefoncic, licno ne bih ga pazario, zbog TS.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

JodzaHrabri
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 20:43

Post od JodzaHrabri »

Ludi samo mi jedna stvar nije jasna ,zashto im vazda treba toliko vremena da izvace tel. :dry: na trzishte kao npr 5800..a sad najavljuju n97 koja ce tek izaci (na ljeto???)....namjeravao sam da uzmem 5800 ali sad kad sam vidio OVO...a kad budem htio nju izlazice neshto drugo :wacko: nisu je trebali josh najavljivat,definitivno ce prodati manji broj 5800

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Vala svaka mu čast kako je lepo iskopirao Tytn II... I onaj "meni" taster mi ide na živac kako ga je nakrivo postavio. :chytry:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

WickerMan, a i brate matoro izgleda telefon :D to je trebalo da ti bude prvi sumnjivi detalj :) vidis da su sad svi obli nekako :P
Nokia E71... Elegant, but deadly

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

kapoerista90, Iskreno,jedino sto mi je mozda nagovestavalo da je fake je natpis NOKIA u dnu telefona,a opet kada vidim koliko je sajtova postavilo ovaj phone kao N97...
Nisam bio siguran.A sto se tice izgleda pa i nije mator,kad pogledas npr N96,N95... ,svi lice tako da me Nokijina nemastovitost nikako ne moze iznenaditi.U tome su nenadmasni. :)
JodzaHrabri, Pa pravljenje telefona nije bas tako jednostavno kako to ti mislis.Ima tu mnogo posla ako hoce da finalni proizvod bude kvalitetan,a za kvalitet treba vreme.
Svaka kompanija najvaljuje nove verzije svoga proizvoda da bi zainteesovala kupce i "preplasila" konkurenciju.Jednostavno se mora videti da oni nesto rade,unapredjuju se itd.
Ne moze se svrstati Nokia 5800 i ovaj N97 u isti kos.Jedan je bas za multimediju (5800),dok je drugi neki polu biznis telefon.(kako ovo zvuci glupo kada se stavlja u kontekst za N serijom :shock: ) Tako da svaki model ima svog kupca bez obzira na planiranje novih.

A ovaj Eguchi ga je dizajniro u p......
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Ja sam počeo da štedim za ovaj telefon :D ..evo sa vama da podelim ušteđevinu :lol:

Slika
Nokia C6

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

SlikaSlikaSlika
moj poslednji post o telefonima sa hwkeyboard :P
;)

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

ja i dalje mislim,da ovo čudo na trećoj slici,sa leve strane,neće još dugo ni 1 proizvođač prevazići 8) zna se ko ima najbolji displej...i svi novi telefoni se sa njim upoređuju,al džaba :wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

valdevit, da li si video HTC Touch HD?
iPhone je pored njega smesna igrackica !

valdevit
Banned
Postovi: 283
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 09:33

Post od valdevit »

imao sam htc touch hd,par sati i mogu ti reći da sam se dugo razmišljao koji tel da uzmem :) uzeo sam ajfon i za sad nisam zažalio 8)

inače,htc touch hd sam čekao da se pojavi 6 meseci,da bih ga uzeo,a ajfon sam mrzeo iz dna duše :)

Odgovori