Nokia N86

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Uzeo sam N86, da odgovorim, verovatno će nekog zanimati. Mp3 je odličan i sa fabričkim slušalicama (bolji od n95 8gb), prvi put da koristim nokia fabričke slušalice (koje nešto vrede). Zvono glasno, kao na n95 8gb. Baterija, još je forsiram maksimalno, odlično se drži, detaljnije o njoj za par dana.
Jedino što mi smeta je hack, nisam uspeo ni sa jednim HelloOX (sa v1.03 dođe do Installing rootCerts..).
Da li može N86 da se hakuje i kako?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Baraba, moze kada flashujes skuvani ROM koji vec ima omogucen hack .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

E doslo vreme da ja npisem kratak review ovog telefona posle skoro mesec dana koriscenja :wink:
E ovako...Da prvo pocnem sa manama:
1.Ocekivao sam crni telefon a dobio sam neku crno-plavo-indigo-teget varijantu! :? ali svi su takvi tako da mi je lakse :| Kada sam kupovao,beli nisam mogao naci nikako iako sam ga toliko zeleo!!! :cry:
2.Znate kako je to kad kupite neki nov telefo i svi uzmu da cackaju,slajduju,otvaraju i zatvaraju i to je nazalost ostavilo trag na brojevima 7,8,9,#,0,* u vidu tankih linija od slajda na dole :chytry:
Iste te linije su vidljive i na poledjini,fizicki ispod ekrana :(
3.Iako vec svi mislite da je kvalitet krs i jeste ali samo u vidu tih linija! :dry:
Ostalo,slajd,tasteri,kick stand,"staklo" preko ekrana deluju kao da ce izdrzati i napaljene klince koji bacaju telefon preko pola kafica iz fazona i hvale! :wink: koji se ponekad fokusira na nesto sto se njemu cini zanimljivim!
4.Malo me nervira taster za kameru,nekako je...pa aj da kazem ne precizan! :dry:
5.Sto se tice "softwerske" mane tu cu definitivno navesti "plivajuci autofokus" :? :wacko:

To je sve sto sam ja primetio za mane!

Aj sad malo prednosti! 8)
Necu navoditi pod brojevima posto ih ima previse :D
Softwere u njemu je brz na nivou E52 koji je po meni najbrzi symbian koji sam ikad video!
8gb memorije i jos na poklon sto sam dobio 4gb je za mene sasvim dovoljno!
Wifi radi savrseno kao i web browser koji jako brzo renderuje stranice i otvara brzo stranicu sa puno flash animacija sto mi se jako dopada.
GPS hvata signal za nekih 20s kada se prvi put pali,posle toga gotovo trenutno se povezuje sa satelitima(testirao pre par dana do madjarske i radi bez problema sa Garminom)
E i taj cuveni i napljuvani FM transmiter :) Ja zivim na selu i nasao sam frekfenciju 96.70 da je slobodna i nema nikakvih smetnji cak ni u gradu(NS) jedino mu smeta kad se nadjem na semaforu okruzen taksistima! :angry:
Ekran je savrsen,OLED mi se jako dopada iako moram priznati ne voli sunce ali je sve sasvim citljivo i u granici normalnog :) Unutra je nesto najlepse sto sam video posle Omnie HD i njenog fantasticnog ekrana!
Kamera je jako dobra,mnogo bolja nego na Innov8 koji je otac ranije imao(subjektivno misljenje!)
E sad dolazim do mog najveceg iznenadjenja! DUAL LED Flash! :o Toliko je svetao da je to ludnica! :o Prosli telefon mi je bio N82 i priznajem da je n82 za nijansu bolji ali samo nijansu!Softwer je tako uradjen da nekad blic bljesne jace a nekad slabije,zavisi od objekta koji se slika.
U potpunom mraku je sve apsolutno vidljivo i bez previse suma.
Video snimanje je u rangu sa n79 osim sto ima taj digitalni zum koji ne povecava piksele da budu velcine prsta cak ni na max zumu.
Sto se tice muzike i slusanja na sluskama,tu je sto me je jako iznenadilo slabiji od E52!Nista strasno ali ipak slabije(poredjeno sa istim slusalicama,ista pesma) i nekako e52 ima bogatiji zvuk.

Baterija mi traje u proseku 2 dana sa lepim maltletiranjem sto je za moj kriterijum sasvim dosta,bitno mi je da izdrzi od ponoci do ponoci :)

E toliko od mene :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Da li može neko na PM da mi pošalje gde imam skuvani rom sa hakom da skinem i upustvo? Bitno mi je da skuvani rom ima u sebi rompatcher sa kojim mogu da aktiviram patc.

NeLePFC
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 03:59

Post od NeLePFC »

Kako da vidim datum proizvodnje ovog telefona? Ne rade oni standardni kodovi ko za ostale nokije... :?

joker99
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 24. Nov 2010. 18:30

Post od joker99 »

Imam problem sa n86-icom...napunim bateriju 1 dan je puna onda spadne jedna crta i posle nekih sat pokaze da je skroz prazna,a telefon ni ne koristim i ukljuci safe mode.Da li neko zna u cemu je problem?

gorann86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 02. Dec 2011. 10:52

Post od gorann86 »

ljudi imam problem ,kupio sam polovan n86 i uradio flesh softvera pomocu nokia SW-a na verziju 30.009 i sad kad udjem u muzicki player i udjem u listu pesama kad krenem da kucam neku pesmu pomocu search-a i samo izadje iz plejera??? ima li neko resenja,hvala unapred

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

joker99, pretpostavljam da je baterija problem, tj. da je dotrajala jer sam imao takav slucaj sa vise modela nokije. Reci mi koliko je star telefon i koliko si ga inace cesto punio?

gorann86, pokusaj reinstalirati ponovo softver, mozda nesto nije dobro odradjeno a nebi bilo lose da uradis i hard reset u slucaju da ti se to nastavi desavati jer je sigurno softverski problem.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

janka_88, nece mu pomoci najverovatnije ni ponovna instalacija softvera ni reset.Ti stari telefoni tipa n79 ,n85,n86 mnogo baguju sa plejerom,ja sam se zivih muka namucio na n79 jer nije hteo da pusta pesme i prijavljivao razlicite greske.
Jednostavno ti telefoni su se lose softverski pokazali i tu nema price,i ne samo kad je plejer u pitanju .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sale_M, epa takav ti je primerak zapao, moj n79 radi bez greske vec pune tri godine. Kupljen je u telenoru ako je to bitno.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sale_M, slazem se s tobom, ali ne treba da se generalizuje da je svaki telefon takav... Jednostavno tebi i gorann86 je zapao takav model i to je to :)
S druge strane, nece mu odmoci da pokusa da instalira ponovo software ili da instalira neki drugi player i to je to :)
deksicom, telefon zavisi dosta i od vlasnika ;) Evo npr. ti :) Savrsen vlasnik, savrsen telefon :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

deksicom, nemoj da pricas napamet,imao sam 5 primeraka N79 od kojih su 4 bagovali.. :uhuh:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ja sam imao 2 primerka N79, koristio sam ih zajedno skoro 2 godine, nikad ni na jednom od njih nisam imao takvih problema.
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Sale_M, dobro. Ne moras da napadas deksicom, zato, ali jednostavno ti se pogodilo tako... Evo, mnogo ljudi ovdje ima problem sa E72 no medjutim, ja nikad nisam sreo nekoga u BL ko se zalio na taj telefon... A znam sigurno 4-5 ljudi! S druge strane, deksicom je rekao svoje misljenje!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sale_M, a bre Saša (jesam pogodio ime aa) sto bih lupao napamet, moj primerak radi stvarno dobro. Hakovan je ima u njemu podosta aplikacija i tema i zasada mu stvarno nemogu naci ni jednu manicu.
Mislim nemo se ljutis al tako si je :D .
zavodnick, hey ma nomoj me razmasujes od E72, sivi model se ceka.

kodar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 30. Mar 2012. 14:48

Post od kodar »

Imam Nokiu N86 i imam problem sa koriscenjem interneta.Kada je telefon bio nov lepo je to funkcionisalo ali sada se desava sledece:
Ako na googlu otvorim da citam vesti prelistam par stranica,cim kliknem na neku sliku ili opsirniju vest izbaci me na crn ekran gde su bookmarks. takodje nakada sam mogao koristiti youtube a sad nece da pusti nijedan klip... Skoro je resetovan tu u nekom lokalnom servisu ali to nije resilo problem.Nemam nikakvu memorisku karticu koristim memoriju telefona...
Hvala unapred

Odgovori