Nokia N86

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
fingon82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2009. 16:23

Post od fingon82 »

hehe hvala <b>Igor88bg</b>,ali kako bez garancije?znaci platis,upalis,vidis pokvaren-j..... ga, vec si platio :) takodje,nista skidano sa mreze me ne interesuje..ali cene su extra!!! Ajde mi ppusti na pp broj njegov :) ne zaista,nece ovaj fon biti popularan kao n95 ni izbliza,zivi bili pa videli.U pravu je ko kaze da ce da se isprimaju na kameru,ali je sad izbor mnogo veci.Ja najozbiljnije razmisljam o prvom samsungu u zivotu-innov8 :roll:
Poslednja izmena od fingon82 u Čet, 26. Feb 2009. 07:15, izmenjeno 1 put ukupno.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ove slike su dosta lose bas zbog toga sto se nije nista podesavalo pa su pregoreli pojedini delovi i ona jedna je stresena pa se ni ne moze uzeti u obzir za komentarisanje.
Cudi me to sto kada se skine slika na komp pa kada se pogleda exif pise da je telefon N85, a ne N86!?

Verovatno ce se doraditi taj kamera sw do izlaska finalne verzije ali ove slike nisu bas upecatljive.

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

fingon82, ma koji innov veruj mi ako zelis igracku za pola dana sa baterijom a druga polovina bez ok onda ga uzmi :-) inace lik je iz Cg pa ne znam kada dolazi u bg ps tel radi kada ga uzmes :-) ali ako rikne ne zovi ga :-)IDzO, slike su blagi uzas ono sa gornjeg dela su slike made by nokia koje ces naci i na nokia sajtu zar ne vidis da su pro :-) i verujem da je debela obrada u Ps radila tako da :-)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Kolika li cena biti kod nas kad se pojavi?Ja cenim da ce imati pristojnu cenu makar posle nekog vremena tj kao sto je sad n85 400 i manje.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Crna verzija izgleda blago rečeno užasno, dok bela izgleda odlično!Napredak je za nseriju barem malo metala i čini mi se izuzetno kvalitetna mat plastika.Ali će verovatno koštati oko 650€ kad se pojavi :wink:
Nokia C6

fingon82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2009. 16:23

Post od fingon82 »

ma kojih 650 ljudi,nije to laptop. :D Mozda prvih 7 dana ako se zaleti neka budala.Bice 50-70 evra vise od n85.Sta vam je,kriza je ljudi :D

Igor88bg
Banned
Postovi: 1475
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:02

Post od Igor88bg »

fingon82, cena ce mu biti oko 490e sa porezom! mozda preko 500 kod nas :-) :lol: :lol: :lol: koliko sam nacuo u neg bice oko 350 funti!

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

jel ima ko ovaj telefon i kakvi su mu utisci o njemu pre svega o kameri i o predivnom OLED ekranu...

racika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 05. Dec 2009. 17:36

Post od racika »

pre neki dan sam ga uzeo. po meni je ekstra telefom, slike su odlicne, zato sam ga uzeo prvenstveno. Drugo mene muci: navigacija i GPS data. Pre dva dana sam uradio SW Update i sada nemam komandu za Satelite status i ne znam kako da ga vratim.
Molim pomoc

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

hm, a da li bi mogao da napises mali review, vidim malo ljudi ga je dosad hvalilo, mnogi se na bateriju zale, ako te ne mrzi, naravno...
::luv phonez::

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

racika, to u vezi satelita je jedna od novina u novom firmwareu i tu ne možeš ništa da promeniš. Isto je i sa novim firmwareom na N97ici:(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

racika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 05. Dec 2009. 17:36

Post od racika »

djoxie, zasada ne mogu nista da ti kazem za bateriju, jer fon stalno prikacen na komp i tako se i napuni. Sto se tice slika stvarno je sve super, blic je OK, nocne slike OK, video OK. Jedna stvar je nezgodna, kada slikas moras jace da pritisnes (ima jace drugo koleno) a da se ne pomeri aparat. Sto se tice softwera, vazno mi je bilo samo da je brz,a ovaj, veruj mi to jeste.
Opet kazem, kad sam uzeo verzija Symb je bila 1.10 ili tako nesto a sad mi je ova nova 2.11 i nesto i tada sam ima sve,a sad mi ne radi kotrola statusa satelita. (Sutra vise)
Ninolina, da li negde mogu da se nadju starije verzije Sym a ako moze kako da je povratim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

racika, znam da je za novije Nokia symbian tel gotovo nemoguće odraditi downgrade firmwarea:( bar je tako za N97icu, a mislim da po zaštiti spadaju u istu kategoriju:( kažem da je gotovo nemoguć downgrade, jer ja još nisam našla nikog ko bi mogao to da mi odradi na 97ici:(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

moukoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sub, 07. Mar 2009. 16:59

Post od moukoko »

evo i ja bih rekao koju o ovom telefonu.. Nakon n81, e66, Omnie dosao je red i na n86. Sam kvalitet izrade je dosta dobar, to je ono sto svi uglavnom i kazu. meni se licno ne svidja kako su zamislili ubacivanje SIM karteice - bez pincete se ne moze izvaditi, prosto mi je to neverovatno.. zaista cudno. Slajder mi je bio bolji na e66, ali samo za nijansu, inace je veoma dobro odradjen.. ekran je predobar, nekako sam ocekivao da ce 240*320 na 2.6 inca biti malko zrnasto, ali ne, slika je perfektna, mnogo bolja nego na e66 koji je imao 2.4 inca sa istom rezolucijom.. kako i zasto, pojma nemam- valjda zbog AMOLED-a:wacko:
sto se tice symbiana, dosta je brz, mogu se ukljuciti i efekti u svakoj temi pa sve to izgleda dosta lepo. zaista se jos uvek ne moze hakovati verzija 300.xx koju trenutno imam, ali se moze svaka aplikacija potpisati (XSign-om), pa to i nije neki problem.. mala izmena je da je napokon omoguceno u samom symbianu opcija FullScreenCaller, ali ne i wallpaper preko celog ekrana, i dalje odsece po 3mm pri vrhu i dnu (a program FullScreenWallpaper nece da radi posao na n86, iako je bez problema radio na n81 i e66). Navigacija (garmin) radi odlicno, sa A-GPS hvata satelite za manje od 10-15 sec, ali ono sto je za mene najneverovatnije - WiFi radi savrseno! u stanu u kojem inace WiFi mrezu hvatam samo laptopom (ni Omnia, ni n81, ni e66 tu mrezu nisu ni videli, a kamoli uhvatili) n86 hvata sa 2-3 crtice :o . youtube, Facebook, Gmail, sa tom wifi prosto lete i to mi je pored kamere koja je za svaku pohvalu ipak najveci plus ovog telefona.. kamera - kao sto rekoh - odlicna, mada meni skroz nebitna, sto se mene tice mogli su i 2Mpix da stave, ne bi mi smetalo.. :) da sumiram, verujem da je to podiglo cenu ovom fonu za 100ak evra i mene licno bacilo u nepotreban trosak, ali mi nije narocito zao, uzevsi sve sta ovaj telefon nudi.. umalo da zaboravim da pomenem bateriju - za sada ovo preliminaran utisak - ali verujem da ce mi trajati 2-3 dana lagano, pogotovu kada se malo ohladim od stalnog cackanja fona :D

Deni Litrić
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 22:03
Lokacija: Konjic, BIH

Post od Deni Litrić »

Dali netko zna sta bi mogla znaciti mala kovertica koja svjetluca u gornjem desnom uglu display-a na Nokiji N86? Hvala unaprijed. Pozzz. :wink:
Samsung Monte, Nokia N86 8MP, SE K800.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Deni Litrić,ta kovertica "oznacava" da imas poruke koje ti se nalaze na SIM kartici... 8)
Imas opciju da otvoris te poruke sa SIM kartice,da ih prekopiras na memo tel. ili kartice,ili da ih jednostavno obrises... :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deni Litrić
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 22:03
Lokacija: Konjic, BIH

Post od Deni Litrić »

Hvala na odgovoru, ali kako mogu doci do tih poruka? Prvi put kada sam ubacio karticu u telefon odmah se ta kovertica pojavila?! :? :unsure:
Samsung Monte, Nokia N86 8MP, SE K800.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Deni Litrić,ne znam da li je isto kao i kod mene,cim udjes u poruke ides na opcije pa na SIM poruke... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deni Litrić
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 22:03
Lokacija: Konjic, BIH

Post od Deni Litrić »

E super nasao sam. Hvala puno. :wink: 8) . Dobar je telefon samo su navigacione tipke male, sve ostalo je super. pozzzzzzzzzzz.
Samsung Monte, Nokia N86 8MP, SE K800.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Kakav je sa muzicke strane? MP3 na slusalicama? Jacina zvona? Baterija sa nekom prosecnom upotrebom? Sta vam smeta kod N86?
Daj te jos komentara iz prve ruke (vlasnici) :)

Odgovori