Koje prodavnice sada imaju originalne Nokie?

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Naravno. Sad ce neko reci kako je kupio telefon u ovlascenoj radnji, i crkao mu posle 3 dana. To se, naravno, moze desiti, i ne znaci da je svaki telefon kupljen na crno 100% losiji od onog u ovlascenoj radnji ali je, po mom misljenju, rizik veci.
To sto su cene dosta nize na crno je posledica toga sto su to tel. na koje prodavac ne placa carinu i porez. Juce vidim u jednoj prodavnici, na crno, Nokia 6070, a pored nje cena 9990 din?! Pitam prodavacicu "zasto je ovoliko skupa", a ona "ma to je cena sa pdv-om, inace kosta 60 evra".

Nikola gr
Banned
Postovi: 235
Pridružio se: Čet, 19. Feb 2009. 19:39

Post od Nikola gr »

haha...ja kupujem vec par telefona,od mog prijatelja koji prodaje na crno,i nemam nikakvih problema,zato 8) nisam ni ja za to crno mada ako mi je vec prijatelj nema problema,a telefoni rade savrseno,svi do jednog zato...nikakva garancija vam nije mobis ili alpha-copy... :wink:

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

mobilwood ima legalne telefone, ja sam uzeo 2 kod njih i stvarno NIKAKAVIH problema...

a mnogo su jeftiniji od ct computers-a. provereno.

sve se dobija u paketu i jako fensi garancija...:)
Even a clock that does not work is right twice a day

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Malo sam istražio situaciju, i recimo da od ovih radnji na M. Svetu pola njim ima legalne telefone, to znači Nokia od Alpha Copyja, Mobisa ili Mobilcomm balkan (tako nekako) Otišao sam u jednu radnju, adresa Knez Mihajlova 21A (nisam iz BG pa nisam znao da cijeli tržni centar ima tu adresu :lol: ) i naišao sam na 3 radnje (nijedna nije bila ova koju sam tražio) koje prodaju legalne telefone i dobio fino za 15k Nokiu 5310 u full pakovanju, uvezena od Alpha Copyja ima 2 godine garancije, full paket sa zvučnicima i 2GB karticom, tako da, stvarno je glupo danas kupovati telefone ispod ruke ako su 10-20% jeftiniji, a umjesto normalne garancije dobijete tipa 6 mjeseci na hardver, 12 na softver, mjesec dana na bateriju itd...

8)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Potpuno se slazem s tobom Daddy. Za 1-1,5k dinara razlike, sto je slucaj sa npr 5220 i 5310 apsolutno je bolje kupiti legalno. Mada, ima i telefona koji se bas i ne isplate kupovati u leg. radnjama. Primer, W910 legalno kosta oko 270e, a na crno 150e.

Ne mrzi li te da napises neki textic vezan za 5310, tvoje utiske?

nebitan_lik61
Banned
Postovi: 108
Pridružio se: Sub, 01. Nov 2008. 03:36

Post od nebitan_lik61 »

Daddy Yankee, mezzano, i svi ostali - od kada alpha copy daje garanciju 2 godine?????? :blinky: kada sam ja kupovao u mobisu, do duse prosle godine ali nije tako davno, dali su mi jednu godinu garancije.

ah da, Daddy Yankee, to ti je trzni centar milenijum i euro mobil pretpostavljam, oni su oduvek imali legalne, to znam 8)

pozdrav!
Even a clock that does not work is right twice a day

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

nebitan_lik61, mislim da su poceli od ove godine. Sve radnje koje prodaju legalne Nokia telefone (uvezene preko ovlascenih distributera) daju garanciju u trajanju od 2 godine.

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Da, Nokia daje 2 godine za sve telefone kupljene od 1.1.2009. 8)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mezzano, te "nenormalne" cene, poput te cene od ~270eur za W910, su najcesce kod telefona kojih vise nema u prodaji ili ih je ostalo jako malo. Legalne radnje ne menjaju cene tako jednostavno kao male prodavnice. Potrebno je da neko donese odluku o promeni cene, pa da se ta odluka zavede i prosledi kroz silnu administraciju, tako da neki modeli imaju "cudne" cene - uglavnom zato sto se nisu menjale od vremena kada su ti telefoni bili aktuelni i njihove cene "normalne".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

maxo28
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Uto, 10. Mar 2009. 01:11

Post od maxo28 »

ne znam da li je vec neko stavio ovaj link
http://rs.nokia.com/prodaja-i-servis/prodavnice
tu su navedene sve nokine prodavnice u srbiji 8)
HTC Legend

bjela
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 68
Pridružio se: Čet, 12. Jun 2008. 22:45

Post od bjela »

Da li moze neko da potvrdi da su u Logic shopu dobili original NOKIA telefon? Bio bih zahvalan za neko iskustvo sa kupovinom original 5800 :)
NOKIA 5800

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

Evo sad sam pogledao na kutiji i slaze mi se IMEI sa kutije i sa fona,tamo pise da je i zemlja uvoza Finska,e sad dal je original,neam pojma sta mislite???

markog
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 18. Mar 2006. 18:45

Post od markog »

@makibiki

Jeste...
Posto moram da unesem 100 karaktera.... I moj je iz Finske, IMEI se slaze, a kopio sam ga u Telenoru, N73 je u pitanju...

Odgovori