Nokia E52

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

luca, pa valjda ce neki imalo umniji mendzer (visokoplaceni...) skontati da se protiv krize treba boriti nekim poboljsanjima,jer ipka mobilni telefon je pored osnovne zivotne potrebe i luksuz na neki nacin (jer da nije tako svima bi pasovao neki iz 12xx serije)
D500&E71

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

@loki13
Nisam primetio nikakvo zujanje. Zaboravio sam reci da je zvuk preko zvucnika dobar, nije jak kao 5800 ali se moze cuti na bucnim mestima. Ono sto je po meni lose na ovom telefonu je interfon. Kada ga ukljucim skoro pa da i ne cujem sagovornika. Imam osecaj da se jace cuje preko slusalice nego preko njega. Kao sto rece Sale_M cudni neki bagovi u nokije. :?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ja cu ga verovatno ujutru (sreda) uzeti preko telekoma uz paket... valjda necu pogresiti jer sam se odlucio za E52 umesto za E71... :roll: :roll: :roll:

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

koji to paket sad sam gledo na netu uopste nema tih E
a sto bi pogresio razlika samo u tastaturi najvise :wink:
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

jedna radnja cije ime pocinje na H a logo im je narandzaste boje, ima pakete bel 200 ili mix 1000 uz koji idu ova dva aparata... 8) 8) 8)

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

ovaj fon nije uopste skup kako sam se ja nadao...skoro se pojavio a nov stoji vec negde oko 250...mnogo mi se svidja kako izgleda fon, al me mnogo plase ovi komentari do sada, tako da planiram da cekam jos malo, mozda se pojavi i e72( on me jos vise privlaci) !!! Pisite ljudi koji imate ovaj fon, da bi se mi koji ga zelimo kupiti lakse odlucili....

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Citam test ovog telefona i nailazim na podatak:

"SDRAM, 128mb., 30 mb". WTH ?!

"Uređaj je opremljen sa 128Mb RAM-a, a nakon prvog uključivanja na raspolaganju ćete imati oko 32Mb slobodne memorije (ovo je ekstremno malo u poređenju sa slobodno memorijom kod modela Nokia E72)."

Da li je moguce da je od 'instaliranih' 128MB rama,korisniku dostupno samo 30MB ?! :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Вероватно је грешка.
Тако у тесту за Н82 пише да је снимке најбоље правити на 640х480 са 15фпс.
Слобода или смрт

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sigurno je greska,sto bi svi telefoni koji rade na os 9.3 fp2 imali 70mb nakon paljenja a samo E52 30mb.Greska.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

bestboy, Sale_M, i ja se nadam da je greska ali tesko da je to u pitanju... :uhuh:
Cak je u nastavku testa o5 naglaseno da ima " ekstremno malo u poređenju sa slobodnom memorijom kod modela Nokia E72"...

Nasao sam jos jednu cudnu manu s obzirom kakav hardver(bar na papiru) ima ovaj telefon:

"One thing I'm troubled with:
- when I try to play videos I made with my N82, videos stutter and lag like hell. It can't be viewed at all ! It's regular 640x480 .mp4 file recorded with N82. I just can't believe that 600MHz phone cannot play that files properly !"

Ok znam da je malo Nokijinih telefona moglo normalno da pusti ovakav snimak(probao na E71 i nije moglo) ali i mene cudi da ovaj tel ne moze to da normalno reprodukuje... :uhuh:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Sad ispade da 128 mb rama nije stvarno 128 a da procesor od 600 mhz nije stvarno od 600,nego ko zna koliko manje.Cudna stvar stvarno,mada sam ja gledao neke snimke na youtube i niko ne pominje nista slicno.Inace meni se mnogo svidjao E52 kao i E55 :uhuh:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Da nastavim ovu pricu odozgo,upravo citam test Nokia-e 5730XM gde nailazim na recenicu "Uređaj se isporučuje opremljen sa 128Mb RAM-a, a nakon prvog ukljucivanja na raspolaganju ćete imati oko 96Mb slobodne memorije..." .

Inace 5730 radi pod Symbian-om 9.3,kao i E 52 pa mi tek sad nije jasno,bar prema testu E 52 sa ovog site-a,kako postoji tolika razlika u kolicini slobodnog rama izmedju ova dva modela?! :?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Fox, sad stvarno verujem da su ti momci koji su radili review debelo pogresili u vezi E52 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mxpdsa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 30. Okt 2009. 19:47

Post od mxpdsa »

Pozdrav svima,
uzeo sam nedavno tel e52. medjutim nisam nikako uspio da povecam digitalni sat, na "desktop-u" jel zna neko kako mogu da rjesim problem. mjenjao teme, sa font managerima sam probao ... ali bez uspjeha.
Hvala unaprijed.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

ja ne verujem da se taj sat moze povecati preko granica dozvoljenog...ono sto mozes da postignes temama raznim...mislim da je jedino moguce uz pomoc nekog programcica, ali kao screen saver . opet, mozda gresim, al ja tako mislim

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

moj tata je upio ovaj telefon i WOW kako je dobro odradjen,kvalitetan,tanak i mnogo elegantan! 8) jedina mana kod izrade je to sto ispod tastera kucica ili meni probija svetlost tastature i to moze nekog iritirati. :dry: Prva stvar sto sam probao je muzika i mogu reci da nisam cuo nesto bolje,u rangu je sa n79 i mozda cak malo iznad! 8) Nikakva izoblicenja,super bass i prilicno je glasan! :D
Telefon bukvalno leti kroz sve menije,stranice na web otvora u momentu bez ikakvog bagovanja(WiFi)...Jedina mana je ta kamera koja je losa do zla boga! :disgust: ali sve ostalo je bruka...toliko od mene.pozdrav :wink:

montenegrino_Bar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 06. Nov 2009. 02:29

Post od montenegrino_Bar »

Da li postoji mogucnost da se za razlicite aplikacije trajno definise odredjena pristupna tacka internetu?Zelio bih da na primjer,za operu mini bude pristupna tacka GPRS a za operu mobile WLAN.Ako je to moguce,molio bi nekog ko zna da objasni kako se postavlja,posto ja to ne mogu naci u telefonu

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

montenegrino_Bar ta opcija se obicno nalazi u samoj aplikaciji, znaci u Operi Mini imas pod opcijama "default acces point", ili tome slicno, tu definises pristupnu tacku, i on ce je kao default koristiti.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

montenegrino_Bar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 06. Nov 2009. 02:29

Post od montenegrino_Bar »

Koliko vam traje baterija na E52? Meni uz neko normalno prosjecno koriscenje jedva skrpi 3 dana.Mislim,nije meni to malo,nego citam po forumima da nekima traje i po 5 dana i vise,pa me strah da sa mojom nesto nije u redu.Nemam Garmin, i odmah sam iskljucio 3G...

scepo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 04. Avg 2008. 19:28

Post od scepo »

@montenegrino_Bar mene moze da izdrzi 4 dana i to kad pricam i poruke saljem . Nervira me sto mi 1, 4 i 7 kad kuckam poruke malo skljockacu tj nijesu kao druge tipke da lijepo kucas poruke a da ne skripucka , eto to je jedina moja mana na ovaj tel koji koristim vec 2 mjeseca . 8)

Odgovori