Nokia 5530 XpressMusic

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

mislim da je softverski,imao sam problema sa n85,isto je sama vracala sat :D
posle flesha sve se resilo!

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

Samo sam update na v32 i sad radi ko podmazano... :))))) jel ima neko neki dobar programcic za 5530 za torrent i slicno koji je isprobao i da radi dobro ???
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Ima, SymTorrent koji je besplatan :

http://amorg.aut.bme.hu/projects/symtorrent/download
Nokia Lumia 630

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

asdas

Post od Boyan89 »

@djolex hvala ti :)))))

Imam dosta applikacija za ovaj telefon ako nekome treba nek se javi....
Recite mi jos jednu stvar jel ima jos neko neku stvar tj aplikaciju koja je dobra a nije predstavljena ???

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

dobri narode pozdrav ;)

vlasnik sam ovog mobitela već 7 dana i zanima me par stvari, pa nadam se da ćete biti ljubazni i pomoći mi.

naime, telefon sam kupio nov, full pakovanje, međutim pre 2 dana mi se resetovao dva puta (prvi put dok sam nameštao izgled "home screen" ekrana, a drugi put dok sam pisao sms) i zanima me zbog čega? mislim, telefon je nov, pa me zato čudi.

druga stvar, moj primerak je došao sa v11.0.054 verzijom firmware-a i kada sam probao da ga ažuriram i preko NSU-a i wi-fi sam dobio obaveštenje da je to najnovija verzija za moj primerak, a znam da ima već v32 verzija. zbog čega i kako to da rešim bez da oštetim telefon, bilo softverski, bilo hardverski?

hvala.

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

Ti si verovatno @lazarus ??
Pa ovako verovatno ces morati da menjas firmware...ili sta vec nisam siguran jer ti si prvi kojem se to desilo...bar sto ja znam...za "home screen" zavisi jesi upotrebio neku aplikaciju za "namestanje" home screen-a ili...mozda zahteva restart telefona,verovatno je software-ski problem ali cekaj da vidimo dal ima jos neko takav problem... :)
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Tako je naj novija verzija je 32.0.007 tako pise na nokia sajtu.To sto ti se restartovao nemoranista da znaci,skoro svaki symbian se u pocetku rada nekoliko puta restartuje,eto dok se malo razradi kasnije nebi trebalo da imas takvih problema.
A sto neprobas ubacivanje softvera preko wifi.

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

kopitaneskita napisao:dobri narode pozdrav ;)

moj primerak je došao sa v11.0.054 verzijom firmware-a i kada sam probao da ga ažuriram i preko NSU-a i wi-fi sam dobio obaveštenje da je to najnovija verzija za moj primerak

.
Uradio je to ali opet nista ;(
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

kao što sam već napisao, ne može ni preko wi-fi nova verzija firmware-a. ne mogu da verujem da me je zapao neki čudan product code koji ne dozvoljava update.

usput, zna li neko kako da isključim zvono kad me neko zove? na n73 je bila na ekranu opcija "silent" i ako hoćeš da isključiš melodiju zvona dok te neko zove, samo to pritisneš. ima li to na ovom mobitelu i gde?

rudy_kv
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 17. Maj 2010. 19:58

Post od rudy_kv »

^Da bi ugasio zvono kad te neko zove, dovoljno je da okrenes telefon (displej) ka podlozi (stolu) i zvono ce se ugasiti.
Nisam siguran da ima neki taster sa tom funkcijom...probaj ovako.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

kopitaneskita, izaberi "silent" profil. Pritisneš na stend baj ekranu ispod logoa operatora (onde gde ti se pojavljuje datum) i otvoriće ti se meni za izbor profila.

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Kod ovog telefona je opcija "silent" elegantnije resena,samo okrenes telefon i prestace da zvoni. (iskoristis "Accelerometer") .
http://www.youtube.com/watch?v=3JvcPT0sfyc

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

kopitaneskita, na taster za otkljucavanje - zakljucavanje,sa strane u toku zvona tj poziva na to dugme prelazi u silent...bar kod mene.....
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

eh hvala vam, i kod mene radi tako što se okrene telefon naopačke. ne bih to nikad skontao :)

imam još dva pitanja.

1)na gsm arena piše da ovaj telefon ima 70mb storage memorije i 128 mb sdram memorije. koja je razlika između te dve memorije, zašto služi jedna, a zašto druga i gde mogu proveriti koliko mi je ostalo jedne i druge memorije? kad kliknem ono "memory details", pokaže mi samo "phone memory" i "memory card". gde je tih 128mb sdram tu?

2) može li se na ovaj telefon instalirati SPB? kolega koji ima n97mini ima to instalirano ali kaže mi da ne može taj SPB na 5530. jel može ili ne može :)?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

1.70 mb.to ti je ROM memorija tj.ostatak od celokupne rom memorije za aplikacije koje rde na memoriju telefona i za tvoje potrebe.

2.RAM memorija ti je radna memorija koja je vrlo bitna jer ako otvoris vise app.ona spadne pa moze doci do restarta sto se i cesto desava kod s60v5 telefona jer je i njima za rad poreban veci ram.

3.Za sve te provere ti je potreban neki task menadzer ja koristim handy taskman i dobro radi i u njemu mozes videti sta ti je otvoreno i pogasiti app.i tako povecati ram.

4.SPB mobile shell bi trebao da radi jer je rezolucija ista kao i na n97 na 5228 radi.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

SPB mobile shell mora da radi. Radi na svim telefonima koji imaju S60v5 softver. Ja sam ga imao na 5230.

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

viewtopic.php?t=17152&start=440

Eto tu pogledaj jel ti odgovara ovaj spb mobile shell da ti posaljem
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

pa gledao sam već kako to sve izgleda kod kolege na n97mini i dopalo mi se. doduše, taj mobitel ima veći ekran od 5530, pa ne znam ima li to veze.

u suštini, najviše me zanima može li se nešto s*ebati na mobitelu ako instaliram SPB?

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

kopitaneskita, Evo ja koristim vec neko vreme ovaj koji je kod mene,tacnije taj sa slike,inace to su slike sa mog telefona i veruj mi da mi savrseno dobro radi....
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

eh evo jedan problemčić.

naime, hteo sam da kopiram sve kontakte na memorijsku karticu, međutim kad izaberem ono "mark all", pa "copy", imam opciju samo na sim karticu da prebacim, nema ništa drugo. kod n73 sam imao obe opcije, i na sim card i na memory card.

u čemu je štos?

Odgovori