Nokia N86

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ove tastere izvukli iz naftalina sto ima ostalo od prve nokie pa da se ne baci ili se radi o necem drugom ?

P.S. Milose jer si nekad koristio iPhone ili Omniu HD ? Verovatno nisi cim tako pricas.I jedan i drugi telefon bi pojeli ovu nokiu.Omniau HD nisam ja koristio tako da ne mogu da garantujem a sa iPhonom je bezveze uporedjivati osim naravno ako ne gledas iskljucivo kamere. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

Jesam iPhone, zato sam i rekao da je on za "show off" jer se meni (licno) uopste ne dopada TS. Sve je to lepo ali i dalje ne moze da pridje dobroj staroj tastaturi. Probaj da kucas poruke ili da listas imenik u hodu/kolima/diskoteci pa ces videti koliko ide kilavo. Naravno ne kazem da je los, kao sto si rekao totalno je druga kategorija i uredjaja i segmenta trzista. "Poredjenje" je vise bilo saljivog karaktera.
ps. imao sam i BB Storm ali sam ga zamenio za Curve. Jednostavno mi ne "leze". Mozda je zbog mojih nezgrapnih ruku? :lol:
Omniju HD nisam video, mada mi se cini da je malo (vise) prevelik za moj ukus....
Ali ipak ovo je N86 thread prema tome ... back to N86
Pozdrav

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

dimi89, milos123, Omnia hd sjajna kamera Ali sjajna kao i video sto se tice OS mnogo je spor ne znam zasto,ali kamera je babaroga :-)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

I kvalitet izrade omnie HD bas nije na nivou npr I900... A za N86 ne mogu tvrdim, nisam je cackao... :) I da, N86 kad se otvori nije mnogo manji od omnie HD... :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

milos123
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 16:59

Post od milos123 »

ljudi kakvi su utisci o ovom telefonu? Nesto slabo ima komentara za njega (n97 je izgleda mnooogo popularniji) Da li ste zadovoljni? Sta vam smeta?...

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

Nokia N86 8MP to get face detection and photo quality improvements Eto to je na novom update-u n86 znaci napokon mogu da ocekujem bolje slike na ovom telefonu posto su bile veoma lose! :D :wink:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ja verujem da ce njegova camera biti najbolja u klasi telefona sa 8mpix,samo da se dorade jos neke stvarcice novim firmwerom.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

60sec
Banned
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 06. Jul 2009. 00:55

Post od 60sec »

Sale_M, pa nadam se jer je za sada jako losa :smutny: bas sam izbedacen koliko lose slike pravi losije nego 6220c npr slike imaju mutan donji deo,coskove gore,a u mraku su neprirodne totalno i imaju neki zuti ton bas bas losee :-( ja sam mislio da ce ova WIDE kamera da bude zver ali za sada nije... Nadam se da je ovja novi SW zaista sredio sliku,i da ce ovaj tel biti zverina ! ;-) 8)

JimmyPrizren
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 21. Apr 2008. 03:29

Post od JimmyPrizren »

Help pls...! Slomilo mi se prednje staklo kod N86, jel se to moze srediti,i koliko to moze kostati, :shock:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jimmy ako ti se staklo slomilo odes u prvi servis i kupis maskicu (ako moze samo prednju) i zamenis za cene ces morati sam da se raspitas u tvom gradu jer cene variraju od mesta do mesta.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Moby
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 23:04

Post od Moby »

Dakle,pozdrav svima na forumu iz Dubrovnika. Ovo je moj prvi post.

Kupio sam krajem 7 mj. tu Nokiju, legalno, Mobis jamstvo.
Međutim, pojaviše se problemi vezani uz zvučnik Nokije tijekom razgovora. Zvučnik dosta često zna lagano "zavibrirati", ako se mogu tako izraziti, pogotovo kada sugovornik izgovara samoglasnike. Katkada je zvuk jako dobar.

Postavio sam ovo pitanje i na Nokia.Europe forumu i na nekim engleskim forumima, grupama na netu... nitko nikada nije čuo da zvučnik N86 zuji ili šumi tijekom razgovora.

Mobitel je do sada bio 3 puta u Mobisu, oni kažu da su sva tri puta zamijenili zvučnik. Ne vjerujem, ali jednom su barem morali. Sada-dva ista zvučnika dobiti-sumnjam da sam baš takve "sreće".

Po vama, što bi moglo uzrokovati taj šum koji se javlja s vremena na vrijeme ali je uvijek prisutan tijekom razgovora. Znači, doslovno nema dana da nije prisutan.
Zvučnik izgleda nije.
Stvarno ne znam što raditi više. Ne prodaje mi se mobitel jer sam uložio u njega, kupio neke trial programe itd. Također, prezadovoljan sam i izgledom i nijedna Nokia mi nije IN trenutno.

Kada bih riješio ovo sa zvučnikom - u penziju!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Moby, postoji minimalna mogucnost da je problem sa zvukom iz zvucnika softverske prirode,tako da ako znas odraditi update softvera mogao bi to probati.Ukoliko bi posle toga i dalje imao istih problema,valjalo bi da se telefon otvori i dobro pogleda a ja ti preporucujem da trazis novi aparat od Mobisa posto ne mogu da rese problem.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

Nokia N86 8MP gets an update, now has face detection

Nokia has released another update that improves the camera performance of its imaging flagship - the Nokia N86 8MP. The key addition in this one is face detection, but there's also a general improvement of still image and video quality plus other updates and bugfixes.

Slika Slika

The previous major update for the N86 8MP was 11.043, which improved quality in videos and low-light shots. The new update builds on that, adding red-eye removal, a new focus point indication and improved macro shots.

With this new update, Nokia N86 8MP also gets bugfixes to Ovi Maps, the browser, Nokia Messaging, Music store client, Here and Now (which is still in beta), N-Gage and the RealPlayer.

The update also adds an Ovi Store client (which reportedly is still buggy) and does some tweaking that should improve performance. Interestingly it seems like Nokia did some spring-cleaning - the update also frees up some memory both in storage and in RAM - C: now has 70MB free and RAM has 65MB free on system boot. As for the update itself - it's about 8MB big and preserves user data. The new (20.115) update is available over the air or through Nokia Software Update.

gsmarena

Moby
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 23:04

Post od Moby »

Sale_M, hvala na odgovoru. Tvoj odgovor je prvi normalan u čitavom svijetu pošto sam pitao i na američkom forumu, europskom... Svi mutavi!
Što se tiče sifta v.20 ovo zadnje ne stoji. Već 5 dana pokušavam updateati sw na n86, ali mi javlja da nema novih dopuna. Imam Balcan code, a za ove prostore vjerojatno će zadnjima ponuditi.

Odgovori