Nokia 5230

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Nokia 5230

Post od bestboy »

Slika
Још једaн модел са ТS...
Детаљније информације
Слобода или смрт

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Nema Wi-Fi, a ima GPS ( u redu, nekome i to mnogo znači, ali više je onih kojima navigacija nije potrebna uopšte )
Nokia Lumia 630

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Koliki trebas biti bezidejni ®etard da izbacis dva 99% ista modela koji ce se razlikovati u tome sto prvi ima GSP, a drugi nema, i sto prvi nema wifi, a drugi ima!?

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Које губљење :dry: :dry:
Прво 5800 па она друга 5800 ваљда гпс 5800,тако нешто...
И још 5530 који је сличан...и сад на крају НАЈГОРЕ да нема вајрлес који је значајнији од гпс мнооого :x
И још 2мпх камера :x
Страшно... :shock: :wacko:
Nokia 6220 Classic

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Вероватно ће цена бити одговарајућа...
Предвиђам(боље и од Милана) 140-150 евра. :wink:
Слобода или смрт

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

U potpunosti se slazem sa vama, cista glupost. Taman sam pomislio posle nekih sjajnih novih modela da se nokia konacno domogla sjajnih ideja kad ono :wacko: , stancovanje kao fotokopir masinom (svaki sledeci primerak za nijansu bledji od predhodnog)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Lider, nema sta...
Svi razmisljaju kapitalisticki, ali ga zamazu sa necim, nafiluju... A nokia to uopste ne krije, cak istice u prvi plan svojim delima.
Dva potpuno ista modela, samo sto je ovom izvadila wi-fi, i 5Mpx kameru. A onda njemu bude cena duplo manja, tako da maltene isti model mogu da prodaju svima u masovnim kolicinama. Oni jedino razmisjaju kako neki model da prodaju sto vise, a sa sto manje ulozenih para (na novi dizajn recimo), bez uvodjenja ikakvih inovacija.
Ne moze na ler dugo da se vozi.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

N e slaze se sa vama. Nokia nastavlja nesto sto je uradila i sa n82 (izbacivsi 6220c, n79...). Svaki od tih telefona je imao svog kupca i svi su imali odlicnu prodju na trzistu.
Ovo jeste kopija 5800 i predvidjena je za ljude kojima net nije toliko potreban. Ovo kad izadje verovatno ce moj cale odmah da ga uzme, jer mu se moj telefon mnogo svidja. Navigaciju koristi kad ide na put i odusevljen je Garminom, wi-fi nikad u zivotu mu nije trebao, a tek kamera (uvek nosi digitalca). Otprilike je ovo opis kupaca ovog telefona. Ako cena bude korektna ovo ima da ide kao alva.
Moramo da budemo svesni da vecina nas (sa ovog foruma) trazimo best buy ili all in one. Ali ljudi mi smo fanatici. Postoje ljudi kojima telefon sluzi iskljucivo za telefoniranje, a pritom im je vazno da lepo izgleda.
140 eura ako bude ovaj telefon napravice bum kod nas.

Kako bez uvodjenja inovacija. Ne mozes da ocekujes da svaki telefon nudi nesto novo. kao sto sam rekao Nokia pravi vise varijanti jednog telefona.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

To je sve tacno, ali gde je tu umetnost? (ne mislim na umetnost suvog kapitalizma :) )
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Lobachewsky, brate nema tu umetnosti, tj. ima umetnost uzimanja para. Cini me se da su se proizvodjaci mobilnih telefona i previse zaleteli i sada ne znaju sta dalje.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Ne vidim u tome nista lose.Ako neko zeli kupiti dobar telefon po povoljnoj ceni a ne treba mu ili ne koristi wi-fi,zasto bi placao vise za njemu nepotrebnu funkciju?Isto tako,mali broj koristi gps,i zasto da daje 50 e vise?Zasto bi neko bacao novac za telefon sa kamerom od 5mp a ne koristi mu i sl?Kad kupujes auto biras opremu koju zelis i od toga ti zavisi cena(hoces sa klimom,abs-om,alu felnama,platis vise,sto ne zelis,ne placas).Lepo je kad imas izbor,pa biras sta ti treba.
LG G2 Black,16GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mogu oni da se zalete, ali bez novih ideja ne mogu daleko da doguraju... Na ovaj nacin mogu samo kratkorocno da uzimaju novac, pod inercijom.

E da, mozda je ovo umetnost i inovacija:

Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Lobachewsky, nisi me dobro razumeo, oni su se ranije zaleteli i iscrpeli trenutno sve ideje. Trebace im vremena da smisle nesto inovativno.
Kuku lele sad kad vidi moja devojka da ima u razlicitim bojama bice :D :D :D .
Ako bude povoljan cim izadje uzece ga 99,9%

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

AnGeL oF LoVe, niko ne kaze da ce ovaj telefon da bude promasaj, samo da za godinu dana oni nisu uspeli crtu jednu da izmene, a ne unaprede... I da tako nesto, ma koliko donosilo novca, i ma koliko ga ljudi kupovali, ne mozes da cenis...
jerkann, pa evo i moja sestra, garant njen sledeci fon, ako bude uzimala sa TS.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

O tome koliko i dokle ce da doguraju pisemo vec dve godine.Nesto ne vidim da smo u pravu,Nokia i dalje uspeva da zadrzi primat lidera i belezi odlicnu prodaju,uprkos krizi.Ne zalecu se oni lako,debelo iskoriste i naplate popularan model telefona,ne menjaju model (osim u sitnicama)dok se odlicno prodaje.
LG G2 Black,16GB

cenobite
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2008. 05:45

Post od cenobite »

jerkann napisao: ...140 eura ako bude ovaj telefon napravice bum kod nas...
zbog odredjenih okolnosti-kod nas i dalje telefoni od pre 5 godina koshtaju 150 evra [naravno,bez PDVa],tako da ce ovaj biti kod nas puno puta skuplji...
primer sa novim telefonom-nokia 5730 kod nas koshta 400 evra,a za EU trzishte 250... pa se mi cheshemo...!

sa ostatkom teksta se sasvim slazem!!!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Telefon mora kostati 50-70 manje od 5800 sto je vrlo povoljna cena za ovakav telefon.Ako se vidi da se 5800 moze naci nov od 230-250 e,to je ispod 200 eura i predstavljace odlicnu kupovinu.Umesto Nokie 6303 ili SE c510,kupis smartphone sa ogromnim ekranom i svim mogucnostima koji ovakav telefon nudi.Ko bi pomislio da ce Nokia osvajati niskom cenom?Nikad nisu imali tako dobar odnos ulozeno-dobijeno.Na pravi nacin su shvatili SEKU.
LG G2 Black,16GB

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

cenobite, jeste 400 eura da odes u alfa copy i kupis. Ali na crno je mnogo povoljniji. Iz ovog razloga koji si ti naveo da su napolje telefoni jeftiniji retko i kupujem kod zvanicnih lopova, ups distibutera. Ajde da ne jurimo mnogo ali cena mora biti skoro za 1/3 manja u odnosu na 5800 jer kao sto su neki rekli ili mislili ipak je ovo osakacena verzija 5800.


Mislim da ce dolaskom ovog telefona da se ucvrsti i cena 5800. Sta vi misliti o tome?

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ja mislim da ce cena 5800 padati jer sada izlaze 2 jeftinije varijante gde se moze birati GPS ili Wifi, a ne moraju se dati neke vece pare kao sto se mora dati za 5800.

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

Ne vredi da mozgate mnogo oko cene ovog modela (kao ni drugih koji se jos kod nas nisu pojavili), ipak je ovo Srbija.U UK 5800 kosta 200f a 5530 140f legalno a kod nas su 50% skuplji pa i vise od toga (procitao sam negde da ce cena 5530 kod nas biti 27000din).

Odgovori