Nokia 5230

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Wizards, nije mi jasno kako slika sa SE moze da bude bolja? Slika sa Nokie je je daleko cistija. A ti imas podesavanja za zive boje/ ako ti se ne svidja ovako po defaultu.

Edit: evo jos par slika za poredjenje

Nokia 5230 - normal
Slika

Nokia 5230 - zive boje
Slika

Sony Ericsson K530 - normal
Slika

Nokia 5230 - crno-belo
Slika

Sony Ericsson K530 - crno-belo
Slika

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

E pa ovo drugo je vec mnogo bolje. :wink: Kod mene je sve po defaultu i bas sam se bio razocarao.
Sad cu da namestim drugacije i ako bude tako kao tebi bice dobro. 8) Hvala za savet!
Samo mi reci gde ti to menjas u podesavanjima na zive boje?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nema na čemu. :wink:

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

A reci mi.... ti u podesavanjima mislis da umesto normal stavis na VIVID? Ili kako? Yato sto nigde nema na primer *True color* opcija...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kod mene, na srpskom, ima opcija "Ton boja" i tu umesto "automatski" odaberem "zive boje". To su podesavanja za drugu sliku. Mozes i da podesis i kontrast, i tu mozes malo da dobijes na intenzitetu boja, koliko mi se cini. Mada, mene kamera mnogo ne interesuje, pa nisam mnogo cackao opcije.

mira81
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 18:51

Post od mira81 »

Imam ovaj telefon nekoliko dana i odusevljena sam njime. Medjutim, imam i jedan problem: ne umem da iskljucim alarm, tj. kada je ekran zakljucan, mogu samo da odlozim alarm pritiskom na crveni taster. Trebalo bi da alarm moze da se iskljuci pritiskom na zeleni taster ali nece. Taj taster inace normalno radi kod drugih funkcija. Sad, ili sam ja glupa pa ne umem zaista da iskljucim alarm ili mi sa telefonom nesto nije u redu. Help!

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

mira81, Ne znam kako je kod tvog telefona, ali kod 5530 se pojavi neka strelica na ekranu koju treba da pipnes tj. da povuces u pravcu u kojem ona pokazuje i tako iskljucis alarm... E sad pretpostavljam da i tvoj ima tako nesto slicno jer je isto touch screen... :roll:
LG G2 black

mira81
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 18:51

Post od mira81 »

Ima ali mi nije palo na pamet da povucem prstom, ja sam pokusavala da stisnem istu... :wacko: ZNaci, jesam glupa! Hvala na pomoci, radi!

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Hahaha... :) Nema na cemu... 8) P.S. Mozes se tako i javiti na telefon kada ti zvoni... samo povuces prstom zelenu liniju... isto je cool funkcija :wink:
LG G2 black

mira81
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 18:51

Post od mira81 »

Sad sam i to skapirala, javljala sam se na zeleni taster jer strelica nije reagovala na pritisak. Genije! Odatle mi i logika da bi alarm trebalo da se zaustavi na taj isti zeleni taster... Sta reci...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Jel neko zna, ima li negde da se kupi poklopac za bateriju i koja je cena? Telefon mi je bele boje, a poklopac plave, ne svidja mi se pa bi hteo da ga zamenim nekim manje upadljivim.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Danas mi se prvi put desilo da mi se telfon resetovao. Dok sam surfovao Operom Mobile 10, odjednom se na ekranu pojavie crne horizontalne linije i telfon se resetovao, pojavio se startup screen i telfon dosao u stand by. :unsure: Jel to nesto sto treba da me brine, ili nije opasno, ako se ne desava cesto. Prvi put mi se desilo (barem sam prvi put primetio) za 25 dana, koliko imam telefon.

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Post od Wizards »

Pa to ti je donekle "normalno" :roll: Svakom Symbianu dodje malo tako s vremena na vreme da poludi... Ako ti se cesce bude desavalo, onda uradi apdejt softvera ili koristi neki drugi program za surfovanje... :wink:
LG G2 black

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kako da instaliram aplikacije sa .dm ekstenzijom?

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

@mira81

Evo iz user manuala:

Swipe to stop an alarm — To stop a sounding alarm, swipe from left to right. To
snooze the alarm, swipe from right to left.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mezzano, koje su ti to aplikacije? :unsure: Na tvoj model telefona moguće je instalitati samo .sis, .sisx i .jar aplikacije... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ninolina, to su aplikacije koje sam skidao sa ovi storea preko firefoxa. Svaka aplikacija moze da se zastiti pomocu programa koji se zove Drm packager, koliko se secam. On dodaje .dm ekstenziju, pa aplikacija (tema) ne moze da se otvori i modifikuje. Tako moze da se zastiti i, recimo .thm datoteka (tema za SE).

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mezzano, e ne znam za to... Ne koristim aplikacije sa Ovi store-a... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

crveni_orao
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 04. Apr 2009. 02:00

Post od crveni_orao »

Jeste da vadim temu iz mrtvih, ali moram da pitam, Nokia 5230 ili Samsung Star WiFi, nikako da ne mogu da se odlučim koji je bolji :S

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

crveni_orao, postoji deo foruma namenjen upravo ovakvim dilemama :) www.mobilnisvet.com/forum/viewforum.php?f=17
Tamo postavi svoje pitanje :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori