Nokia 2330

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
dms556110
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 12:03
Lokacija: Vrbas

Nokia 2330

Post od dms556110 »

Kupio sam Bluetooth USB uređaj za prenos podataka s telefona na PC, ali mogu da prenosim podatke samo s računara na telefon, a ne i obrnuto. Mogu da prenosim i s telefona na telefon, ali za to mi, naravno nije potreban onaj uređaj. Čak sam instalirao i Nokia PC Suite, ali on stalno govori: "The phone cannot be authenticated!" Korisnička podrška za ovaj telefon skoro da i ne postoji. Na Nokia sajtu mi traži da unesem državu, a na delu "Serbia" nema mog telefona. Kad odem na "Croatia", ne prihvataju me zbog mog broja telefona. Nema korisničke podrške za NS, a meni se u BG ne ide... Ima li neko iskustva s tim?

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

KOJI BT uredjaj ste kupili? Kako se zove upravljacki program/ aplikacija tog BT modula za PC?
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

dms556110, Ubodes bluetooth u PC instaliras softwer koji si dobio uz bluetooth i zatim instaliras Nokia PC suite (mada ti to nije ni potrebno jer mozes i bez toga da saljes fajlove)...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

dms556110
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 12:03
Lokacija: Vrbas

Post od dms556110 »

Vrlo nejasno piše koja je marka uređaja. Na ambalaži piše Bluetooth USB Adapter Class 1, a iznutra je zalepljen papir na kom piše P-XHTG BLUETOOTH DISTANCE CLASS 1 WITH CSR. Spolja je zalepljeno:
Uvoznik: PiN Computers D.O.O., Novi Sad
Proizvođač: Intex
Proizvod: USB na Bluetooth adapter ITBT-USB100A
Zemlja porekla: Kina

Na pakovanju piše da treba da bude isporučen i CD i uputstvo, a moj otac to nije dobio. Međutim, čim se on ubaci u PC, automatski ga računar prepozna i doda stavku Bluetooth Devices u Control Panel. Pomoću toga je moguće prebacivati podatke s računara na telefon. Postoji i za obrnuti smer, ali to ne funkcioniše. Međutim, Nokia PC Suite ne funkcioniše ni u jednom smeru, pošto ne može da autentifikuje uređaj

Ne mogu da kažem kako se zove aplikacija tog BT modula, jer je nema, jedino ima ona stavka u Control Panelu i zove se Bluetooth Devices

I još jedna napomena: Nokia PC Suite kaže da ukoliko BT uređaj nije podržan, to mora pisati u System Info od PC Suite-a, a ne piše, što znači da bi trebalo da je podržan

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

dms556110 - klikneš na ikonicu za bluetooth koja se nalazi pored sata,tj desni klik i opcija prijem.upariš telefon i pošalješ
Samsung S10+ red

Mirjana
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 09. Jan 2010. 17:41

Post od Mirjana »

Zbog cega, posle "odredjenog" prebacivanja podataka BT (bilo sa tel. na PC i obrnuto), ikonica koja se nalazi pored sata-nestane? Ponovnim aktiviranjem (ubadanjem BT) se pojavi. Da li ima neko ogranicenje podataka (memorija,velicina)?

dms556110
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 15. Mar 2010. 12:03
Lokacija: Vrbas

Post od dms556110 »

godja - kad kliknem na ikonicu, uparim telefon, funkcioniše samo prebacivanje na računar, a kad odem na receive, pa s telefona pošaljem datoteku, ništa se ne dešava, i posle nekog vremena mi na telefonu piše da je konekcija prekinuta

Dusanst
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 12. Feb 2013. 09:50
:: Nokia 2330

Post od Dusanst »

Pozdrav

Koristim ovaj telefon nekoliko godina i veoma retko sam imao problema s njim. Desavalo se da blokira na par minuta, ali jedno gasenje je resavalo problem. Primetio sam da se to desava kad u telefonu ostane poveci broj poruka. Medjutim, pre nekoliko dana telefon je blokirao i ne mogu nikakve funkcije da se obavljaju na njemu. Normalno se upali, ali posle toga ostaje ukocen i s vremena na vreme se sam gasi i pali. Mislim da mi je ostalo nekih 1000 sacuvanih poruka i da je to glavni problem, verovatno zato sto je prepunjena memorija. Zna li neko kako da resim ovo? Hvala unapred

Odgovori